Skocz do zawartości

Jak Zostać W Usa Po Programie Au Pair?


esolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie radza to znaczy, ze maja finance na studia (no i status wiza studencka). Praca nielegalna (jak wyjdzie na jaw) przekresla szanse na wize. Do tego trzeba jednak pokazac, ze ma sie kase na studia - chyba nie pojdziesz do biura szkoly i nie powiesz ze dostajesz kase "pod stolem" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O mieszkanie nie musialabym sie martwic, mam tam rodzine dosyc bliską. Mysle ze mogli by mnie nawet zasponsorowac, ale wiadomo, ze nikt nie chce siedziec u kogos na garuszku nie wiadomo ile. Stad pomysl na au pair na poczatek, moglabym wyleciec na turystycznej juz dawno i siedziec calkiem nielegalnie, ale to nie jest rozwiazanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile taka osoba na au pair zarobi? Nawet jak ma posiłki i mieszkanie za darmo. I teraz piszesz że nie chcesz być nielegalnie a gdy podejmiesz pracę jak kto piszesz do pomocy przy dzieciach bez pozwolenia to mając status studenta Twój pobyt jest nielegalny. Malo kto o tym pisze lecz tak mówi prawo. Tak wiem jakie jest życie i jak robią ludzie. Podejmiesz decyzje sama .pamiętaj jakie są zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Micart napisał:

a jest możliwe żeby np. będąc w Stanach z wizy turystycznej albo nawet takiej jak ma tutaj koleżanka, zmienić status na pracowniczą (H lub O) ?

Czy ktoś tutaj się orientuje jak wygląda zatrudnianie pracowników z Europy?

Pytanie nr. 1 - tak ale z wiza H jest problem taki ze obowiazuje dla nich cap. W kwietniu sa przyjmowane wnioski, w pazdzierniku wydawane sa wizy - a ze cap za ten rok sie wyczerpal, najblizszy termin przyjmowania wnioskow to kwiecien przyszlego roku, wydawania wiz - pazdziernik '18 - zeby zmienic trzeba utrzymac legalny status co na turystycznej jest trudne.

Jezeli chodzi  pytanie nr. 2 to nie wiem o co pytasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, rozumiem. Słyszałem że właśnie zatrudnienie na H trwa kilka miesięcy ale nie miałem pojęcia o tych cyklach.

Kojarzę firmy w USA które na pewno zatrudniają w mojej branży obcokrajowców ale mam wrażenie że można je łatwo wyliczyć na palcach u dłoni.
Czy to oznacza, że na "importowanie" pracowników stać tylko ogromne firmy i np. średnie i małe w ogóle się to nie bawią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Micart napisał:

Hm, rozumiem. Słyszałem że właśnie zatrudnienie na H trwa kilka miesięcy ale nie miałem pojęcia o tych cyklach.

Kojarzę firmy w USA które na pewno zatrudniają w mojej branży obcokrajowców ale mam wrażenie że można je łatwo wyliczyć na palcach u dłoni.
Czy to oznacza, że na "importowanie" pracowników stać tylko ogromne firmy i np. średnie i małe w ogóle się to nie bawią?

Na zdrowy rozsadek - zatrudnienie obcokrajowca kosztuje wiec musi sie im to oplacac. Albo jako relatywnie tania sila robocza albo dlatego ze specjalistow w danej dziedzinie po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...