Skocz do zawartości

Sprawa Sądowa W Usa


Kasia80

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem i dziękuje ale ja potrzebuje prawnika, który się zajmie sprawą a nie dorywczo jak bedzie miał czas pomoże. Także spróbuje napisać do Pani Kariny i zobaczymy może jak nie bedzie miała czasu to poleci kogoś.

Dziwi mnie tylko jedno że tyle osób na forum i tak mało pomocy...

Nie ma sprawy, ja moge sie zajac Twoja sprawa, nie dorywczo - czyli wtedy kiedy bede miala czas, tylko niemal od razu - na zasadzie prawnik-klient. Koszt konsultacji ze mna to $250 za 15 minut. Sprawdzenie jakichkolwiek dokumentow platne jest dodatkowo, tak samo jak zaznajomienie sie ze sprawa.

Jesli ktos chce porozmawiac ze mna za darmo to niestety czeka wtedy kiedy ja mam czas, bo ja tez mam swoje sprawy a udzielam sie tutaj poswiecajac swoj wolny czas i nie majac z tego nic. Moze to brutalne co napisalam, ale z jednej strony kazdy chce dostac pomoc juz teraz i od razu a z drugiej strony nie do konca chyba zdajecie sobie sprawe ile takie rzeczy kosztuja gdyby ktos poszedl do adwokata i go zatrudnil.. Ja mam czas ograniczony i naprawde spedzam z osobami z tego Forum po kilka godzin DZIENNIE na rozmowach (za free oczywiscie).

Jest wiele osob na Forum i jest duzo pomocy na Forum - moze po prostu nikt nie zna odpowiedzi na Twoje pytanie, bo nie byl w takiej sytuacji. Moze ja Ci podpowiem: nie kazdy rekord da sie usunac i nie na kazde usuniecie moze sie zgodzic sad. Wiec stwierdzenie, zeby wyczyscic rekord przez pojsciem na obywatelstwo moze byc niestety tylko stwierdzeniem.. Kazdy stan ma inne prawa. Teraz pytanie jest tylko, czy tenze rekord usuna Ci z FBI - i tutaj mozesz byc zaskoczona.. Oplaty prawnika to miedzy $750-$5,000. Oczywiscie, owe $750 nie bedzie calkowitym kosztem (dochodza oplaty za rozmowy z Toba, emaile, oplata do sadu plus jakiekolwiek wypelnianie dokumentow). Najwazniejsze - nie masz gwarancji, ze ten rekord bedzie usuniety. Najlepiej porozmawiaj z kims kto sie na tym zna i kto wyslucha jaka masz sprawe i powie Ci co dalej. Tak jak wspomnialam - tzw. usuniecie rekordu nie oznacza, ze federalni nie beda mieli do niego dostepu - przy zwyklym sprawdzeniu wyjdzie im to (jakas licencja, praca rzadowa, security clearance czy zwykle przepuszczenie przez system). Nie wyjdzie jesli np. pracodawca bedzie Cie chcial sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dziękuje ! nareszcie czysta, przejrzysta klarowna odpowiedź :). Procedure mniej więcej znam z tej książki " obywatelstwo z przeszkodami " jednak nie wiem jak sie za to zabrać. Bede musiała poprosić nr. tel. do Pani Kariny i może pomoże :) nawet i odpłatnie bo jeden prawinik już sie tym zajał ale idzie to prawie rok a rezultatu nie ma i pieniądze też uleciały :( Najlepiej by było dać pełnomocnictwo Pani Karinie i albo by " doglądneła sprawy " albo poprowadziła do końca lub w najgorszym wypadku nie wzięła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Ok, ale widze że Pani Karina jest mocno oblegana :). Ja potrzebuje prawnika który konkretnie podejdzie do sprawy i nie zedrze pieniędzy. Czytałam że record da sie usunąć książka pt. "Obywatelstwo z przeszkodami " tutaj jest link:

http://books.google....eki USA&f=false

jest tam opisane krok po kroku jak to wyglada. Dlatego wiem mniej wiecej co trzeba zrobić ale niestety bez prawnika się nie obejdzie. Jeżeli Pani Karina nie ma czasu, jest tylu forumowiczów nikt nie ma sprawdzonego prawnika polecić ?

Moja sprawa to bojka, szarpanina raczej. Policja nas zatrzymała po przesiedzeniu paru godzin i oczywiście zrobieniu zdjeć pobraniu odcisków zostałyśmy zwolnione do domu. Teraz wypadało by wiedzieć pod co został zakwalifikowany czyn - bo z tego co mozna wyczytać z tej ksiązki jest to bardzo ważne. Po drugie jak sie sprawa zakończyła itd.

To jedna rozmowa czy telefonem sie nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi mowic w jezyku polskim czy nie?

W sumie to zawsze lepiej sie dogadac jesli prawnik mowi w naszym jezyku.

Osobiscie mam namiary na dwoch. Kilkoro znajomych korzystalo z pomocy biura Michael Brucki. Ma siedzibe w Linden, NJ. Jak narazie wszyscy zadowoleni. Sam osobiscie korzystalem. Poszukaj na google strony.

Tego drugiego musze znalezc namiary, biuro ma w New York z tego co pamietam.

Pamietaj, ze nie jest wazne to jakie bajki Ci prawnik opowiada i co obiecuje. Ja sie juz nasluchalem od wielu roznych scenariuszy, a niestety dla nich naleze do osob, ktore interesuja sie prawem immigracyjnym, zwlaszcza tym, ktore mnie dotyczy.

Malo ktory prawnik powie Ci, ze czegos sie nie da zrobic a wystarczy kilka minut na stronie USCIS, zeby samemu sie przekonac.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...