Skocz do zawartości

Przedluzenie Wizy J1 Lub Zmiana Statusu Na Wize B1 Lub Wiza H1B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Moze najpierw przedstawie moja sytuacje (z gory przepraszam za brak polskich znakow).

Aktualnie przebywam na terenie USA z zona i corka na podstawie wizy J1 (internship) (rodzina J2). Wiza ta jest wazna 18 miesiecy i konczy sie wraz z koncem czerwca tego roku (plus jeden miesiac na wyjazd ze Stanow). Moj pracodawca stara sie dla mnie o wize H1b lecz niestety obudzil sie za pozno. W przyszlym tygodniu chcemy zlozyc aplikacje o wize H1b (poczatek maja, mam nadzieje, ze nie za pozno). Wiem, ze wize H1b mozna otrzymac dopiero po 1 pazdziernika.

Oczywiscie chcialbym przedluzyc pobyt w USA wraz z rodzina bez potrzeby powrotu do Polski.

Teraz pare pytan:

  1. Czy mozna ubiegac sie o wydanie wizy H1b szybciej tzn. wraz z koncem wizy J1 poczatek wizy H1b (zmiana statusu, czerwiec) ?
  2. Jak, kiedy i co nalezy zrobic aby przedluzyc wize J1 na kolejne 18 miesiecy (oczywiscie jesli mozna, jesli udaloby mi sie przedluzyc wize J1 wtedy moge starac sie o wize H1b w nastepnym roku 1 kwietnia) ?
  3. Czy moge zmienic status z wizy J1 na wize B1 (taka rowniez posiadam) i ewentualnie pozostac w USA do pazdziernika do czasu otrzymania wizy H1b?
  4. Co najlepiej zrobic w takiej sytuacji?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z prawnikiem, ktory bedzie Ci robil (albo Ci robi) H1B - on Cie powinien pokierowac. Wizy H1B nie da sie przyspieszyc, a staranie sie teraz o nia wiaze sie z tym, ze jesli Ci przyznadza H1B to bedziesz musial poleciec do Polski.

Witam serdecznie,

Moze najpierw przedstawie moja sytuacje (z gory przepraszam za brak polskich znakow).

Aktualnie przebywam na terenie USA z zona i corka na podstawie wizy J1 (internship) (rodzina J2). Wiza ta jest wazna 18 miesiecy i konczy sie wraz z koncem czerwca tego roku (plus jeden miesiac na wyjazd ze Stanow). Moj pracodawca stara sie dla mnie o wize H1b lecz niestety obudzil sie za pozno. W przyszlym tygodniu chcemy zlozyc aplikacje o wize H1b (poczatek maja, mam nadzieje, ze nie za pozno). Wiem, ze wize H1b mozna otrzymac dopiero po 1 pazdziernika.

Oczywiscie chcialbym przedluzyc pobyt w USA wraz z rodzina bez potrzeby powrotu do Polski.

Teraz pare pytan:

  1. Czy mozna ubiegac sie o wydanie wizy H1b szybciej tzn. wraz z koncem wizy J1 poczatek wizy H1b (zmiana statusu, czerwiec) ? mozesz sie ubiegac o wize, ale nie dostaniesz wizy z data wczesniejsza niz 1 pazdziernika
  2. Jak, kiedy i co nalezy zrobic aby przedluzyc wize J1 na kolejne 18 miesiecy (oczywiscie jesli mozna, jesli udaloby mi sie przedluzyc wize J1 wtedy moge starac sie o wize H1b w nastepnym roku 1 kwietnia) ? nie mozna przedluzyc
  3. Czy moge zmienic status z wizy J1 na wize B1 (taka rowniez posiadam) i ewentualnie pozostac w USA do pazdziernika do czasu otrzymania wizy H1b? nie; Ty posiadasz promese a nie wize B1.
  4. Co najlepiej zrobic w takiej sytuacji? porozmawiac z prawnikiem, ktory przeanalizuje z Toba cala sytuacje i znajdzie najlepsze dla Ciebie wyjscie

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pare pytan:

  1. Czy mozna ubiegac sie o wydanie wizy H1b szybciej tzn. wraz z koncem wizy J1 poczatek wizy H1b (zmiana statusu, czerwiec) ?
  2. Jak, kiedy i co nalezy zrobic aby przedluzyc wize J1 na kolejne 18 miesiecy (oczywiscie jesli mozna, jesli udaloby mi sie przedluzyc wize J1 wtedy moge starac sie o wize H1b w nastepnym roku 1 kwietnia) ?
  3. Czy moge zmienic status z wizy J1 na wize B1 (taka rowniez posiadam) i ewentualnie pozostac w USA do pazdziernika do czasu otrzymania wizy H1b?
  4. Co najlepiej zrobic w takiej sytuacji?

Na pytanie pierwsze odpisała Karina. Odpowiedz na pytanie nr Dwa brzmi - nie wizy J1 nie mozesz przedłuzyc w przypadku gdy twoj program mial dlugosc 18 miesiecy poniewaz jest to dlugosc maksymalna.

pytanie 3 - możesz zmienić status wizowy bez powrotu do Polski z J1 na B1/b2 wystarczy złożyc papiery do urzedu o zmianę statusu.. :)

4. zeby nie wracać do PL mozesz zrobic tylko jedną rzecz.. zmienic status wizowy na B2 albo F1. Innej opcji nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie pierwsze odpisała Karina. Odpowiedz na pytanie nr Dwa brzmi - nie wizy J1 nie mozesz przedłuzyc w przypadku gdy twoj program mial dlugosc 18 miesiecy poniewaz jest to dlugosc maksymalna.

pytanie 3 - możesz zmienić status wizowy bez powrotu do Polski z J1 na B1/b2 wystarczy złożyc papiery do urzedu o zmianę statusu.. :)

4. zeby nie wracać do PL mozesz zrobic tylko jedną rzecz.. zmienic status wizowy na B2 albo F1. Innej opcji nie masz.

pyt. 3 - on pisze, ze ma promese B-1 i na te wlasnie promese chce zmienic swoja J-1. Tak nie zrobi. Moze zmienic status na inny (o ile mu zmienia, bo jest tu z rodzina, a to juz wyzsza szkola jazdy jesli chodzi o zmiane statusu plus nie bedzie mial prawa pracy,prawa jazdy itd.)

pyt.4 - on mi kilka wyjsc tylko pytanie co chce robic dalej...dlatego najlepiej zeby mu ktos wyjasnil krok po kroku co i jak i wtedy zeby podjal decyzje. I znowu - czy chce isc do szkoly, czy wyrobi sie z dokumentami, czy bedzie chodzil do szkoly i za nia placil... dziesiatki pytan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...