Skocz do zawartości

Zabezpieczenie Finansowe


modest14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Na rozmowie z konsulem (po wylosowaniu dv-2013) nie mając I-134 a jedynie zabezpieczenie finansowe w kwocie np 10 000zł, mam szansę na dostanie wizy według was?

odpowiedż jest jedna - nie dowiesz się dopóki nie porozmawiasz z konsulem (czyli nie przejdziesz całego procesu i nie wydasz pieniędzy przed rozmową)

imho - 10 tys zł to mało (niecałe 3 tys USD - bilet lotniczy będzie kosztował 1/3 tej kwoty....) ale jeśli jedziesz do czekającej na Ciebie pracy, masz gdzie sie zatrzymać, masz wsparcie znajomych/rodziny, masz dobry plan na życie w USA i przekonasz do siebie pracownika konsulatu - nie powinno być kłopotu.

Po wprowadzeniu wymogu "finansowego" i "weryfikacji czy osoba ubiegająca się o Wizę Imigracyjną w ramach wygranej w Loterii nie będzie obciążeniem dla systemu opieki społecznej w USA" - znaczne ilości osób się po prostu ochodzą "z kwitkiem" (wystarczy porównać wartości "odcięcia" z lat ubiegłych i z obecnej (DV2012) edycji - np may 2007 liczba odcięcia dla EU wynosiła 16.500 - obecnie 40 000) jak rownież poczytać fora internetowe innych krajów. W moim odczuciu - wprowadzona obecnie klauzula prawdopodobnego późniejszego losowania może świadczyć o tym, że pula wylosowanych nie wystarczyła aby wydać całe 50 tys wiz.

(* od słów IMHO - są to tylko moje przemyślenia w przedmiotowym zakresie na kótre pozwoliłem sobie po analizie paru forum i materiałów oficjalnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przeczytac dokładnie wypowiedzi Sly6, jak równiez miec na uwadze, że podawane przez Was przykłady z poprzednich Loterii, w których Polska brała udział nie przystają do obecnych zasad.

Mogę napisać tylko tyle (jako uzupełnienie do jego postów), że pracownicy konsulatu szczegółowo oceniają możliwości tzw adaptacyjne osób ubiegających się o Zieloną Kartę w ramach Loterii i każdy przypadek oceniany jest indywidualnie, oczywiście ilość aktywów na start też ma znaczenie.

Dla osób "z dużą ilością zer" na koncie, poprzedzonych oczywiście liczbą większą niż 0, a zainteresowanych emigracją do USA, istnieją inne możliwości uzyskania Zielonej Karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Macie rację trzeba poważnie podejść do sprawy, i pokazać że się tego chce! Ogólnie wygląda to tak, że w USA mam znajomych, u których na początek bym się zaczepiła, dobrze znam angielski, a te 3tyś USD by były już po zakupie biletu :rolleyes:

Pochodzę z małej wiochy a wyrwałam się na drugi koniec Polski na studia i nie boję się wyzwań B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...