Skocz do zawartości

Dv-2013 Dylemat Wylosowanego, Będącego W Związku


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak pózno ślub??? Ja miałam ślub 9 czerwca bo ustawowo się czeka miesiąc a te 8 dni to było zastanowienie się nad szybszym ślubem :):) pewnie większość Ci tutaj napisze że nie zdążysz ale wiesz ze masz wysłać odpis długiego aktu małżeństwa w czterech egzemplarzach przetłumaczonych na język angielski.???

Jak do nich dzwoniłam to taką dostałam odpowiedź od NICH o tych kopiach ślubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

ja sie na ten slub zdecydowalam wczoraj :D akurat udalo mi sie zalatwic w trybie przyspieszonym na 11.08 chyba ide na żywioł no ale co mi tam... i tak sama bym nie pojechała no ale tak to jest jak sie zwleka z decyzjami. swoje formularze wyslalam jeszcze w maju. napisalam jeszcze do kcc maila, ze mam zamiar wziac slub i czy wogole zdaze dołaczyc meza do mojej sprawy- zobaczymy co odpisza, sprawdzam maila co godzine :) wysle uzupelnienie 13.08 i zobaczymy. o odpisie pełnym wiem ale nie wiedzialam ze w 4 egzemplarzach. Czyli musze zamowic 4 w usc? czy jeden i skopiowac czy jak? ile kosztuje mniej wiecej tłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziałam pełny odpis poszłam do tłumacza przysięgłego kosztowało mnie to ok 150 zł w czterech egzemplarzach plus dołączyła na koniec dodatkowo ksero polskiego oryginału i napisała ze odpis został wydany w czterech egzemplarzach a i dla siebie wziełam jeden żebym miała czyli wsumie miałam 5 takich przetłumaczonch. Ja nie wiem jak to jest bow mojej sprawie w USA był pytać się wujek u adwokata i dowiedział się że odrazu trzeba wysłać na dwoje a nie że najpierw ty a potem dosyłać jeszcze raz poprawione wienc nie wiem jak oni na takie cos patrzą bo adwokat radził inaczej. Ale masz zajebiście że masz taki niski numer ja mam w granicach 23 000 numer wienc jak bede wołana to pewnie nie bliżej jak za rok :) na odp o KCC to tak około 4 dni szczego mi zawsze odpisywali już 2 razy ze nie są w stanie przetworzyć mojego meila bo maja za duzo pytan. A ile masz lat tak z ciekawości ja mam 21 i ślub miałam zaplanowany za 2 lata heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak ja tak nie napisze ze cos jest za pozno ;)

dlaczego--majac tak niski numer mozna miec i rozmowe przesunieta i za 3 tyg i nadal beda wizy wydawane

co i nnego jak ktos ma wysoki numer,jest daleko i mysli nad tym co ma zrobic dalej

Co nie oznacza ze majac niski numer nalezy myslec dlugooo nad slubem i wyslaniem papierow ,czym szybciej,tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego wlasnie wyslalam swoje papiery jeszcze w maju, zeby sobie mnie zdazyli juz przetworzyc na wszystkie sposoby a po slubie doslac tylko uzupelnienie z reszta ja pisałam w tej sprawie do ambasady i mi odpisali, ze najpierw swoje dokumenty wyslac a potem uzupelnienie i ktos na forum z reszta chyba tez pisal na ten temat do KCC i mu tak samo odpisali a do tego jakie dokumenty maja byc wyslane:

- Copy of marriage certificate with English translation ( nic nie pisali, ze w 4 egzemplarzach)

- Forms DS 230 Part I & II for spouse

- Updated DS 230 Part I for the principal applicant

- passport style photo of the spouse

I pisali tez ze mozna wysłać pocztą, mailem LUB faxem te dokumenty wiec jesli sie zdecyduje na mail lub fax to przeciez nie bede wysyłac 4 takich samych egzemplarzy ( tzn moge wyslac ale czy to ma sens)...ahhh ciezko dojsc do ładu z tym wszystkim

OLUDOMI mam 25 lat.

Zobacze jeszcze co mi odpisza, wyslalam do nich maila wiec licze ze dzis albo jutro dostane odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałam takie wytyczne potym jak zadzwoniłam do nich ze mam tyle kopi zrobic i im wyslac a dokumenty tez mogłam wyslac drogą meilową ale nie chciałam ryzykować ze nie sprawdzą meila lub cos pójdzien ie tak wienc wysłałam normalnie a martwi mnie to ze kazdy robi inaczej i kazdy ma inne wytyczne jak co robic ja słyszłam ze włąsnie jak sie wysyła tak a potem tak to ze źle dlatego hu.... z tym będzie co ma byc kazdy tak naprawde robi to co chce..... ja np nie napisałam CN na rogu kazdej strony bo zapomniałam.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wysle mailem i poczta... jeszcze przemysle co z tymi 4ma kopiami. Moze sie tez zdecyduje zadzwonic, bo chodzi mi to caly czas po glowie czemu Tobie powiedzieli o 4 kopiach a innym nic na ten temat nie wspominali ( przynajzmniej z tego co czytałam na forum ) no nic...pozyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...