Skocz do zawartości

Zabezpieczenie Finansowe


modest14

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Macie rację trzeba poważnie podejść do sprawy, i pokazać że się tego chce! Ogólnie wygląda to tak, że w USA mam znajomych, u których na początek bym się zaczepiła, dobrze znam angielski, a te 3tyś USD by były już po zakupie biletu :rolleyes:

Pochodzę z małej wiochy a wyrwałam się na drugi koniec Polski na studia i nie boję się wyzwań B)

Przy wypełnianiu formularza 230 zwróć uwagę na pyt nr 32 tj. kwestię Twoich planów zawodowych po ewentualnym pozytywnym zakończeniu procesu uzyskiwania Wizy Imigracyjnej w ramach Loterii. Wypełnienie formularzy jest bardzo ważne ponieważ dają one Administracji Amerykańskiej pierwszy obraz osoby. M.in. na ich podstawie podejmowane są dalsze decyzje odnośnie potencjalnego imigranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

I tak czysto teoretycznie - jeśli wystarcza wykształcenie średnie to co zawodowego ma taka osoba wpisać? :)

Czy osoby ze średnim wykształceniem nie mogą mieć:

- doświadczenia zawodowego,

- doskonałych planów na życie w USA,

- lepszych perspektyw na pracę niż osoby z wyższym wykształceniem,

- miec lepszą przystosowalność,

- etc etc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą dlatego tak pomyślałam odnośnie tego punktu który należy wypełnić bo to takie trochę wróżenie :) skąd człowiek ze średnim czy wyższym czy jakimkolwiek ma wiedzieć :) jak się uda to i dyrektorem przecież zostać może a jak się nie uda to i rok bez pracy można tam siedzieć... odp na to pytanie w formularzu jest w jakiś sposób wiążąca? Bzdurą byłoby gdyby zaważała na przyznaniu lub nie wizy... Ale to tylko takie moje przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odpowiedzi zamieszczane we formularzu są ważne. Pytanie w pkt 32 traktuje o planach i jako takie nie jest wiążące, ale z paru zdań tam wpisanych można dużo wyczytać np. nt koncepcji rozwoju zawodowego w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zarejestrowałem się na forum i pozdrawiam wszystkich :)

Przez ostatnie (dosłownie) kilka godzin czytałem różne wątki mnie interesujące.

Otrzymałem potwierdzenie o wylosowaniu, ale jak czytałem na stronach (tego forum także) to oczywiście nie jest nic pewnego i wszystko zależy od konsula.

Natomiast mam pytanie dot. właśnie zabezpieczenia finansowego. W trakcie czytania informacji na stronach Departamentu Stanu dowiedziałem się o konieczności wypełnienia formularza I-864w, czy ktoś ma z tym doczynienia?

No i kolejne pytanie, jeśli mogę u znajomego z USA mieszkać przez pewien czas i może mnie on utrzymywać (np. miesiąc czy dwa miesiące) to jaki formularz wtedy należy wypełnić? I czy muszę wtedy go mieć na rozmowie z Konsulem?

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARPS ale gdzies o takim formularzu czytales

czy czasami nie pomylilo Ci sie sponsorowanie rodzinne z loteria wizowa a tego nigdy sie nie robi -nie miesza sie tych 2 spraw

a teraz pokaz mi ten link gdzie pisze o takim formularzu?pokaz kogo dotyczy..

jesli juz to taki nalezy miec dokument'

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/public_charge.html

widzisz teraz roznice tego?i to sa 2 rozne forumularze -dokumenty

I teraz sie spytaj tego znajomego czy takie cos podpisze

A i I-134 przynosisz juz na rozmowe ,niczego nie wysylasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam.

Mam pytanie odnośnie listu "wspierającego" od kogoś z rodziny w USA. Nie chodzi mi o I-134. Pod tym linkiem http://polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/public_charge.html jest wyraźnie napisane w 3 punkcie "List LUB formularz I-134"

Moja osoba z rodziny nie ma stałego zatrudnienia, więc z zarobkami jest różnie, dlatego I-134 odpada w jej przypadku. Jednak list, w którym można opisać "wsparcie" w jakiejkolwiek formie np dach nad głową itp. wciąż wchodzi w grę??

1.Powiedzcie mi proszę, czy istnieje jakiś wzór/forma listu jak ma on wyglądać/jaką ma mieć treść?

2.Czy jako dowód autentyczności trzeba go przynieść do ambasady w kopercie z adresem z USA?

3.Czy trzeba przynieść oryginalny dokument czy rodzina z USA może zrobić jego skan i przesłać mi mailem, a ja z wydrukiem idę do ambasady?

4.To samo pytanie odnośnie oferty pracy, czy musi być oryginał czy może być skan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...