Skocz do zawartości

Dv-2013 Dylemat Wylosowanego, Będącego W Związku


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ufff... odpisali z KCC, ze "Your forms have been received and are acceptable for the continuation of your visa processing" i ze spokojnie moge dosłac do 30.09.2012 dokumenty na męża i sledzic Visa Bulletin. Napisali jakie dokumenty mam dosłać

ˇ Copy of marriage certificate with English translation

ˇ Forms DS 230 Part I & II for spouse

ˇ Updated DS 230 Part I for the principal applicant

ˇ Passport style photo of the spouse

tak wiec wysyłam jedna kopie odpisu aktu malzenstwa- co bedzie to bedzie. Ogolnie w wiekszosci maila pisza o tej magicznej dacie 30.09, ze po tym terminie juz nie będa dodawać członkow rodziny.

A w sobote wielki dzien... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Witam ponownie!

Jestem autorem tego watku i gwoli doinformowania wszelkich niedoinformowanych opisze final calej tej historii, czyli jak potoczyly sie wydarzenia kogos, kto wylosowal GC, kto byl jednak w stalym, lecz niezalegalizowanym zwiazku.

CHRONOLOGICZNIE:

-Maj 2012: informacja o pozytywnym dla mnie wyniku losowania (wysoki numer porzadkowy >23,000 -duzo czasu na dzialanie)

-Czerwiec 2012: wysylam wszelkie zadane ode mnie dokumenty do KCC (wciaz jako kawaler), tzn. DS-230 I/II ; DSP-122 ; fotki-paszportowki

-Styczen 2013: biore slub z moim aniolkiem (jestesmy razem juz ponad 10 lat).

Dwa tygodnie pozniej przesylam do KCC:

+kopie odpisu zupelnego aktu malzenstwa (wraz z angielskim tlumaczeniem przysieglym)

+DS-230 I/II wypelnione przez zone

+DS-230 I wypelnione przeze mnie (juz jako maz, a nie kawaler)

+fotki-paszportowki mojej zony

-Marzec 2013: otrzymuje informacje o wyznaczonym spotkaniu w warszawskim konsulacie USA na polowe maja 2013. Niepokojacy pozostaje fakt, że w zaproszeniu na rozmowe, nie ma wzmianki o mojej zonie. Niepokoju dodaje tez ostatnia linijka zaproszenia "visa beneficiaries: none"

-Kwiecien 2013: proby ustalenia stanu faktycznego mailowo i telefonicznie (KCC, oraz Warszawa). Ostatecznie, ponowne wyslanie kopii zupelnego aktu malzenstwa pod "publicwaw" i otrzymanie informacji o mozliwosci umowienia nas na spotkanie razem uspokaja sytuacje. Tymczasem telefonicznie staram sie o numer UID (koniecznosc przed spotkaniem w ambasadzie) dla siebie i zony. Mozna to zrobic rowniez za posrednictwem "www.ustraveldocs.com"

-Maj 2013: spotkanie w ambasadzie. Wszystko idzie w miare szybko i sprawnie. Jedynym problemem z mojej strony okazuje sie byc brak zaswiadczenia o niekaralnosc z Danii. Niedoczytalem wczesniej o tym, ze z kazdego kraju w ktorym zylo sie dluzej niz rok, takowy dokument trzeba przedstawic. Wizyta konczy sie zapewnieniem ze nasza "sprawa" wyglada bardzo pozytywnie i doslanie owego zaswiadczenia wraz z naszymi paszportami do ambasady (za posrednictwem kuriera TNT) zakonczy procedure w Polsce. Mielismy dosc szybko otrzymac je z powrotem wraz z kopertami wizowymi.

-Czerwiec 2013: zaswiadczenie z Danii, wraz z paszportami wysylam TNT do Warszawy. Po tygodniu otrzymujemy je z powrotem, wraz z wszystkimi, tak wyczekiwanymi naklejkami i kopertami. UUUUFFFFFFFFFF!!!! :)))

Teraz jestesmy w trakcie poszukiwan biletow lotniczych (cel: "LAX"). Dla wyjasnienia dodam moze, ze oboje mamy juz skonczone 30 lat. Nie mamy zadnych problemow z angielskim. Oboje z wyzszym wyksztalceniem i dosc bogatym doswiadczeniem zawodowym. Mielismy tez sporo wspolnych zdjec z wczesniejszych lat - pytal o nie konsul, w zwiazku z tym ze slub wzielismy cztery miesiace wczesniej.

Planujemy znalezc sie srodkowej kalifornii (ventura county, lub okolice). Na poczatek wydaje sie to byc wywazone miejsce pod wzgledem cen, stanowisk pracy i klimatu. Zobaczymy;))

Dziekuje wszystkim, ktorzy pomogli mi tutaj zgromadzic potrzebne informacje i rozwiac watpliwosci.

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...