Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Dostanie Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje, ze jeszcze tej zielonej karty nie zdalas podpisujac w konsulacie w warszawie formularz I407!!!! Nie rob tego dziewczyno, poniewaz masz 100% szanse na zostawienie sobie zielonej karty, nawet jesli juz maleznstwo zakonczylo sie rozwodem. Musisz jednak pogadac z prawnikiem imigracyjnym w usa, bo bez niego trudno bedzie to zrobic, ale nie rob tego bledu co ja, ktora to nieswiadoma po prostu grzecznie podpisalam I407 bo myslalam ze trzeba. Nawet jesli twoja dwuletnia green card juz jest niewazna caly czas jestes green card holder!!!!

Bzdury piszesz. Dwuletnia expired plus brak ROC rowna sie brak statusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie wiem co to jest ROC, ale wiem, ze nawet jesli green card jest expired to sa metody, zeby ja odzyskac czyli reinstate pod roznymi sekcjami, pod warunkiem, ze ktos sam sie jej dobrowolnie nie pozbyl podpisujac I407 wlasnie. Ja bylam w tym procesie i urzedniczka imigracyjna powiedziala, ze i owszem przywrocili by mi gc ( 1,5 roku po tym jak byla niewazna) ale nie widzi powodu, bo sama jej sie pozbylam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest ROC, ale wiem, ze nawet jesli green card jest expired to sa metody, zeby ja odzyskac czyli reinstate pod roznymi sekcjami, pod warunkiem, ze ktos sam sie jej dobrowolnie nie pozbyl podpisujac I407 wlasnie. Ja bylam w tym procesie i urzedniczka imigracyjna powiedziala, ze i owszem przywrocili by mi gc ( 1,5 roku po tym jak byla niewazna) ale nie widzi powodu, bo sama jej sie pozbylam.

Jezeli zwykla jest expired to jasne ze tak. Jezeli conditional (2 letnia) to sie traci status jezeli nie przeprowadzi sie Removal Of Conditions.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mały szczegół - ja nie zamierzać mieszkać w USA tylko odwiedzać rodzinę. Nie wiążę swojego życia z pobytem tam. Po prostu chcę od czasu do czasu odwiedzić rodzinę i tyle. Zielona karta nie jest mi potrzebna do szczęścia :) moja siostra kiedyś trafnie powiedziała że zieloną kartę dostają osoby ktróre tak na prawdę jej nie potrzebują, a Ci którym naprawdę potrzeba bo są nielegalnie i latami czekają na nią naprawdę mają problem (choć to nie jest oczywiście reguła). Także mam nadzieję że wszystko się uda i dostanę wizę turystyczną. Spotkanie mam już wyznaczone więc napiszę o swoich doświadczeniach z wizyty w Ambasadzie.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wszystkim :) Wczoraj byłam w Krakowie. Oddałam zieloną kartę i dostałam wizę turystyczną na 10 lat bez problemu. Pierwsze pytanie to w jakim celu jadę - bo starałam się o wizę turystyczną to powiedziałam ze turystycznie i dodałam że mam wypełniony formularz I-407 do zrzeczenia się statusu rezydenta, ponieważ nie zamierzam na stałe wyjechać do usa. Dodatkowych wyjaśnień nie udzielałam dlaczego oddaję, w jaki sposób dostałam zieloną kartę. I kolejne pytanie czy mam dzieci. I tyle. Także nie miałam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badz przygotowana, ze za kazdym wjazdem do usa bedziesz przechodzila secondary inspection. Zawsze miej przy sobie na granicy kopie swojego I407, bo dla wiekszosci przypadkow urzednikow imigracyjnych ludzie ktorzy mieli gc, a teraz im machaja jakims I407 to rzecz nie do ogarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsul nie dał mi kopii tego I-407 chociaż miałam przygotowane. Powiedział że oni odsyłają zieloną kartę do usa i kopia mi nie jest potrzebna. Mogę mieć jakieś problemy z tego powodu? Skoro mi nie dał kopii i mówił że nie potrzebna to chyba wiedział co mówi. Teraz będę mieć pietra jak będę jechać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zaproszenie nie jest do niczego potrzebne.

W jaki sposób Twój brat/siostra/szwagier zostali obywatelami USA?

Jeśli np. wyjechali na wizie turystycznej i np. wżenili się w amerykańską, to konsul może podejrzewać, że obierzesz tę samą drogę.

Właśnie dlatego może Ci to zaszkodzić.

Wypełnij wniosek i umów się na rozmowę z konsulem. Szanse masz jak prawie każdy 50/50.

siemka dostalem wize na 10 lat teraz czekam na paszport mojej zony i syna a oni sie martwia czy tez dostana na 10 lat bo jako rodzina sie staramy dodam ze wiza turystyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...