Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

popatrz jak to funkcjonowalo w moim poprzednim poscie ... i nie bylo to do konca legalne skoro postawili im criminal charges...

Czesto dzialalo to tak: Julio wjezdzal tutaj - oczywiscie nie pracowal gdzie mial pracowac, ale po kilku miesiacach Julio przedluzal H2B z tym samym pracodawca (takich Juliow bylo dajmy na to 35) i kazdy Julio placil $2,000 za owe przedluzenie plus koszty USCIS ... I tak bylo mu to taniej niz chodzic do szkoly i za te szkole placic wiec wilk syty i owca cala... A firmy sciagaly po 100-150 osob! I uwierz mi, ze te $2,000 na osobe to nie jest stawka bog wie jaka - mam dokumenty z NC gdzie ludzie placili po $3,000 i mam liste 42 osob, ktore sa na H2B i chca te wize przedluzyc i zaplacily po $3,000 na osobe firmie, ktora miala sie starac o ponowne H2B... Nigdy nie pracowaly w tej firmie, mieszkaja w calych Stanach, sa z Filipin i sa bardzo unhappy, bo im tej wizy odmowili i nie bardzo wiedza co robic teraz.... 42 razy $3,000 - ile to mamy?

A więc niestety, ale jak zawsze ludzie zarabiają kosztem innych. Widzę, że naprawdę spore pieniądze wchodzą w grę. Tak czy inaczej, dziękuję, że mnie uświadomiłaś jak wygląda sytuacja z H2B, do tej pory nie myślałem, że to aż tak ryzykowna opcja. Z pewnością mocno się zastanowię zanim przyjmę ofertę pracy na tej wizie (jeżeli taka się pojawi).

Zwłaszcza to zdanie pokazuje, że wykorzystywanie ludzi na tej wizie jest całkiem powszechne :

"Sources told CBS News that more than 4,500 victims paid between $1,000 and $15,000 for fraudulent documents which then helped them to obtain H2B temporary work visas to enter the United States."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja mam jedną teorię. Pracodawcy zlecają znalezienie pracowników biurom znajdującym się w danym kraju i jeżeli istnieją jakieś ogłoszenia to są publikowane w innym języku niż angielski. Stąd też nie ma anglojęzycznych ofert. Mowa przecież o tysiącach miejsc pracy, nie potrafię tego wytłumaczyć inaczej. 66 tys. wiz nie może rozejść się wyłącznie wśród znajomych-znajomych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozchodzą się wszystkie?

Tak - http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/cap-count-h-2b-nonimmigrants

Wiem, że kiedyś warunki stawiane pracodawcom chcącym zatrudniać na tej wizie były luźniejsze. Dodatkowo biura rekrutujące nie mogą pobierać od aplikantów opłat za udział w rekrutacji (kiedyś biura liczyły sobie nawet kilka tysięcy PLN). Jednak to wciąż 66 tys. wiz widmo, tyle ich jest a w internetach nic nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - http://www.uscis.gov/working-united-states/temporary-workers/cap-count-h-2b-nonimmigrants

Wiem, że kiedyś warunki stawiane pracodawcom chcącym zatrudniać na tej wizie były luźniejsze. Dodatkowo biura rekrutujące nie mogą pobierać od aplikantów opłat za udział w rekrutacji (kiedyś biura liczyły sobie nawet kilka tysięcy PLN). Jednak to wciąż 66 tys. wiz widmo, tyle ich jest a w internetach nic nie ma...

Na H1B tez nikt de facto jakos strasznie nie oglasza w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny necroposting SuperTraveller...

Aż musiałem sprawdzić co to znaczy. Zakładam, że zarzucasz mi niepotrzebne odkopywanie starych tematów. Wolę zadać pytanie w starszym temacie niż zakładać specjalnie nowy temat który i tak się wyczerpie po kilku postach. To chyba mniejsze robienie bałaganu na forum?

Jeżeli o mnie chodzi, tu już nic nowego nie przychodzi mi do głowy. Praca niby jest, ale nigdzie nie da się jej znaleźć. Pewnie byłoby tego więcej gdyby biura odzyskały możliwość zarabiania na organizacji wyjazdów na podstawie tej wizy, niestety, zamiast tego przepisy są jeszcze bardziej zaostrzane - http://www.lawnandlandscape.com/ll050515-h2b-final-wage.aspx

Pozostaje czekać na okazję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...