Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Dla Mamy, Ja Na Tymczasowej Zielonej Karcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialabym zaprosic moja mame do USA.

Sama mieszkam w USA 3 lata,

przyjechalam na wizie J1 jako au pair, po wygasnieciu wizy (miesiac) wyszlam za maz, po pol roku zlozylam papiery o zielona karte.

Teraz mija rok od dostania zielonej karty i okazuje sie, ze moj maz wyjezdza z US "na stale - nie wraca"

Ja mam tu swietna prace, swoje zycie.

Wychodzi na to ze musze wniesc o rozwod, potem waiver aby dostac permanent green card.

Teraz sie nad tym nie zasstanawiam, ale

chce zaprosic moja mame do US, powinnam zaczekac z wniesieniem o rozwod do czasu jak mama dostanie vise?

Jak powinnam to rozegrac?

Mama WRACA do Polski - ma meza, prace, moj brat ma 12 lat - dla mnie oczywiste, ale wole dmuchac na zimne.

- czy powinnam zabookowac bilety dla mamy na podroz: Warszawa ->NYC (4 days)->San Francisco weekend -> Honolulu (5 days)-> San Diego-> Warszawa

+ moje itinerary SFO->JFK->SFO->HNL->SAN->SFO

wyslac mamie zaplacone juz itinerary i liczyc, ze officer w konsulacie nie odmowi zaplaconej juz podrozy,

czy lepsze byloby zaproszenie?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

- czy powinnam zabookowac bilety dla mamy na podroz: Warszawa ->NYC (4 days)->San Francisco weekend -> Honolulu (5 days)-> San Diego-> Warszawa

+ moje itinerary SFO->JFK->SFO->HNL->SAN->SFO

wyslac mamie zaplacone juz itinerary i liczyc, ze officer w konsulacie nie odmowi zaplaconej juz podrozy,

Zly pomysl. Fakt posiadania biletow na podroz nijak nie plywa na otrzymanie wizy, natomiast w przypadku odmowy ponosisz tylko niepotrzebne koszty.

Wstrzymaj sie z rozwodem, niech mama idzie po wize i zobaczycie co bedzie.

Zaproszenie nie jest potrzebne i tez nie ma wplywu na otrzymanie wizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mozemy tak pisac co chcesz uslyszec ale to ni jak ma sie do dostania wizy czasami..

Tak samo ze cos jest dla mnie oczywiste dla Konsula takim czyms nie jest,posiadanie meza,dziecka i pracy ma pewien wplyw ale ile osob mialo prace,rodzine i nie wrocilo,wracalo na czas ?i tak juz zostali w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hm a jak chcesz dostac gc skoro sie rozwiedziesz.przeciez po 2 latach wnoszac o wydanie 10letniej gc musisz udowodnic ze nadal jestescie malzenstwem I to nie na odleglosc ,bo urzedasy beda chcieli widziec wspolnote majatkowa ,wspolne konta ,czy wspolny dom,a jesli oszukasz urzednika I zataisz rozwod to pozniej moze I tak to wyjsc za co masz deportacje od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie I zaraz po tym dostaje sie gc na 10 lat z gratulacjami ze sie zlapalo frajera na papiery. No a w veiwerze napisze ze tak bardzo go kochala ,ale on chyba nie myslal ze bedzie z nim do konca zycia ,bo ona juz taka jest zwiewna I roztropna ,ze nawet z najwiekszej milosci nie wyjedzie z nim bo przeciez nie po to go urobila na papiery zeby zostawic prawdziwa milosc-dolaryyyyyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...