Skocz do zawartości

Loteria A Pobyt W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przebywam w USA na wizie turystycznej. Mam zamiar zostac w USA na stale . Żona z dziecmi w Polsce , posiadaja wszyscy wizy turystyczne na 10lat. Mam pytanie. Jesli wylosuje GC przebywając w USA jeszcze legalnie( podobno jest taki wymóg loterii) czy musze wracac do Polski w celu dalszych procedur GC. Czy po wylosowaniu GC moze byc problem z wpuszczeniem zony z dziecmi do USA? Czy nie lepiej zalatwiac procedury w USA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jest taki wymog abys mial legalny pobyt,abys nie mial zakazu wjazdu na teren USA ..

I teraz jesli nie wpuszcza Twojej zony i dzieci do USA to wtedy Ty Gc z loterii dostaniesz a Oni juz nie

Kolejna sprawa to wiesz o tym ze rozmowy sa dopiero od pazdziernika do konca wrzesnia 2013 -chyba ze wczesniej skoncza sie numery i teraz bedziesz tyle czasu legalnie w USA?a zmieniajac miejsce rozmowy z USA na Polske mozesz sie nie zalapac na rozmowe .

ps do tego jak dojda ze pracujesz na wizie turystycznej tez mozesz zapomniec o GC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wylosujesz to wracaj do Polski zanim wygaśnie ważność Twojej wizy ( druk I-94) .Jesli przekroczysz pobyt o jeden dzień to Twoje szanse na otrzymanie wizy imigracyjnej będą takie same jak trafienie szóstki w Lotto.

A tak na marginesie to gratuluje "trafnej" decyzji ." mam zamiar zostać w USA na stałe na wizie turystycznej ,żona z dziećmi w Polsce".

Tak rozbija się rodziny :) Ale to oczywiście Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz jak ich zawrócą na granicy ? Poza tym liczenie na wygraną w loterii jako pomysł na życie ? Nikt tu nie powie Co robić - Twoje życie. W każdym razie overstay wyklucza otrzymanie GC w loterii. Nielegalna praca również - mało tego - jakbyś zaczął proces to mógłbyś skończy z deportacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakies sposoby na zalegalizowanie pobytu w USA ??? Jestem pare miesięcy w USA, nie mam rozeznania ale podobno tylko ślub z obywatelem jedynym wyjsciem ???

Tak, dokładnie tak jak piszesz pozostaje ślub z obywatelką.Piszesz ,że nie chcesz wracać do Polski ( czyli wracać do rodziny) . Pierwsze wyjście to rozwód ,pozostawienie dzieci bez ojca i ślub z kobietą posiadającą paszport amerykański.Kolejne to jak piszesz ściągnięcie rodziny i siedzenie nielegalnie w strachu czy któregoś dnia nie zostanie się deportowanym.Na amnestie dla nielegalnych raczej bym nie liczył.Jak na razie to padają rekordy w ilości deportowanych.Dzisiaj jako nielegalny masz pracę ale jutro możesz ją stracić a kolejnej szybko nie znaleźć bo przynajmniej z mojego punktu widzenia to zauważyłem ,że w większości teraz pracodawcy zatrudniają legalnych z dokumentami i coraz rzadziej decydują się na ryzyko zatrudniania nielegalnych .

Gdybyś chciał ściągnąć całą rodzinę to pomyślałeś o ubezpieczeniu zdrowotnym? Pomyślałeś ,że lata przeminą szybko i nawet marnej emerytury nie dostaniesz ani Ty ani Twoja żona a później ten sam problem może dotyczyć Twoich dorosłych już dzieci?

Pomyślałeś ,że nie będziesz mógł liczyć na żaden zasiłek dla bezrobotnych w razie utraty pracy? Nie dostaniesz żadnego kredytu ,karty kredytowej.

Nie kupisz samochodu,nie zabierzesz dzieci na wakacje ( podróżowanie samolotem wykluczone). Ja nie zdecydowałbym się na takie życie nawet za najlepszą tygodniówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakies sposoby na zalegalizowanie pobytu w USA ??? Jestem pare miesięcy w USA, nie mam rozeznania ale podobno tylko ślub z obywatelem jedynym wyjsciem ???

Slub z obywatelem, sponsorowanie przez pracodawce i loteria - ostatnie dwa odpadaja w przypadku bycia out of status lub nielegalnej pracy. Slub z obywatelem w Twojej sytuacji ma niewielkie szanse przejsc bo bedzie smierdziec fraudem na kilometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to gratuluje "trafnej" decyzji ." mam zamiar zostać w USA na stałe na wizie turystycznej ,żona z dziećmi w Polsce".

Tak rozbija się rodziny :) Ale to oczywiście Twoja decyzja.

ponoc stany slużą do 2 rzeczy:

-do rozbijania rodzin

-do zarabiania pieniędzy

Witam,

Przebywam w USA na wizie turystycznej. Mam zamiar zostac w USA na stale . Żona z dziecmi w Polsce , posiadaja wszyscy wizy turystyczne na 10lat.

a co Ci sie spodobalo tak w us.

zapewne dostales jakas fuche dosc dobrze platna, ale pamietaj dzis ją masz, jutro mozesz juz nie miec i nawet moze ci np nie zaplacic za przepracowane 2 tyg...

wg mnie wracaj stary do zonki i dzieci, :)

ale you choose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...