Skocz do zawartości

Sponsorowanie Przez Pracodawcę


samvan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące sponsorowania przez pracodawcę. Rzadko wspomina się o tej formie uzyskania pobytu stałego w USA - dlaczego? W Kanadzie jest to bardzo często wybierana możliwość.

Chodzi mi o konkretnie mój przypadek. Jestem kierowcą C+E w europie i chciałbym wyemigrować do USA lub Kanady. W Kanadzie wszyscy doradzają, żeby znaleźć pracodawcę i nie będzie problemu, a w przypadku USA nikt o takiej możliwości nie mówi - a wiem, że taka możliwość jest - czy może tak ciężko znaleźć w USA takiego pracodawce, który zatrudni kierowce i zechce go sponsorować? Czy może uzyskanie pobytu stałego w USA dla kierowcy przez sponsorowanie jest mało prawdopodobne? Ale skoro w Kanadzie bardzo szukają kierowców to chyba i w USA jest spore zapotrzebowanie na ten zawód?

Skąd się biorą te różnice między USA i Kanadą jeśli chodzi o pracodawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samvan samo wiem to za malo ze takie cos istnieje i wiele razy na tym forum sie pisalo i nadal sie pisze

jesli poswiecisz choc pare godz na lekture tego forum to zobaczysz co musi zrobic pracodawca a raczej prawnik aby cos takie cos wypalilo

bez prawnika mozesz zapomniec o takim czyms ,mam na mysli dobrego prawnika ktory sie na tym zna i wie co zrobic..

Co do Kanady to tam mozna sie obyc bez prawnika ale wazne aby wiedzial co ma robic pracodawca i pilnowal papierow,do tego maja inny system imigracyjny oraz kazda Prowincja ma swoj tez program na pobyt staly a wiec masz pare wyjsc,,tutaj dany Stan nie ma takiej mozliwosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące sponsorowania przez pracodawcę. Rzadko wspomina się o tej formie uzyskania pobytu stałego w USA - dlaczego? W Kanadzie jest to bardzo często wybierana możliwość.

Chodzi mi o konkretnie mój przypadek. Jestem kierowcą C+E w europie i chciałbym wyemigrować do USA lub Kanady.

Zacznij od tak zwanego reconu. Sponsorowanie przez pracodawcę działa głównie dla tzw. specialty occupations, czyli zawodów wymagających wiedzy lub odpowiedniej edukacji. Jak możesz zgadnąć kierowca ciężarówki do nich nie należy, szczególnie że Twoje prawo jazdy jest tu niewiele warte. Dodatkowo wymaga to czasu (dla kategorii gdzie priority dates nie są current), znacznych nakładów finansowych i udowodnienia że nie ma nikogo dostępnego lokalnie.

Poza tym zadaj sobie pytanie - dlaczego ludzie z czymś tak trywialnym do zdobycia (sorry - taka jest prawda) jak prawo jazdy na ciężarówki masowo nie emigrują do USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...