Skocz do zawartości

Loteria A Pobyt W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to glupota przebywac w Stanach nielegalnie ... Nie pakuj w to jeszcze zony i dzieci bo tylko spieprzysz im zycie. Jesli pracujesz w USA nielegalnie, to twoj pracodawca moze Cie zwolnic nawet bez podania przyczyny, gdyz pozniej do zadnego sadu nie pojdziesz bo nie masz takiego prawa beda tutaj nielegalnie, tak wiec przemysl to i albo staraj sie o obywatelstwo / green card , albo po prostu wracaj do Polski ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Widać nikt Cię nie przekona i nie wytłumaczy ,że bycie nielegalnym w USA na dłuższą metę to koszmar życiowy.Tylu Polaków żyje nielegalnie bo przyjechali tu kilka lub kilkanaście lat temu kiedy w Ameryce była Ameryka a dzisiaj nie mają gdzie wracać.Tutaj ich dzieci chodziły do szkoły i w Polsce nie potrafili by się odnaleźć.Kiedyś były inne czasy,nielegalni mieli dużo pracy do wyboru,mogli dużo łatwiej zalegalizować pobyt choćby przez sponsorowanie przez pracodawcę i dlatego zostawali ale dzisiaj podejmować taką decyzję to moim zdaniem głupota.Tym bardziej ,że cała Europa otwarta i można mieszkać legalnie. W Ameryce nie jest tak źle -owszem ale pod warunkiem że mieszka się legalnie .We wcześniejszych wpisach masz wpisane powody dlaczego jest tak ,źle bycie nielegalnym ale jeśli Tobie takie życie odpowiada to zostań. Na deser przeczytaj sobie najnowszy artykuł jak jest słodko http://www.dziennik....lnych-na-diecie

P.S. Jak będziesz sprowadzał rodzinę do Stanów a będziesz już tu nielegalnie to odradzam pojawianie się na lotnisku w hali przylotów aby ich odebrać bo było masę przypadków wyłapywania nielegalnych właśnie w tym miejscu. Powodzenia.

http://www.lessosnow...cations/16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesady z tym wylapywaniem. Podobno zmieniło sie prawo iz za byle co nie mozna deportować emigrantów , jedynie za przestępstwo kryminalne. Czy to prawda?

P,S. ...a Europa to nie to samo co Ameryka. Bylem w Niemczech, w Norwegi, Anglii i ludzie wracający z USA do Europy wiedzą o tym , ze to nie to i po pewnym czasie brakuje im tej Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za byle co

Hm... Nielegalny pobyt/praca jest przestępstwem.

Dla Ciebie to byle co?

Nie sądzę, żeby spotkany przez Ciebie przedstawiciel prawa podzielił Twój tok rozumowania.

Ale powodzenia.

A co do tego, jak komuś jest źle w tej Ametyce to niech wraca... Akurat osoby, które odpowiedziały Ci w tym wątku, a siedzą w USA, to są tam legalnie, więc nawet jeśli momentami nie jest im za wesoło, to nie muszą się martwić, że jedna głupia stłuczka może się dla nich skończyć deportacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesady z tym wylapywaniem. Podobno zmieniło sie prawo iz za byle co nie mozna deportować emigrantów , jedynie za przestępstwo kryminalne. Czy to prawda?

Nie to nie prawda ... Jestem w Stanach Zjednoczonych legalnie od 8 lat, pol roku temu przyznano mi obywatelstwo, otrzymalem Amerykanski paszport ^^, ale wracajac do tego co mialem napisac - Moja znajoma ktora mieszkala niedaleko mnie i mialem z nia czesty kontakt zostala rok temu deportowana ... Dlaczego ? A dlatego iz starala sie o prace w pewnej firmie [Oczywiscie na czarno]. lecz osoba z ktora miala rozmowe, gdy tylko dowiedziala sie ze jest ona w USA nielegalnie, zadzwonila do odpowiednich organow, i 2 tygodnie pozniej przyjechal do mieszkania mojej znajomej urzednik, ktory dal nakaz, mozna nawet powiedziec rozkaz, ktory obligowal ja do spakowania sie w ciagu tygodnia i opuszczenia granic kraju ... Wiec dlatego przebywanie w Ameryce na wlasna reke nielegalnie to moim zdaniem szczyt nieodpowiedzialnosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P,S. ...a Europa to nie to samo co Ameryka. Bylem w Niemczech, w Norwegi, Anglii i ludzie wracający z USA do Europy wiedzą o tym , ze to nie to i po pewnym czasie brakuje im tej Ameryki.

Oczywiscie, ze nie to samo, bo jednak w Europie masz legalny pobyt.

A co do ilosci polakow siedzacych nielegalnie w US, to wielu ma tutaj domy, samochody, dzieci w szkolach itd, a wiec cale zycie kreci sie wokol US, ale oni to zawdzieczaja, ze jeszcze kilka lat temu ameryka chciala nielegali, bo pomagali we wzroscie gospodarczym. Przy dzieisjszej gospodarce, to sami amerykanie sa gotowi podjac prace w Mcdonaldzie itp, aby tylko splacic rate za dom, czy poprostu zarobic na zycie.

USA moze byc "rajem" na ziemi, ale tylko w przypadku bycia legalnym tutaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesady z tym wylapywaniem. Podobno zmieniło sie prawo iz za byle co nie mozna deportować emigrantów , jedynie za przestępstwo kryminalne. Czy to prawda?

P,S. ...a Europa to nie to samo co Ameryka. Bylem w Niemczech, w Norwegi, Anglii i ludzie wracający z USA do Europy wiedzą o tym , ze to nie to i po pewnym czasie brakuje im tej Ameryki.

Mylisz się i to bardzo > Obecnie za Prezydentury Obamy są rekordowe ilości deportacji. Poczytaj trochę o tym w necie .Wejdź do wyszukiwarki.Oczywiście ,że Europa to nie to samo.I tutaj się z Tobą zgodzę .W Europie czeka Cię legalna praca ,zasiłek w razie jej braku , emerytura na starość i możliwość podróżowania po świecie.W Ameryce na nielegalu nic z tych rzeczy. Szkoda się więcej rozpisywać bo Ty już decyzję podjąłeś . Musisz się poparzyć aby się przekonać jak to boli.

Znałem osobę która była kilka lat nielegalnie .W zeszłym roku chłopak poleciał z przyjaciółmi do Miami. Na lotnisku w Miami został zatrzymany.Czekał ponad miesiąc w areszcie deportacyjnym a następnie tak jak stał w kajdankach wsadzili go do samolotu w kierunku Polski. Nigdy nie był karany.

Rozmawiałem z nim później telefonicznie dlatego znam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...