Skocz do zawartości

Droga Przez Procedure


NewGC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z gory przepraszam ze ponownie pytam o cos co mozna z pewnoscia znalezc na tym forum, ale wiem,ze niektore przepisy sie zmieniaja wiec zeby bylo na biezaco postanowilem jeszcze raz poruszyc temat:

Wlasnie pobralem sie z moja dziewczyna (Ona obywatel USA) i chcialbym poprosic o pomoc jakie dokumenty potrzebuje posiadac i wypelnic op zielona karte:

Z tego co wyczytalem to moja zona powinna najpierw zlozyc forme I-130 i dopiero po jej zaakceptowaniu moge wysylac swoje dokumenty ??

Do tego jeszcze watek mojego 5 letniego dziecka. gdzie i czy moge skladac o zielona karte dla Niej??

Mala ma 5 lat i mieszka ze swoja matka Polka w tym samym stanie.

Dodam ze ja przesiedzialem turystyczna wize w 2009 a mala z matka od Grudnia, jesli ma to jakies znaczenie w sprawie.

Z gory wielkie dzieki

pozdroawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w Polsce czy w US ?

Jezeli w Polsce, to zona sklada I-130, po jej akceptacji sprawa trafia do NVC a pozniej do ambasady.

Guide : http://www.visajourney.com/content/i130guide1

Jezeli w US, to wysyla I-130+I-485+I-693+I-864 i czekasz na biometrics a pozniej interview. (oczywiscie jezeli wjechales do US legalnie i masz tego dowod).

Guide : http://www.visajourney.com/content/i130guide2

W obydwu przypadkach trzeba wniesc oplate przy skladaniu petycji (a w tym pierwszym pozniej jeszcze na etapie NVC i w ambasadzie), malzonka musi sie wykazac odpowiednimi dochodami oraz musicie przedstawic dokumentacje ze zwiazek jest bona-fide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w US,

To tak dla pewnosci, czy to ja czy zona ma wysylac te formy? czy ta sa wspolne formy?

i czy w ktorejs z nich jest petycja na dziecko?

Wszystko idzie razem (concurrent filing). I-130 wypelnia zona, I-485 Ty, I-693 Civil Surgeon do ktorego musisz sie udac i zrobic badania, I-864 zona (+ kolejne co-sponsorzy jezeli zona nie ma wystarczajacych zarobkow).

Do tego potrzebne sa G-325A (dla Was obojga) ze zdjeciami, mozesz wyslac I-765 i I-131 (EAD i AP - on ten drugi - jezeli jestes nielegalnie to nie masz sie co starac).

Do tego dokumentacja :

akt urodzenia, akt slubu, paszport + I-94 (zeby udowodnic ze wjechales legalnie), wszelkie dokumenty w kwestii zwiazku (zdjecia, wspolne rachunki, konta, ubezpieczenia itp), do I-864 niezbedne sa tax returns malzonki + payslipy z 6 ostatnich miesiecy.

Dziecko umieszcza sie na I-485 i zaznacza "adjusting with you" - i byc moze gdzies jeszcze - nie wiem bo tego nie robilem.

To tak w skrocie. Payment za concurrent filing byl $1490 w zeszlym roku - mogl sie zmienic, wiec sprawdz.

Btw - jezeli matka jest z dzieckiem w US, to przygotuj sie porzadnie - mozesz dostac Stokesa na dzien dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jeszcze po krotce:

Stokes?

czy wszystkie te formy wysylac za jednym razem?

I co z tymi I-765 i I-131, wysylac czy nie? po co one sa?

dzieki

Wszystko idzie razem, w jednej kopercie. Poczytaj instrukcje do odpowiednich formularzy - tam jest napisane na jaki adres wysyla sie I-130+I-485 (jest inny niz samo I-130).

I-765 - Employment Authorization Document - po ~ 2 miesiacach otrzymasz karte zezwalajaca na legalna prace (zanim otrzymasz GC)

I-131 - Advanced Parole - pozwala na wyjazd i pozniejszy wjazd do US w czasie AoS - niemniej jednak jezeli przekroczyles czas pobytu i wyjedziesz to nalicza Ci bana i I-131 w niczym Ci nie pomoze. Jezeli wyslesz te dwa razem z I-130 i I-485 to nic sie za nie nie placi.

Stokes - przesluchuja oddzielnie zona i meza, porownuja odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze taka karte do pracy otrzymac i po 90 dniach od wyslania ,dostarczenia papierow i byly juz na forum takie przypadki ze karta przyszla a juz ktos mial GC w reku :)

jak i ktos czekal i 90 dni ...wiec z tym sie nalezy tak samo liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...