Skocz do zawartości

High School. Wiza Studencka Czy Wiza Turystyczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytań dotyczących nauki w high school.

Wiem, że można zapisać się do high school mając jedynie wizę turystyczną, więc... Czy wtedy płaci się za szkołę tak jakbym była na wizie studenckiej czy nie? Czy wgl coś grozi uczniowi, który uczy się na wizie turystycznej, jakie są konsekwencje prawne? Jeśli już dostałabym się do szkoły, ukończyłabym ją po 18 urodzinach, to czy miałabym duże problemy z dostaniem wizy studenckiej? Bo chciałabym pójść tam na studia...

Czy jeśli moja rodzina w Polsce wylosowałaby dla nas Green Cards w trakcie mojego pobytu w USA na wizie turystycznej, to czy mogliby oni nie dostać ich przeze mnie?

Czytałam, że wiza studencka nie jest dla uczniów high school, tylko i wyłącznie dla studentów, czy to prawda? Jeśli nie, to czy mam szansę dostania wizy studenckiej? Jestem w 3 gimnazjum... Czy można ją potem przedłużyć? Czy mając wizę studencką aż tak dużo płaci się za high school? Czy łatwiej jest dostać wizę studencką będąc w USA czy lepiej załatwić to w Polsce?

Czym różni się wiza studencka od statusu studenta? Czy mogłabym wyjechać na wizie turystycznej, zmienić na status studenta i chodzić do high school? Czy status studenta jest tylko dla studentów?

Dostałam propozycję wyjazdu do rodziny, do Pensylvanii, bardzo poważnie ją rozważam. Swoją przyszłość wiążę z USA, więc nie chciałabym narobić sobie problemów, dostać zakaz wjazdu do USA itp.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Jeśli napisałam post w złym miejscu, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczniowi który uczy się na turystycznej grozi praktycznie pewny ban w momencie jak upłynie termin ważności I-94 (chyba nie zamierzasz tam się uczyć tylko przez 6 miesięcy) ? W związku z czym później o wszelkich wizach studenckich, zielonych kartach a nawet wizie turystycznej możesz zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że powinnam starać się o wizę studencką... Lepiej załatwić to w Polsce czy polecieć na wizie turystycznej i tam starać się o wizę studencką? Wiem, że musiałabym odczekać jakiś czas zanim zaczęłabym się o nią starać, nie zaraz po przyjeździe... Czy nauka na tej wizie jest naprawdę aż tak droga? Czy szkoły katolickie są rzeczywiście dużo tańsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednych forach czytam, że MUSZĘ mieć wizę studencką lub status studenta, a na jednym przeczytałam, że wiza studencka jest TYLKO dla studentów...

Jeśli ktoś ma status studenta, ile czasu może zostać w USA? Wiem, że jeśli wyjedzie, to aby wrócić do Stanów, będzie musiała starać się o nową wizę... Czy osoba mająca status studenta może przebywać w USA ile chce, byleby się uczyła...?

Może mogłabym wyjechać do Stanów na początku wakacji na wizie turystycznej, tam zapisać się do high school i postarać się o status studenta? Żeby się o to starać, trzeba być najpierw zapisanym do szkoły, prawda? Co o tym myślicie? Mogę załatwić to w ten sposób i uczyć się w high school? Czy wiecie ile trwają starania się o status studenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takie cos czytalas ze to jest dla studenta>to ze cos sie nazywa wiza studencka nie oznacza ze jest dla studentow

to wchodzi kazdy rodzaj nauki,od szkoly sredniej po studia ..

Nie ma tak ze cos jest latwiej w USA,chyba ze masz pewna osobe co dobrze wypelni papiery ,masz dobrego sponsora itd,,na to zwroc uwage a nie na to ze cos jest latwiej,,to juz dawno takie cos minely,teraz sie licza dokumenty,sponsor i jak kto jest zrobione.

a masz kase na taka nauke?kto Ci tak pomoze w USA?od tego zacznij

co do szkoly to musisz znalesc taka co Ci wyda I-20 ,bez tego mozesz zapomniec o wizie studenckiej oraz statusie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dużą rodzinę w Bethlehem, w Pennsylvanii. Oni chcą mi pomóc, mam osobę, która mogłaby być moim sponsorem. Ale mimo wszystko zależy mi, żeby było jak najtaniej, więc pytałam o szkoły katolickie...

O tym, że status studenta jest tylko dla studentów przeczytałam chyba nie Gronie, sama się zdziwiłam...

Jeśli znalazłabym odpowiednią szkołę, zapisała się do niej jeszcze na wakacjach, to jak myślicie, mogłabym starać się o status studenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiej szkoly mozesz chodzic ale max 20 godz tyg np nauka jezyka :)..w innym przypadku jak wyjdzie ze chodzilas mozesz rodzine bliskiej popsuc cos z wizami nie imigracyjnymi.

to jestes w tej miejszosci ze chca pomoc ,,i zazdroszcze Ci tego :)

ps pamietaj ze na pewne pytania znajdziesz odpowiedzi na stronie Ambasady USA

a tam nic takiego nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...