Skocz do zawartości

Pierwszy Wylot Z Rodziną Do Usa (Ca)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o miejsce, ale o to, że cały przelot LOTem a potem UA, AA lub Delta trwa ok 14 godzin, a nie tak jak w przypadku lotów z 2 przesiadkami prawie 20 h. 6 godzin robi różnicę sporą, chyba.

Bardzo ciekawą łamigłówkę nam zadałeś kolego :)

Pogrzebałem trochę i jak się okazuje jedyną linią latającą bezpośrednio z San Diego do Europy jest British Airways (777). Zatem jeśli chciałbyś odbyć podróż z jedną przesiadką to pozostaje właśnie BA z Heathrow, albo LOT i później któryś z amerykańskich członków Star Aliiance'a. Najbardziej z tego grona bym polecał Conitnental (obok Delty jedyny znośny amerykański przewoźnik), UA i US Airways reputację mają dość słabą.

Gdyby życie było proste naturalnym wyborem byłoby BA. Transfer na 5tce w Heathrow jest w miarę bezproblemowy, standard nieporównywalnie lepszy od konkurencji. Poza tym stan techniczny samolotów LOT-u... pozostawia wiele do życzenia.

Jednakże jest tu pewnien problem. BA ma tylko jeden lot do SAN dziennie (15:05) i za Chiny Ludowe nie można zarezerwować połączenia porannego z Wawy do LHR i właśnie o tej 1500 do San Diego na jednym bilecie. Jedyne opcje jakie wyskakują to 18:15 z WAW dnia poprzedniego i dopiero 15:05 dnia następnego. Czyli overnight stay w Londynie.

Czymś co można byłoby jeszcze rozważyć jest kupno oddzielnych biletów - LHR-SAN na tą 1505 właśnie i na jakiś lot poranny (i później wieczorny powrotny; przylot z SAN o 14:30) WAW-LHR. Już niekoniecznie BA, ale inne linie także wziąć pod uwagę. To jest już jednak ryzyko, bo bilety nie bylyby łączone.

Taka przyjemność z LHR do SAN to dla 2/2 osób 2800 funtów. Z Wawy do Londynu i z powrotem nie sprawdzałem, ale pewnie coś koło 2000.

Z drugiej strony jeśli macie znajomych w Londynie, lub jesteście gotowi zapłacić relatywnie niewielką cenę za hotel na Heathrow (polecam Jurys Inn!!! Cichy, acz z widokiem na pas startowy), to overtnight stay jest idealny.

Cena to 17200zł. Ceny LOT-owskie zaczynają się od 19 tysięcy złotych. To 2 tysiące złotych różnicy, 400-500 funtów, za które możecie mieć wypasione - że użyję takie młodzieżowego powiedzenia z lat 90tych - dwie noce w Londynie (wylot i powrót). No i będziecie wypoczęci po obu podróżach.

Ja bym zrobił dokładnie tak :)

Pozdrawiam, i jak coś to pisz. Planowanie podróży (zazwyczaj swoich), to moja pasja :)

P.S. Ceny sprawdzane na 8-28 sierpnia, 2012, 2 osoby dorosłe, 2 dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wielkie dzięki za informacje i porady.

Wczoraj wróciłem z Dubaju. Tam i spowrotem leciałem LH Airbusem 340-600. W istocie wszędzie są PTV, ale co mi z tego skoro dzieci i tak nie znają na tyle angielskiego, żeby oglądać np bajki. A gier niestety nie ma w tych wersjach. Wiem, że do USA lata nowy A 380, ale nie wiem jak on jest wyposażony.

Niestety minusem jest miejsce w tych samolotach, naćkali tych siedzeń dosyć ciasno. Dla dzieci super, ale dla dorosłego to wygodne za bardzo nie jest.

I teraz tak sobie myślę, skoro dzieci i tak nie wiele skorzystają z tych PTV to może jednak tym LOTem lecieć. Przelot wtedy trwa do San Diego niecałe 15 godzin z jedną przesiadką, a tak to mam 2 prziesiadki, ale podróż o 4-5 godzin dłuższa.

Wiesz nie uda Ci sie znalezc biletow z tymi wszystkimi warunkami jakie posiadasz: tanio, typ samolotu, duzo miejsca w nim, PTV z wersja polskia, jedna przesiadka itd.

Ja latajac z dziecmi mam tylko dwa warunki: atrakcyjna dla mnie cena i czas na przesiadki nie za krotki i nie za dlugi (latam sama z dwojka dzieci i dwie przesiadki to dla mnie norma). Reszte jestem w stanie zniesc.

A co do opinii na temat linii lotniczych to dla jednego ta moze byc najlepsza a dla drugiego jest kiepska. Kazdy z nas ma swoje kryteria z jakimi ocenia danego przewoznika. Nie ma sie co zniechecac widzac opinie negatywne bo tak naprawde latajac w ekonomicznej klasie zawsze beda jakies minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mam jeszcze jedno pytanko, czy bilety można kupować w biurach podróży lub agencjach, czy można np bezpośrednio gdzieś w biurze BA lub LH ? Zawsze to troche taniej powinno być ?

Kupić możesz gdzie chcesz przecież... Osobiście kupuję tylko i wyłącznie przez web.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No dobra. Bilety kupione. Najlepiej wyszedł BA przez Londyn in Chicago , a powrotny przez Dallas. w sumie ok 15K zł za całą rodzinę. Muszę przyznać, że zadowolony jestem , że poszedłem do biura jakiegoś, bo tam widzą więcej niż pokazuje nam system oferowane przez różne elektroniczne agencje lotnicze. A mianowicie różne taryfy dla danego lotu, ich dostepność itp. Tak czy inaczej załatwione.

Minusem BA jest to, że nie nabije sobie mil , ale także to, że BA nie zwraca żadnych kosztów (w przypadku tej taryfy) jeżeli chcielibyśmy z jakiegokolwiek powodu zwrócić bilety. W związku z tym oferują nam ubezpieczenie, które daje nam możliwość zwrotu do 80% kosztów w przypadku choroby poważnej itp. Nie wiem czy ktoś kiedyś to wykupił, czy to sie opłaca ? Koszt takiego ubezpieczenia to 630 zł za całą rodzinę. Oczywiście przy kwocie 15K to tylko 630 zł, ale biorąc pod uwagę, że szukałem maksymalnej oszczędności na bilecie, kwota ta nie jest za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Bilety kupione. Najlepiej wyszedł BA przez Londyn in Chicago , a powrotny przez Dallas. w sumie ok 15K zł za całą rodzinę. Muszę przyznać, że zadowolony jestem , że poszedłem do biura jakiegoś, bo tam widzą więcej niż pokazuje nam system oferowane przez różne elektroniczne agencje lotnicze. A mianowicie różne taryfy dla danego lotu, ich dostepność itp. Tak czy inaczej załatwione.

Minusem BA jest to, że nie nabije sobie mil , ale także to, że BA nie zwraca żadnych kosztów (w przypadku tej taryfy) jeżeli chcielibyśmy z jakiegokolwiek powodu zwrócić bilety. W związku z tym oferują nam ubezpieczenie, które daje nam możliwość zwrotu do 80% kosztów w przypadku choroby poważnej itp. Nie wiem czy ktoś kiedyś to wykupił, czy to sie opłaca ? Koszt takiego ubezpieczenia to 630 zł za całą rodzinę. Oczywiście przy kwocie 15K to tylko 630 zł, ale biorąc pod uwagę, że szukałem maksymalnej oszczędności na bilecie, kwota ta nie jest za niska.

Ubezpieczenia nigdy nie wykupuje, musisz sam podjac decyzje czy chcesz czy nie.

Szkoda, ze sam jednak nie szukales biletow bo mysle ze znalazlbys taniej (dla ciekawosci rzucila na sierpien do wyszukiwarki: BA 14485 zl a Finnair nawet 13269zl) dla pocieszenia powiem Ci ze ja za swoje ponad 18K wydalam ...hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...