Skocz do zawartości

Przylot Na Lotnisko - Co I Jak


Ojciec Dyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam zamiar wybrać się do stanów w lipcu do mojej cioci. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda odprawa po przylocie do USA.

Druga sprawa to, chciałbym sobie kupić laptopa oraz iphona.

Laptopa bralbym do polski w torbie, nie w pudelku bo wiem, ze trzeba placic clo.

Ale mam pytanie odnosnie iphona. Zalozmy ze przyjade do stanow z moim aktualnym telefonem, kupie w stanach iphona i chce go przewiezc do polski, iphone z aktualnym telefonem w kieszeni, pudelko z iphona w bagazu. Czy bede musial placic clo, lub czy przyczepia sie o to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a bedzie widac ze ten iphone jest dla Ciebie oraz bedzie uzywany,ze nie na sprzedaz

co do lotniska to podajesz wypelnione 2 druki-dostaniesz je w samolocie, znajdziesz te druki na forum lub tez necie i odpowiadasz na pytania urzednika ,do kogo,co robisz w Polsce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam zamiar wybrać się do stanów w lipcu do mojej cioci. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda odprawa po przylocie do USA.

Druga sprawa to, chciałbym sobie kupić laptopa oraz iphona.

Laptopa bralbym do polski w torbie, nie w pudelku bo wiem, ze trzeba placic clo.

Ale mam pytanie odnosnie iphona. Zalozmy ze przyjade do stanow z moim aktualnym telefonem, kupie w stanach iphona i chce go przewiezc do polski, iphone z aktualnym telefonem w kieszeni, pudelko z iphona w bagazu. Czy bede musial placic clo, lub czy przyczepia sie o to?

Proponuje CI nie brac swojego telefonu do USA bo i tak Ci sie na nic nie przyda w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał sly..w samolocie dostaniesz deklarację celną oraz druk I-94. Po przylocie przechodzisz przez rozmowę z urzędnikiem ...po czym odbierasz swój bagasz...i na finał kontrola celna...( do szczegółowej kontroli biorą chyba wyrywkowo ) no i tyle.Co do telefonu to sam miałem żeby skontaktować się z rodziną..wykupiłem sobie specjalny pakiet i dzwoniłem do rodziców z Frankfurtu jak i z USA do brata który czekał na mnie na lotnisku.

EDIT: co do laptopów i IPhonów : jak wracałem z NY to na kontroli wzięli mnie na bok bo coś im tam wykryło w moim plecaku...kazali otworzyć plecak i było tam pare ciuchów i laptop....do laptopa się nie przyczepił tylko powiedział że idzie jeszcze raz przeskanować plecak ( po prostu chyba za duzo rzeczy w nim było ) i tyle...przeprosił za kłopot i udałem sie do Gate'u..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: co do laptopów i IPhonów : jak wracałem z NY to na kontroli wzięli mnie na bok bo coś im tam wykryło w moim plecaku...kazali otworzyć plecak i było tam pare ciuchów i laptop....do laptopa się nie przyczepił tylko powiedział że idzie jeszcze raz przeskanować plecak ( po prostu chyba za duzo rzeczy w nim było ) i tyle...przeprosił za kłopot i udałem sie do Gate'u..

To do laptopów i iphone'ów nie ma nic do rzeczy - przeciez nie kazali by CI zapłacić cła w US... W Polsce celnicy biorą bagaż na prześwietlarkę - wyłapują ludzi wychodzących przez przejście "Nothing do declare"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...