Skocz do zawartości

Przylot Na Lotnisko - Co I Jak


Ojciec Dyrektor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 5 miesięcy później...

Celnicy nie zawracaja - ale jezeli znajda bron w walizce to moga aresztowac :)) Odprawa celna rozni sie od osoby. Moga poprosic zebys otworzyl walizke, moga sami poszperac, moga po prostu zapytac czy przewozisz jakies rosliny, jedzenie, itp. Jezeli nie masz niczego dziwnego, to nic ci nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,dokladnie to chcialas wiedzec :) rozumiem ze jesli nieczego podejrzanego sie nie przewozi tzn ze zawrocic nie moga;p a jest tam jakis tlumacz w razie co

?? czy lepiej wszsytkie info wypisac sobie na karteczce i tylko pokazac panom celnikom w razie pytan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia.

Zwykle nie rozmawia się z celnikami po wylądowaniu, bo niby dlaczego? ;)

Rozmawia się z urzędnikiem imigracyjnym, który decyduje, czy wpuścić Cię do kraju.

Odpowiada się na zadane pytania, pobierane są od Ciebie odciski palców, robione jest zdjęcie, a urzędnik wszywa część druku I-94, który wypełniasz w samolocie do Twojego paszportu.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, to cała rozmowa (po odstaniu w długiej kolejce do customs) nie powinna zająć więcej, niż kilka minut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eh, u mnie kontrola paszportowa przy pracowniku urzędu imigracyjnego wyglądała tak:

nie patrząc na mnie wziął mój paszport, kazał przyłożyć palce do odcisków, cały czas patrząc się w monitor. Skierował na mnie kamerkę i tyle.

Potem wbił mi papierek udzielając mi wizy do stycznia i życząc przyjemnego pobytu.

Także, tam raczej nie ma co się przejmować ;)

Potem tylko czekać trzeba na bagaż (ja czekałem prawie godzine) kontrola celna i wyjscie do rodziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...