Jump to content

Zielona Karta Przez Małżeństwo


Recommended Posts

Mój mąż otrzymał zieloną kartę, gdy jeszcze kwalfikował się jako "nieżonaty syn do 21 roku życia"., a jego sponsorem był jego ojciec, który posiada także zieloną kartę.

Teraz chciałby się starać o zieloną kartę dla mnie, jako dla żony. Sytuacja jest o tyle trudna, że jesteśmy w Polsce, ponieważ kończymy teraz studia, nie mamy jeszcze wspólnoty majątkowej ( przy wypełnianiu formularza I-130 chyba trzeba załączyć jakieś dokumenty o wspólnocie). Interesuje nas to czy w tej sytuacji mąż nie stracie zielonej karty skoro nie może go już sponsorować ojciec, i czy ja jako żona mam szanse na otrzymanie jej.

Dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze poszukasz to na forum ostatnio bylo troche postow na temat I-130..

A co do sponsorowania to jego Ojciec lub tez ktos inny by musial byc Twoim wspolsponsorem .

a i wiesz o tym ze moze po 2-3 latach bys dostala wize na pobyt staly.

Link to comment
Share on other sites

tak, mój mąż odebrał Zieloną Kartę w 2011 roku. Teraz kończy tu studia i chciałby wyjechać wraz ze mną. Niestety ja narazie mam tylko wizę turystyczną. Czyli jeśli mój mąż nie pracuje, to nie może być moim sponsorem?

Ale zdajesz sobie sprawe ze czeka cie 2-3 lata czekania jako malzonki posiadacza GC ? Maz musi byc sponsorem, ale do tego jak pisalem jeszcze duzo czasu...

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś znalazłam, że jeśli małżeństwo trwa nie dłużej niż 2 lata to można otrzymać taki status jak "Conditional permanent residence", jeśli przyleci się do U.S.A. bez zielonej karty jeszcze. Czy rzeczywiście nie ma żadnego rozwiązania dla mnie, jeśli mój mąż chce wyjechać a ja nie mam nic po za wizą turystyczną?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...