Skocz do zawartości

Jaką Wizę Wybrać Żeby Móc Tam Zostać Dłużej?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój chłopak jest Amerykaninem. Mieszkaliśmy razem w Polsce przez rok. Teraz on jest w USA, a ja cę do niego dołączyć.

Ale potrzebuję pracować, bo jego raczej nie stać na utrzymywanie dwóch osób :]

Co się dzieje, jeśli się weźmie ślub na wizie turystycznej?

Z tego co wiem, to na wizę narzeczeńską czeka się mnóstwo czasu. Czy to prawda? My nawet jeszcze nie jeste smy zdecydowani. Muszę w ogóle sprawdzić jak mi tam będzie, ale nie chce być zmuszona do ponownego rozstania, jeśli zechcę z nim zostać.

Czy wiza narzeczeńska daje szansę na legalna prace w miarę szybko?

Albo czy wizę turystyczną można przedłużyć albo zamienić na narzeczeńską będąc w USA?

W ogóle czy można zacząć pracę w USA będąc na miejscu, przez zamianę wizy? Ja potrzebuję pracowaćw jednym konkretnym mieście.

Czy lepiej znaleźć jakąś tanią szkołę i wyjechać jako studentka?

Ufff

Proszę o konkretne odpowiedzi,

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje, jeśli się weźmie ślub n awizie turystycznej?

Możesz wtedy ubiegać się o zieloną kartę nie opuszczając kraju. Miej na uwadze, że wjazd na wizie turystycznej z intencją zostania to przestępstwo.

Z tego co wiem, to na wizę nażeczeńską czeka się mnóstwo czasu. Czy to prawda? My nawet jeszcze nie jeste smy zdecydowani. Muszę w ogóle sprawdzić jak mi tam będzie, ale nie chce być zmuszona do ponownego rozstania, jeśli zechcę z nim zostać.

Wiza narzeczeńska to czekanie rzędu 6-9 miesięcy

Czy wiza nazeczeńska daje szansę na legalna prace w miarę szybko?

Mniej więcej 2-3 miesiące od wzięcia ślubu po przyjeździe do USA

Albo czy wizę turystyczną można przedłużyć albo zamienić na nażeczeńską będąc w USA?

Wizę turystyczną można przedłużyć (a raczej pobyt) do roku czasu łącznie. Wizy narzeczeńskiej (ani żadnej wizy) nie dostaje się będąc w USA. Nie, nie możesz zmienić statusu z turystycznego na narzeczeński. Możesz wziąć ślub i zmieniać status na rezydenta.

W ogóle czy można zacząć pracę w USA będąc na miejscu, przez zamianę wizy? Ja potrzebuję pracowaćw jednym konkretnym mieście.

Tylko jeżeli masz zieloną kartę lub pozwolenie na pracę, które dostajesz 2-3 miesiące po złożeniu papierów na zieloną kartę.

Czy lepiej znaleźć jakąś tanią szkołę i wyjechać jako studentka?

To zależy od Ciebie, ale nie możesz pracować na wizie studenckiej (ani gdy zmienisz status z turystycznego na studencki)

Proszę o konkretne odpowiedzi,

Dzięki

Odpowiedziałem najkonkretniej jak mogłem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd jako studenka ale masz kase na nauke?>i tak na tej wizie nie mozesz pracowac gdzie chcesz i jak chcesz,

Jak wezmiesz slub na turystycznej to niczego nie zmienia ,jedynie stan cywilny i tyle :) aby cos myslec o pobycie nalezy zlozyc stosowane papiery,zaplacic.

Mozna wize turystyczna zmienic i aby pracowac ale znasz takiego pracodawce co bedzie chcial sie w takie cos bawic,prawnika dobrego,od tego zacznij

aby tez przedluzyc pobyt turystyczny musisz miec kase,odpowiednio wypelnione papiery i to kosztuje troche samo wyslanie papierow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wtedy ubiegać się o zieloną kartę nie opuszczając kraju. Miej na uwadze, że wjazd na wizie turystycznej z intencją zostania to przestępstwo.

Dzięki

No właśnie, rząd USa niczego nie ułatwia, albo mogę zdychać z tęsknoty przez pół roku albo dłużej! Albo być zmuszona wyjechać szybciej niż chcę albo, wcale nie chcąc. Żadnego swobodnego wyboru :/

Ja chcę przede wszystkim sprawdzić jak mi tam z nim będzie. Tak naprawdę nie mam pojęcia, ale jeśli zechcę zostać to chcę zostać. Jak to dobrze zrobić? Czy jakbyśmy wzięli ślub, to będą nas przesłuchiwać? Już rok z nim mieszkałam, więc ślub jest całkiem logicznym wnioskiem, ale wcale nie jest pewny. A przez pół roku, to można się odkochać albo zwariować. Zajebiste opcje do wyboru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

No właśnie, rząd USa niczego nie ułatwia, albo mogę zdychać z tęsknoty przez pół roku albo dłużej! Albo być zmuszona wyjechać szybciej niż chcę albo, wcale nie chcąc. Żadnego swobodnego wyboru :/

Masz wybor - mozesz zostac w Polsce...

Ja chcę przede wszystkim sprawdzić jak mi tam z nim będzie. Tak naprawdę nie mam pojęcia, ale jeśli zechcę zostać to chcę zostać. Jak to dobrze zrobić? Czy jakbyśmy wzięli ślub, to będą nas przesłuchiwać? Już rok z nim mieszkałam, więc ślub jest całkiem logicznym wnioskiem, ale wcale nie jest pewny. A przez pół roku, to można się odkochać albo zwariować. Zajebiste opcje do wyboru :P

Taki urok long distance relationships.

1. Wez pod uwage ze wjezdzajac na B-2 nie musisz dostac 6-ciu miesiecy - mozesz dostac mniej. W dodatku jak powiesz ze wjezdzasz zeby pomieszkac z chlopakiem to wrocisz nastepnym samolotem do Polski.

2. Jezeli wezmiecie slub i wystapicie o zielona karte, to tak - beda Was przesluchiwac. Btw - koszt AoS to w tej chwili $1490 + koszty badan medycznych a Twoj chlopak musi wykazac sie dochodami na poziomie $125% US poverty level ($18k) lub znalezc sponsora.

3. Jezeli zlozysz papiery to do Polski wrocisz nie bedziesz musiala. Pamietaj tylko - jak napisal jkb - wyjazd na turystycznej z zamiarem zostania jest przestepstwem imigracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrozumieć, że USA to kraj dość konserwatywny obyczajowo, tak zwana prawica religijna jest tam bardzo silna i prawo amerykańskie ten konserwatyzm odzwierciedla. Jeśli ktoś jest gotów przeprowadzić się do USA i z kimś zamieszkać, to oczekuje się, że ma zamiar wkrótce sie z tą osobą pobrać i dla takich osób jest wiza narzeczeńska. Prawo amerykańskie nikomu nie ułatwia "pomieszkania żeby zobaczyć, jak nam będzie razem". Para nie będąca małżeństwem nie może nawet wspólnie podejść do odprawy na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...