Skocz do zawartości

High School, A Wiza Turystyczna.


filwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sorki, że rozpoczynam temat jakich na tym forum wiele, ale muszę być pewnym w 100% jak to wygląda. Sprawa wygląda następująco. Mam możliwość wyjazdu na ostatni rok nauki w High School. Zakwaterowanie mam zapenione u mojego kolegi amerykanina, z którym to właśnie mam zamiar wyjechać. Oczywiście kolega ma pełen luz, ale ja teraz nie wiem jak to dokładnie ze mną wygląda. Czytałem na różnych stronach i wszędzie pisali co innego. Obecnie posiadam wize turystyczna na 10 lat. Czy jest taka możliwość bym został przyjęty do high school na wizie turystycznej, jeśli nie to znaczy, że potrzebuję wize studencką, prawda? A jeśli potrzebuję wize studencką to i również kasę. Zaznaczam, że interesują mnie tylko szkoły publiczne. Za nie też trzeba płacić? Ile? Czy ktoś może mi to bardziej przybliżyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland...naukowi.html#F1

Uczniowie klas 9-12 (przybliżony wiek 14-18 lat) posiadający wizę F-1 mogą kształcić się w szkołach publicznych w okresie nie dłuższym niż rok. Zanim jednak otrzymają wizę powinni przedstawić dowody na uiszczenie pełnej' date=' niesubsydiowanej kwoty czesnego. Wymóg ten nie dotyczy uczniów planujących naukę w prywatnych szkołach podstawowych i średnich.[/quote']

A kwotę opłaty to chyba możesz sprawdzić bezpośrednio na stronach szkół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co pisali na innych stronach?

bo musisz wiedziec jedno,prawo imigracyjne to jedno a przyjecie do szkoly to cos innego

I teraz wedle prawa imigracyjnego to musisz miec wize studencka aby sie uczyc nawet w takiej szkole publicznej-za kase lub tez bez jak jedziesz na wymiane.

byl na forum przypadek ze dziewczyna poszla do takiej szkoly, zostala przyjeta ale potem byl problem z kolejna wiza turystyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle zasad szkoly to tak mozesz byc przyjety

ale teraz powiedz tak samo na granicy i w Ambasadzie..kolejna sprawa jak chcesz utrzymac legalny status dluzej niz 6 miesiecy,bo przeciez nauki nie skonczysz po 6 miesiacach -jesli taki pobyt dostaniesz na granicy

na wizie turystycznej mozesz podjac nauke ale jezyka do max 20 godz na tydzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...