Skocz do zawartości

Pierwszy Wylot Z Rodziną Do Usa (Ca)


Rekomendowane odpowiedzi

Trzy dni temu wróciłem z USA (Newark), w obie strony leciałem z Berlina Lufthansą z przesiadką z Dusseldorfie. na trasie Berlin - Dusseldorf Airbusy A320 a przez Atlantyk Airbusy A330. Układ siedzeń w tych drugich 3-4-3, czyściutko, miła obsługa, w każdym fotelu PTV a w nim do wyboru - filmy, płyty audio, koncerty muzyczne, filmy dokumentalne, bajki dla dzieci. Wszystko chyba w 8 językach, ale niestety nie w polskim. Do tego chyba 14 stacji radiowych. Wcześniej leciałem LOTEM i moim zdaniem bez porównania.

Osobiscie latam SkyTeamem (AF / KLM / Delta - w zasadzie to mialem tyle mil ze z Polski wczoraj w biznesie wracalem na award tickecie :) ) - daja rade, poza tym ze Delta na czesci tras ma dosc podstarzale 767-300ER bez PTV - reszta praktycznie wszedzie ma PTV. Generalnie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wypowiem się w sprawie LH. Latam bardzo często, w zeszłym roku udało mi się zdobyć Senatora (wybór odpowiedniej fare base to podstawa ;)). Jeżeli chodzi o loty Niemcy <-> USA, to sprawa wygląda następująco (rozpatruję tylko klasę ekonomiczną; biznes i pierwsza mają wszystkie niezbędne bajery :P):

- B747 - zdecydowanie najgorszy do podróży; brak osobistych monitorków, jeden overhead monitor, brak on-board wifi, można się zanudzić; unikaj jak ognia

- A330-300 - ma osobisty monitor z filmami on demand i w jako jedynym było WiFi na pokładzie (19.99 Euro za cały lot, płatne kartą). WiFi dostępne tylko na wybranych trasach.

- A340-300 i A340-600 - samoloty, którymi udaje mi się najczęściej podróżować - osobisty monitor z filmami on demand a łazienki znajdują się pod pokładem, schodzi się po schodkach i jest tam sporo miejsca, by rozprostować nogi.

Podsumowując - lataj Airbusem :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl o business class ( albo first class)

wszak komfort dzieciakow jest wazniejszy niz jakiekolwiek pieniadze

bo jak to tutaj mowia you get what you pay for

Dzieci jak sa w miare male to w ekonomicznej maja miejsca az nadto... A ja po mojej podrozy biznesem na long haulu sprawdzilem ile kosztuje round trip CVG-WAW-CVG - $5k (przy cenie w economy rzedu ~$1k). Masakra...

Delta latam regularnie i nic jej specjalnie do zarzucenia nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planujemy wylot całą rodziną na ok 2,5-3 tygodnie do San Diego. Mam dwójkę chłopaków (6 i 8 lat), więc znając ich ciężko wyobrzić mi sobie taką podróż. Nie mówię już o kwestiach finansowych - jakby nie patrzeć jest to spory wydatek na 4 osobową rodzinę.

Dlatego też mam pytanie, czy wybierając się w taką podróż powinienem się na czymś skupić. Czy są jakieś linie, które zapewniają lepszy komfort ( tak, żeby dzieci się nie nudziły - bajki , gry itp) albo takie których na takie dystanse należy unikać ? No i ceny biletów, czy są linie zdecydowanie tańsze w tym kierunku, ew gdzie szukać dobrych połączeń.

Wiem, ze najwygodniej by było znaleźć przelot z jedną przesiadką, ale czy większa ilość przesiadek ( bilet chyba tanszy bedzie) jest sporym uciężeniem, czy wręcz przeciwnie odprężeniem od podróży ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Dla mnie najwazniejsze w czasie podrozy z dziecmi jest ilosc przesiadek im mniej tym lepiej jak rowniez czas na przesiadke (2 godziny w pierwszym porcie w US to dla mnie min - wiesz ze swego doswiadczenia jak wyglada procedura - customs, odbor bagazu, zmiana terminalu itd).

Ulubionej linii lotniczej nie mam wiec trudno mi cos polecic. Chociaz milo wspominam Swiss.

A co do podrozy z dziecmi (8 i 6 lat to juz klopotow z nimi nie bedziesz mial). Polecam zabrac jakies ksiazki i gry pomoga im w przetrwaniu tych kilku godzin jesli dany samolot nie bedzie posiadal PTV. Pozatym beda podekscytowani sama podroza, ze sprawiac klopotow nie powinni.

Przy zakupie biletow zwroc uwage na to, ze niektore linie lotnicze maja taryfe ulgowa dla dzieci (niewielka ale jak zalezy Ci na obnizeniu kosztow podrozy to warto). Sprawdz ceny u samych przewoznikow gdyz moze sie to rowniez oplacic. A takze domestic flights oferuja tylko cos do picia i mala przekaske typu "orzeszki, paluszki" wiec warto miec cos ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje i porady.

Wczoraj wróciłem z Dubaju. Tam i spowrotem leciałem LH Airbusem 340-600. W istocie wszędzie są PTV, ale co mi z tego skoro dzieci i tak nie znają na tyle angielskiego, żeby oglądać np bajki. A gier niestety nie ma w tych wersjach. Wiem, że do USA lata nowy A 380, ale nie wiem jak on jest wyposażony.

Niestety minusem jest miejsce w tych samolotach, naćkali tych siedzeń dosyć ciasno. Dla dzieci super, ale dla dorosłego to wygodne za bardzo nie jest.

I teraz tak sobie myślę, skoro dzieci i tak nie wiele skorzystają z tych PTV to może jednak tym LOTem lecieć. Przelot wtedy trwa do San Diego niecałe 15 godzin z jedną przesiadką, a tak to mam 2 prziesiadki, ale podróż o 4-5 godzin dłuższa.

chyba wyrobie sobie też karte na SkyTeam bo też czasami latam, chyba, że nie można posiadać kart i w MM i SkyTeam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lecial na twoim miejscu z UK np British Airways lub Virginem. Latalem tymi liniami (szczegolnie Virginem) chyba z 30 razy do usa i nie moge powiedziec zlego slowa. Niezle filmy i bajki na PTV, sa tez gry w ktore mozna grac w opcji multiplayer z inna osoba na innym siedzeniu. Po drugie obsluga jest bardzo pomocna i potrafi sie zaopiekowac dzieciakami i podrzucaja jakies gry i gadgety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz posiadać karty lojalnościowe w różnych sojuszach lotniczych. Nie jest tak, że jak masz MM, to nie możesz mieć innych :)

A jeśli chodzi o miejsca w samolocie, to w LOT raczej nie będzie pod tym względem lepiej.

Nie chodzi mi o miejsce, ale o to, że cały przelot LOTem a potem UA, AA lub Delta trwa ok 14 godzin, a nie tak jak w przypadku lotów z 2 przesiadkami prawie 20 h. 6 godzin robi różnicę sporą, chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...