Skocz do zawartości

Zmiana Statusu Z J1 Na F1 I Wizyta Polski


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Chodzi o ryzyko!! Nie jestem w Stanach, nie byłam na statusie, moja odpowiedz była do tego że jest bardzo dużo prawdopodobienstwo ze nie dadzą tej wizy a przy tym na 100% anulują B2. Myślisz ze po co anulują wize B2?? żeby ktos kto stara sie o F1 a jej nie dostanie nie mógł polecieć i zmienić na status. Więc jak jest wybór i ktoś siedzi w stanach to nie ryzykowałabym powrotu do Polski w przypadku kidy ktoś podkreśla że chce wrócic do stanów.

Ja byłam po wize F nie dostalam jej anulowano mi wize i teraz mam problem z otrzymaniem kolejnej. Napiszę jeszcze ze nigdy nie przedłuzyłam pobytu w stanach a byłam 5 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kzielu, nie mam pojęcia co po F1. Będę sie uczyć tak długo jak mogę aż w końcu wydarzy sie cud i kto wie.... Moze zdobede jakimś sposobem zielona kartę. Ubolewam jednak nad tym że nie mogę lecieć do Polski.

@zocha, jaki był powód że nie dali Ci wizy ? Mialas I 20 ze szkoły ? Myślałam ze teraz jest łatwiej z wizami ?! Moi znajomi którzy zmieniali status w stanach na f1, dostali wizę w ambasadzie , ale z jakiegoś powodu sie boję. Gdybym jej nie dostała , jestem zmuszona zostac w Oki tracę wszystko co mam w Stanach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie problem może polegać na tym, że wiele lat już jesteś na statusie.

Może inaczej by było, gdybyś zmieniła status, a po skończeniu semestru/roku przyjechała do Polski i postarała się o wizę.

A tak siedzisz już tyle lat na wizie/statusie tymczasowym/nieimigracyjnym.

A jak to wygląda z pracą? Czy to nie jest tak, że na F1 nie można pracować poza kampusem? Jak się utrzymujesz przez ten cały czas? Pytam tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procent osób które otrzymuje wizy F1 jest wysoki, ale twoja sytuacja jest inna bo starasz się o wizę wjazdową do szkoły do której już uczęszczasz. I to od 5 lat. Najpierw szkoła językowa teraz komputerowa. Pytanie jakie zada sobie konsul to skąd masz na to pieniądze. (biorąc pod uwagę, że nie możesz pracować w USA) Kolejna sprawa to rodzaj szkoły, czy jest to szkoła ucząca dla certyfikatów czy np community college. Zapytać może, jak długo zamierzasz jeszcze uczyć się w USA i kto sponsoruje ci edukację, jakie masz plany po ukonczeniu szkoły, jak ci idzie nauka i ile ci zostało do końca. Jeżeli nie będziesz ładnie potrafiła odpowiedzieć na te pytania wizy nie dostaniesz. Zwłaszcza, że dla konsula może być troche nie zrozumiałe uczęszczanie do szkoły językowej po programie Internshipa ( w koncu to program praktyk zawodowych a znajomość języka powinna być stosunkowo wysoka. Więc jeżeli nie uczęszczałaś na TOEFL czy inny kurs zaawansowany angielskiego to good luck...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uwazam, ze w duzo gorszej sytuacji jest osoba ktora poleciala na B-2 lub J-1 zmienila status na F i wrocila po pol roku do Polski po wize do paszportu niz osoba, ktora uczy sie juz 5 lat.

Inaczej wyglada osoba, ktora zmienila status i zaraz wraca do Polski po wize w innej kategorii... przeciez mogla rownie dobrze wrocic po B2/J1 i starac sie o F z Polski. Jesli nie masz nakombinowane w papierach to wszystko powinno byc ok. Oczywiscie normalne sa pytania skad Cie stac na nauke itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw uczeszczalam na TOEFL a teraz klasa komputerowa od kilku miesiecy. Nie mam problemu aby pokazac stan konta bankowego jako dowod ze moge sie utrzymac. Czy musze wziac ze szkoly do ktorej wczesniej chodzilam transkrypt, ktory musze pokazac w ambasadzie? Czy z obecnej szkoly wystarczy?

No i jeszcze jedno pytanie... Czy moge wyleciec do Polski a wrocic na turystycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...