Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Ubieganie Się O Gc


Rekomendowane odpowiedzi

darek a chociaz czytales tekst zrodlowy?

ale tam masz to bardziej wyjasnione i teraz jak na to spojrzysz?

kolejna sprawa moze miec wplyw ale czy ma to znow inna sprawa

tutaj chodzilo o cos takiego czy nie ma sie juz szans zadnych czy sa szanse

I teraz czytajac tekst glowny w j.angielskim mozna dojsc do swoich przemyslen :)

Tak czytałem i pisanie tego typu " udział w loterii wizowej nie ma żadnego wpływu na otrzymanie wizy turystycznej"- jest nieprawdą . Albo mamy tutaj za zadanie pocieszać ludzi i odpowiadać im to co chcieliby usłyszeć albo odpowiadać zgodnie z faktami. To jest logiczne ,że skoro Departament Stanu przechowuje dane osób biorące udział w losowaniu to z danych tych korzysta. Przykładowo jeśli do konsulatu zgłoszą się dwie osoby o identycznej sytuacji życiowej ale jedna brała udział w loterii a druga nie to pytanie jest następujące : która z tych osób ma większe szanse na otrzymanie wizy? A może te szanse są jednakowe? Ja mam wątpliwości czy szanse mają takie same biorąc pod uwagę wypowiedź z-cy sekretarza stanu USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No dobra a co w sytuacji gdy ubiegam się o wizę turystyczną po jakimś czasie, np. za rok. Ja osobiście nie mam zamiaru zostać w USA, wiem że musiałbym to dobrze sprzedać, ale sytuacje życiowe przebiegają różnie. Możliwe że aktualnie ktoś składał o stały pobyt,nie dostał i nie ma planów na przyszłość związanych z zieloną kartą. Po prostu nie dostał, odpuścił sobie. Byłoby to napewno krzywdzące gdyby taka osoba nie mogła w późniejszym czasie odwiedzić rodziny czy po prostu zwiedzić USA. Ale zapewne wszystko zależałoby od rozmowy z konsulem i przedstawieniu sytuacji, szczególnie w moim przypadku związanej ze studiami i dalszymi planami po studiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co w sytuacji gdy ubiegam się o wizę turystyczną po jakimś czasie, np. za rok. Ja osobiście nie mam zamiaru zostać w USA, wiem że musiałbym to dobrze sprzedać, ale sytuacje życiowe przebiegają różnie. Możliwe że aktualnie ktoś składał o stały pobyt,nie dostał i nie ma planów na przyszłość związanych z zieloną kartą. Po prostu nie dostał, odpuścił sobie. Byłoby to napewno krzywdzące gdyby taka osoba nie mogła w późniejszym czasie odwiedzić rodziny czy po prostu zwiedzić USA. Ale zapewne wszystko zależałoby od rozmowy z konsulem i przedstawieniu sytuacji, szczególnie w moim przypadku związanej ze studiami i dalszymi planami po studiach.

Nie ma większego znaczenia czy za rok czy za 2 lata będziesz starał się o wizę .Figurujesz w bazie danych ,że brałeś udział w losowaniu DV. Nie oznacza to ,że ubiegałeś się o stały pobyt jak tu ktoś Ci odpowiedział ( ubieganie się o stały pobyt ma miejsce gdy składałeś druk Ds-230) .Nie prawdą jest również ,że udział w DV nie ma żadnego znaczenia. Tak jak Ci napisałem szanse na wizę turystyczną oczywiście masz ale nie ulega wątpliwości ,że jeśli dostaniesz odmowę to najprawdopodobniej jedną z przyczyn mógł być właśnie udział w DV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale komplikacje?

masz zakaz wjazdu?a jak bys nie wzial udzialu to bys mial latwiej,,to mysl tak dalej i rob jak wolisz

ja to czytalem i wiem swoje :)

ze moga brac pod uwage ale nie musza ,rozumiesz teraz

to nie tak ze beda brac zawsze pod uwage i w kazym przypadku

kazdy przypadek jest inny i tyle co mam do powiedzenia

bo widze ze juz popadles w pesymizm a to nie tedy droga pamietaj o tym na przyszlosc,bedzie Ci lzej

i czytaj uwaznie co jest napisane i wyciagaj swoje wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jade jutro do Krakowa po wize ze znajomymi. Mam jednak pytanie dotyczace tego druku z DHL. Czy zanim udam sie do konsulatu musze uiscic jaksa oplate dla tej firmy, czy zaplace dopiero jak przyjedzie paszport? Dziekuje i Pozdrawiam

Zapomnialam jeszcze zapytac czy oplata wizowa musi byc dokonana na poczcie czy moze byc rowniez przelewem z banku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...