Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich :)

Jak wiecie teraz jest czas matur, wiec zaczalem myslec o swej przyszlosci :)

Zainteresowalem sie wizami studenckimi. Moglby ktos z Was podrzucic link do kilku szkol, w ktorych moglbym uczyc sie w weekendy (moze byc angielski, jakies kursy, itd.), a takze uzyskam potrzebny formularz do wizy M-1?

Czytalem na stronie ambasady, ze taki wyjazd nie moze byc dluzszy niz 1rok, a co jesli kurs trwa np. 2 lata?

Trzeba jakies wymagania spelnic, aby dostac taka wize?

Prawda jest, ze na wizie M-1 mozna legalnie w tygodniu pracowac, a w weekendy uczeszczac do tej szkoly na kursy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matury sa ale cos nie tak czytasz

to sie tyczy innych szkol oraz wyjazdu :) jesli chodzi o 1 rok nauki

Jesli chodzi o platna nauke to mozesz i 3 lata sie uczyc i takie pozwolenie dostaniesz

a wiesz chociaz dla kogo jest wiza M-1?podnosisz tym swoje kwalifikacje

od nauki jezyka jest F-1

a gdzie czytalas ze na M-1 mozna pracowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos po 3min mowi o wizie studenckiej :P

Matury oczywiscie w Polsce zdaje (w sumie juz prawie koniec) no i myslalem o podniesieniu swoich kwalifikacji :P

Dla mnie obojetne jest czy to bedzie M-1 czy F-1, abym mogl sie uczyc w weekendy :)

A co do pracy: to skoro jest legalny pobyt, dostaje sie numer SS (dobrze mowie?) to i chyba pracowac mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chcialbym legalnie w tygodniu pracowac, a w weekend sie uczyc, doszkalac podczas tych kursow.

Sam* :P

No dobra, czyli ogolnie rzecz biorac na wizach M-1 i F-1 nie mozna legalnie pracowac?

To moze mi powiesz jak mozna podjac legalna prace w USA?

Wiec tak: Mam brata w stanach, ktory ma zielona karte, jego zona to obywatelka (od niedawna, ale obywatelka). Jest jakas szansa, zeby mnie sciagneli do siebie? Legalny pobyt + legalna praca... nie wiem, moze jakos da rade zielona karte zalatwic?

A jesli chodzi o wize pracownicza, to sa jakiekolwiek szanse, ze dostanie ja osoba zaraz po maturze? Zalozmy, ze zalatwie sobie miejsce pracy, itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: Mam brata w stanach, ktory ma zielona karte, jego zona to obywatelka (od niedawna, ale obywatelka). Jest jakas szansa, zeby mnie sciagneli do siebie? Legalny pobyt + legalna praca... nie wiem, moze jakos da rade zielona karte zalatwic?

Nie mozna. Jak brat bedzie obywatelem to bedziesz mial 10 lat czekania na zielona karte.

A jesli chodzi o wize pracownicza, to sa jakiekolwiek szanse, ze dostanie ja osoba zaraz po maturze? Zalozmy, ze zalatwie sobie miejsce pracy, itp :P

Nie rob sobie zartow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie ma żadnych szans na legalną pracę.

Jadąc na studia na F-1 możesz pracować 20h/tydzień i to na terenie kampusu, a pieniadze idą na studia.

Możesz znaleźć pracodawcę, i jeśli taki ktoś będzie skłonny na ciebie wydać tysiące dolców to może w ciągu 2,3 lat by się udało, ale szanse są małe.

"Najprostszym" rozwiązaniem jest zakochać się w obywatelce, ożenić, przejść dziesiątki rozmów i wtedy może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma.

Co do zartow - zastanow sie nad jedna rzecza - dlaczego mialbys moc mozliwosc pracy w kraju do ktorego do pracy chce przyjechac jakies miliony albo wiecej ludzi w tym samym celu nie posiadajac zadnych kwalifikacji ? Odpowiedz sobie na to pytanie to bedziesz wiedzial...

Nie mozna do US wyjechac i pracowac bo tak ktos chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...