Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Dostanie Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

szkoda ze nie pokazalas tego paszportu z wiza turystyczna jak dostalas wize na pobyt staly...a teraz nalezy zrzec sie GC oraz pokazac paszport z wiza turystyczna w Konsulacie i wtedy bedziesz wiedziec co i jak dalej..

Bo majac wize na pobyt staly w tym samym paszporcie co wize turystyczna,ta wiza turystyczna byla by anulowana ..jak kto osoby pisaly juz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiza na pobyt stały była w drugim paszporcie, w nim nie było wizy turystycznej - ona była w pierwszym paszporcie. Nie wiedziałam że muszę anulować tą wizę turystyczną, zresztą miałam drugi paszport na nowe nazwisko więc posługiwałam sie tym ważnym. Z kolei teraz wyrobiłam znowu paszport z nazwiskiem takim jak ten pierwszy paszoprt (bo wróciłam do panieńskiego nazwiska) i tam była wiza turystyczna na 10 lat. I teraz nie wiem co powinnam zrobić. Czy powinnam umawiać się na spotkanie o wizę i wtedy starać sie o wizę turystyczną i równocześnie oddać zieloną kartę czy też pojechać do ambasady i po prostu przedstawić moją sytuację i dowiedzieć się co powinnam robić. I nie wiem też czy do ambasady mogę od tak przyjechać i po prostu zasięgnąć informacji czy muszę sie umawiać. Trochę to skomplikowane Wiem że nieznajomość przepisów mnie nie usprawiedliwia, mogłam sie pytać ale chyba nie zrobiłam nic strasznego. A w sumie teraz mam obawy :) proszę o odpowiedź. Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałam że może właśnie do działu wiz imigracyjnych, nie szukałam jeszcze konkretnych numerów. Bliżej mam do Krakowa więc nie wiem czy tam też jest jakaś informacja jeśli bym pojechała albo po prostu wypełnię wniosek wizowy o wizę turystyczną jednocześnie zrzekając się zielonej karty w Krakowie i będę starać się o turystyczną. Chociaż myślę że jakiś kontakt z ambasadą powinien być oprócz infolinii. Ludzie mają różne problemy więc myślę że można do nich zadzwonić i zadać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj sie o rozmowe w Krakowie,czy mozesz przyjsc i sie spytac :)

tak to jest ten numer telefonu i adres e-mail :) tam sie dzwoni oraz pisze :)

tak ludzie robia ze zrzekaja sie GC i ida po wize turystyczna i ja dostaja

Ty nadal masz wize w starym paszporcie i moze byc tak ze pod czas rozmowy 1 ta wize anuluja aby wydac Ci nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mam nadzieje, ze jeszcze tej zielonej karty nie zdalas podpisujac w konsulacie w warszawie formularz I407!!!! Nie rob tego dziewczyno, poniewaz masz 100% szanse na zostawienie sobie zielonej karty, nawet jesli juz maleznstwo zakonczylo sie rozwodem. Musisz jednak pogadac z prawnikiem imigracyjnym w usa, bo bez niego trudno bedzie to zrobic, ale nie rob tego bledu co ja, ktora to nieswiadoma po prostu grzecznie podpisalam I407 bo myslalam ze trzeba. Nawet jesli twoja dwuletnia green card juz jest niewazna caly czas jestes green card holder!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...