Skocz do zawartości

Adnotacja O Miejscu I Terminie Pobytu Na 10-Letniej Wizie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na mojej wizie, którą dostałem na 10 lat jest napisane, że dokąd lecę i na jaki czas. Czy takie coś może być problemem przy kolejnych wjazdach? Mam napisane, że lecę na dwa miesiące i tego terminu też się trzymałem przy zakupie biletów (25.06 - 24.08), jednak nie wiem po co taka adnotacja jest podana.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dla mnie to nie nowosc taki wpis,pare bylo takich przypadkow opisanych na tym forum,pare osob olalo sprawe i potem mieli problem z wiza kolejna ale to dotyczylo wiz na pare miesiecy lub tez na 1 rok a nie 10 letnich

taki chyba jest 1 raz przypadek opisany na forum,jak mnie pamiec nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ,pierwszy raz się spotykam z czymś takim. Jest tu mowa o promesie wizy w której jest adnotacja bardziej dla urzędnika imigracyjnego który będzie przydzielał Ci wizę na druku I-94 z terminem do kiedy masz opuścić USA. Teraz tylko pytanie czy w USA dostaniesz pobyt na 6 miesięcy ,na 2 miesiące a może na 2 tygodnie. Czy będzie problem przy kolejnych wjazdach? Trudno powiedzieć bo niewątpliwie Twoja promesa ma ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest wydawanych takich promes.

Podobne wpisy maja promesy J-1, F-1, H-1B itp.

Wizy turystyczne badz biznesowe maja takie wpisy jesli konsul nie jest do konca przekonany ze wrocisz po tym zadeklarowanym czasie (w tym wypadku 2 miesiecy).

Jesli bedzie mial bilet np. na 6 miesiecy, to moga mu robic problemy na granicy jako, ze zadeklarowal gdzie jedzie i na jaki czas.

Jesli wyladuje w Chicago i nie bedzie mial biletu do NJ/NY tez moga mu robic problemy.

Przy zmianie statusu w USA - jesli bede chcieli kopie promesy, wtedy najczesciej rowniez odmawiaja zmiany.

To jest bardziej dla osoby, ktora bedzie podbijac Twoja I-94. Jesli spojrzy w adnotacje i powie, ze ok, chciales leciec na 2 miesiace to i ja Ci daje I-94 wazne na 2 miesiace, wtedy jesli bedziesz chcial zostac dluzej, bedziesz musial sprobowac przedluzyc wize. Oficer moze takze (co nie zdarza sie czesto, ale sie zdarza) wydac I-94 z wpisem No change of status/ No extension of status.

Oficer moze takze spojrzec na wklejke z promesa i dac Ci 6 miesiecy. Pytanie tylko czy jak bedziesz lecial po raz drugi, trzeci itd. a wczesniejszy pobyt bedziesz mial dluzszy niz zadeklarowales (i masz to wpisane w promesie) - czy Cie w ogole wpuszcza badz czy Ci np. nie dadza wizy na 2 tygodnie...(takie sytuacje tez byly).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...