Skocz do zawartości

Jak Zostać W Usa Po Programie Au Pair?


esolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, bo ja wiem. Ja mam BA jako IT z Polski, i w usa pracowalem jako Administrator systemow komputerowych w Datacenter na Manhattanie. W UK pracuje w czolowych firmach IT, tak wiec nie wiem czy tak "nice nie daje". Zalezy od podejscia pracodawcy, czy zalezy mu na papierku czy na wiedzy i doswiadczeniu pracownika.

No akurat BA w Twoim kierunku sporo daje:).Jest jednym z kilku tzw oplacalnych kierunkow:)Mam na mysli bardziej takie kierunki "humanistyczne".Po wielu kierunkach kasa nie zwraca sie wcale ,niestety.Najbardzie oplacalne zawody w Usa to wlasnie branza IT,pielegniarstwo.Tak pisze z moich obserwacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Zgadzam sie,BA wiele nie daje...

Ja się z tym nie zgodze.

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o prace na monster.com by zobaczyć, że BA to minimum do pracy "biurowej" - innej niż recepcja itd. Można to porównać do wszechobecnego w polskich ogłoszeniach o prace:

"Wymagane wyższe wykształcenie".

Wiem co mówię bo teściowa (amerykanka rodowita) szukała jakiś czas temu pracy i sama przyznała, że gdyby miała dyplom to o całkiem inną pracę mogłaby się starać - obecnie pracuje w biurze ale nie jest to praca ani ciekawa ani jakoś super płatna (tj. dużo ponad minimum ale daleko od tego co zarabiają ludzie z BA po kilku latach pracy).

Wiadomo - sytuacja róznie wygląda w róznych stanach i róznych sektorach. W IT liczy się wiedza w "palcach", a nie papier. W większości branż jednak BA jest przepustką do lepszych pieniędzy i ciekawszej pracy.

Nie mówię, że bez studiów nie można się dorobić. Mówię tutaj o ogólnych perspektywach dla przeciętnego zjadacza chleba :)

ps.

inna sprawa, że BA nie jest niczym szczególnym. Tytuł ten systematycznie traci na wartości wraz z liczbą osób, która go posiada. Podobnie jak w Polsce z mgr. Kiedyś to było coś, dziś standard, który nikomu nie imponuje ale bez którego cięzko dostać dobrą prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgodze.

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia o prace na monster.com by zobaczyć, że BA to minimum do pracy "biurowej" - innej niż recepcja itd. Można to porównać do wszechobecnego w polskich ogłoszeniach o prace:

"Wymagane wyższe wykształcenie".

Wiem co mówię bo teściowa (amerykanka rodowita) szukała jakiś czas temu pracy i sama przyznała, że gdyby miała dyplom to o całkiem inną pracę mogłaby się starać - obecnie pracuje w biurze ale nie jest to praca ani ciekawa ani jakoś super płatna (tj. dużo ponad minimum ale daleko od tego co zarabiają ludzie z BA po kilku latach pracy).

Wiadomo - sytuacja róznie wygląda w róznych stanach i róznych sektorach. W IT liczy się wiedza w "palcach", a nie papier. W większości branż jednak BA jest przepustką do lepszych pieniędzy i ciekawszej pracy.

Nie mówię, że bez studiów nie można się dorobić. Mówię tutaj o ogólnych perspektywach dla przeciętnego zjadacza chleba :)

ps.

inna sprawa, że BA nie jest niczym szczególnym. Tytuł ten systematycznie traci na wartości wraz z liczbą osób, która go posiada. Podobnie jak w Polsce z mgr. Kiedyś to było coś, dziś standard, który nikomu nie imponuje ale bez którego cięzko dostać dobrą prace.

Zgadzam sie i z Toba:)

Duzo zalezy od kierunku,sytuacji,stanu itp.

Chociaz w niektorych sytuacjach to tak jak piszesz jest to przepustka do dalszej nauki.Chodzi mi o to ze znam ludzi bez BA ktorzy sobie radza lepiej niz ludzie z BA.Nie ma reguly.

Co do ogloszen o prace to na stanowiska biurowe to rzadko sie spotykam z wymaganiem BA(zazwyczaj sie liczy conajmniej 2 letnie doswiadczenie na podobnym stanowisku,kursy itp)przynajmniej tu gdzie ja mieszkam.Roznie jest.Ja bardziej wlasnie pisalam w sensie ze BA malo daje jezeli konczy sie tylko na BA.No i o sytuacji studentow ktorzy studiuja aby tylko cos studiowac i potem maja do splacenia mase kasy..w tym sensie BA malo daje.Bo sie nie zawsze oplaca to finansowo.Sytuacja z mojej pracy-ja bez BA,kolezanka z BA a zarabia tylko 20centow wiecej.Mamy takie same stanowisko.A kolezanka z pokoju obok tylko $2 wiecej z tytulem MA.Takze roznie to jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Ja przylecialam jako Au Pair do USA w 2000 roku, potem zmienilam swoj status na F1 ( wiza studencka) bedac w Stanach, pod koniec studiow wyszlam za maz- w ten sposob dostalam obywatelstwo. Kiedys bylo latwiej znalezc rodziny sponsorujace dziewczyny na studia i prace. W obecnych czasach jest bardzo ciezko. Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie. Z mojego doswiadczenia- wciaz najszybszym sposobem na uzyskanie stalego pobytu w USA jest malzenstwo z obywatelem USA. Pamietaj, ze na wizie studenckiej musisz studiowac na pelnym etacie, i nie masz pozwolenia na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

a nie jest tak, ze mozna pracowac na kampusie? czytalam gdzies o tym....tez lece jako au pair! chcialabym zostac na kolejny rok, jesli dam rade i nie zniosa programu -.- tez mysle o kolejnym kroku wlasnie o wizie studenckiej....sporo au pair zostaje w ten sposob. Potrzeba tylko sponsora albo miec wlasne srodki odlozone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...