Jump to content

Jak Wygląda Kontrola Wizowa Na Lotnisku?


angie14

Recommended Posts

Witam. czy jak przechodzi sie przez taką kontrole to oni zadają jakieś pytania?? jeśli tak to o co sie pytają? i czy gdy niepełnoletnie dziecko jest pod opieką stewardessy to ona pomaga dziecku przejść przez kontrole i odprowadza do rodziny czekającej na lotnisku czy tylko opiekuje sie tylko podczas lotu??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

gdy ja leciałem to wyglądało to następująco : urzędnik cię woła po czym zadaje pytania typu: po co pan/pani jedzie do USA , jak długo zamierza pan/pani zostać , czy ma pan/pani bilet powrotny i tego rodzaju pytanka po czym każe połozyć dłon na czytnik lini papilarnych + robi zdjęcie kamerką i co do przejścia przez tą bramkę to chyba tyle :).Potem czeka cię jeszcze odbiór bagażu i kontrola celna ( sprawdzają torby wyrywkowo + patrzą co masz na deklaracji celnej ) i witamy w USA :)

co do stewardessy to napewno odprowadza do rodziny ponieważ sam widziałem takie dzieci z tabliczkami na szyjach ( stewardessa wtedy akuratnie załatwiała coś przy bramce ) , ale co do tego to dopytaj kolegów/koleżanek na forum :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

tak jak napisała Joanna :)...co do wołania to po prostu jeden koleś gdy już jesteś na początku kolejki rozdziela losowo po pare osób do okienek po czym tam jeszcze czekasz sekundkę.. ( np. powie że 3 osoby do okna nr. 6 i dajmy poczekasz jeszcze gdy te 2 osoby pójdą i w moim przypadku znak abym podszedł brzmiał : ,, neext ! '' )

PS: co do czekania to zależy która wyjdziesz z samolotu i ile osób będzie lecieć :) .. ja akuratnie czekałem może jakieś dobre 30-35minut :)

Link to comment
Share on other sites

Liczba pytań i ich rodzaj zależą od widzimisię oficera, historii Twoich wcześniejszych wizyt w USA oraz informacji o Tobie, które znajdują się w ich systemie komputerowym. Pamiętam, że gdy leciałem za pierwszym razem zostałem wpuszczony bez ani jednego pytania. Większość pytań ma charakter rutynowy - po co lecisz, do kogo, na jak długo, kiedy ostatnio byłeś w USA i ile czasu. Jeśli lecisz pierwszy raz i nie masz rodziny przebywającej nielegalnie w USA rozmowa z pewnością ograniczy się do tego rodzaju pytań i potrwa minutę, góra dwie.

Link to comment
Share on other sites

angie a Ty wize otrzymalas ale nic o tym na forum nie napisalas..fakt nie musisz ale jesli mozesz to napisz jak bylo na rozmowie :)

chociaz napisz kto mial racje co nalezy tlumaczyc bo sie pytalas o to :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A co się dzieje w trakcie kontroli bagażu? Jeśli w zawartości jest jedzenie:oczywiście sypkie i pakowane hermetycznie? Wyrzucają i puszczają dalej?

Wszystkie toboly ida przez skaner, przepuszczaja co wolno, zabieraja czego nie wolno i tyle.

Kiedys bylem swiadkiem, jak jakis pan Polak szedl w zaparte, ze nie ma zadnej zywnosci, chociaz skaner pokazywal peto kielbachy. Walizka zostala otwarta, kielbacha trafila do kosza a pan zaplacil kare w wysokosci $300.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...