Skocz do zawartości

Dv-2013 Dylemat Wylosowanego, Będącego W Związku


Rekomendowane odpowiedzi

zaraz zaraz, czyli rozwiejmy mity i plotki.

Z tego co tu było napisane istnieje możliwość wysłania aplikacji ds-230 np gdzie widnieje jako singiel (bądz w innym wypadku bez potomstwa które ma sie narodzić) a po 1 bądź 2 miesiącach dosłanie ponowne tego formularza ds-230 ale już z uwzględnieniem małżonki (bądź dzieci jesli się narodzą w innym wypadku)

Czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jestem w 7 letnim zwiazku. Biore pod uwage szybki ślub. Zwrociłam sie z tym do ambasady a oni mi odpisali:

"Thank you for your correspondence.

After you get married it will be possible to add your wife to your case during the DV lottery program DV-2013 and you will be able to apply for immigrant visas together by the end of the lottery program in September 2013.

Now you should complete and send the required forms only for you as you are still single.

We hope you will find this information useful. "

Czyli trzeba slac swoje zgloszenie i pozniej dosłac formularz na meza/zone. Balam sie, ze mi odpisza, zebym nie kombinowała, bo z tego co wiem to sa nadwrazliwi i podejrzliwi jesli chodzi o sluby ale kulturalnie odpisali wiec mam nadzieje, ze na rozmowie z konsulem nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę zaczekać na powrót Taty z USA, ponieważ w papierach jest rubryka, w której trzeba wpisać jego aktualne miejsce pobytu. Jako, że Tata przedłużył wizytę w USA na wizie turystycznej o jakieś 2 lata boję się, że mogłoby to wpłynąć na decyzję konsula. Więc od razu będę mógł wysłać papiery razem z żoną. Stąd moje pytanie:

Czy ktokolwiek orientuje się czy wysłanie dokumentów około 22 czerwca może przekreślić naszą szansę na otrzymanie GC? Numer dosyć niski (~6500)

Zdaję sobie sprawę z faktu, że loteria pierwszy raz została przeprowadzona w takiej formie, ale może ktoś będzie się orientował? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Thank you for your inquiry.

Fiancées or common law spouses cannot be listed as a beneficiary on DV cases.

Once you are legally married, you may add your spouse to the case.

To add a spouse, please submit the following to KCC once you are married:

· Copy of marriage certificate with English translation

· Forms DS 230 Part I & II for spouse

· Updated DS 230 Part I for the principal applicant

· Passport style photo of the spouse

If you need additional copies of the forms, photocopies are acceptable or you may download them at http://www.travel.state.gov/visa/frvi/forms/forms_1342.html.

Interviews for the DV 2013 program will begin October 1, 2012, and process through September 30, 2013.

All DV 2013 cases must be completely processed by September 30, 2013.

Prompt response in returning the required forms to KCC will allow ample time for necessary processing.

KCC cannot provide information as to when an interview date may become available for your case. Appointments are scheduled numerically according to assigned case numbers. The Department of State designates how many interviews will be scheduled each month according to visa availability. After August 15, 2012, you may refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov for the list of current numbers being processed. This information is updated on the 15th day of each month thereafter.

To jest odpowiedź z KCC. Zapytałem o dosyłanie papierów po ślubie i o to, czy istnieje możliwość oszacowania terminu rozmowy korzystając z daty wysłania dokumentów i naszego numeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze po 15 sierpnia nalezy zobaczyc kto bedzie 1 isc na rozmowe oraz jak kto dawniej bywalo zawsze po 15 kazdego miesciaca bedzie wiadome co na przyszly miesiac bedzie,jakie numery itd

wiec za duzo tutaj sie nie zmienilo od wielu lat oraz pisania na forum o tym jak widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...