Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Dostanie Wizy Turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w tytule wiec jakie miał bym szanse, jeśli chciał bym pojechać w okresie wakacyjnym na góra 3 tygodnie (bo akurat wtedy bende miał wolne) do członka rodziny który ma obywatelstwo i mógł by mi wystawić zaproszenie

chciał bym również podkreślić iz pracuje już parę lat i posiadam umowę na czas nieokreślony,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zaproszenie od człona rodziny może bardziej przeszkodzić niż pomóc. Szanse masz, jakie to nikt Ci nie powie...

czemu morze bardziej przeszkodzić lub pomóc??? nawet jeśli to będzie od siostry lub od brata?? albo np od szwagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zaproszenie nie jest do niczego potrzebne.

W jaki sposób Twój brat/siostra/szwagier zostali obywatelami USA?

Jeśli np. wyjechali na wizie turystycznej i np. wżenili się w amerykańską, to konsul może podejrzewać, że obierzesz tę samą drogę.

Właśnie dlatego może Ci to zaszkodzić.

Wypełnij wniosek i umów się na rozmowę z konsulem. Szanse masz jak prawie każdy 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu morze bardziej przeszkodzić lub pomóc??? nawet jeśli to będzie od siostry lub od brata?? albo np od szwagra

Bo wyjeżdżając na wizie turystycznej masz pokazać że wrócisz spowrotem - wszelka rodzina w US świadczy o czymś przeciwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie należy też kłamać - jeśli masz rodzinę w USA i do niej jedziesz to trzeba właśnie to powiedzieć. Konsul będzie próbował ocenić ryzyko, że zdecydujesz się na nielegalne pozostanie w USA. Jeśli padną pytania o pracę trzeba podkreślić, że jest to dobrze płatne, stałe, satysfakcjonujące zajęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz postawić stopę w USA to wiza CI potrzebna.

Jeśli nie, to nie.

Nikt Ci nie odpowie, czy warto się starać. To od Ciebie zależy, czy jej potrzebujesz, czy nie.

Co do szans na dostanie takowej, to też nikt nie odpowie. Szanse są 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam:)

mam pytanie odnośnie wizy turystycznej. Zacznę od początku. Mam 3 paszporty: jeden już nieaktualny- wymieniony z powodu zmiany nazwiska z wizą turystyczną na 10 lat (paszport przedziurkowany a wiza nie), drugi z wizą imigracyjną ważną na 6 mies. też już nie ważny i mam warunkową zieloną kartę po małżeńswie z obywatelem USA której ważność minie za miesiąc (nie przedłużam zielonej karty ponieważ rozwiodłam się i przebywam w Polsce) - będę zrzekać się zielonej karty w konsulacie i trzeci paszport bo wróciłam do swojego nazwiska panieńskiegopo rozwodzie bez wizy. Moje pytanie brzmi: wiem ze muszę zwrócić zieloną kartę w ambasadzie a chcę starać się o wyjzad do USA czyli o wizę turystyczną. Czy mogę mieć jakieś problemy z dostaniem wizy turystycznej ? Czy wiza w tym pierwszym paszporcie jest może ważna? W USA byłam 3 razy nigdy nie przedłużyłam pobytu ponad wskazany we wniosku wizowym, a że moje życie osobiste nie ułożyło się i nie zostałam w USA to inna historia. Moje małżeństwo nie było zawarte dla papierów miałam wcześniej 10-letnią wizę turystyczną, czasem bywa że tak się ludzie rozstają a mam nadzieję że tym nie przekreśliłam swojej szansy na wizę turystczną. Wiem że we wniosku muszę wpisać całą prawdę o mężu, że posuiadam prawo jazdy amerykańskie i ssn. W Polsce mam dobrą pracę, dobre zarobki,swoje mieszkanie i myślę że nie będzie mi trudno udowodnić że mnie coś tu trzyma. Tylko czy to wystarczy do wizy turystycznej? A moze nie muszę się o nia ubiegać? Nie znam sie na przepisach odnośnie wiz więc proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dziekuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...