Skocz do zawartości

Wiza Do Stanów Zjednoczonych- Zaproszenie Od Obywatela


Rekomendowane odpowiedzi

ciesze sie ze sa tu tak szczere odpowiedzi jednak mnie to nie zniechęca.

Z tego co widze to jednak duzo osob jest niedoinformowanych, wiekszosc osob mi mowi ze jak znieśliby wizy do Stanów to mozna podróżować ile sie chce i na ile sie chce, mozna zamieszkac itp, mówią tez ze kraje takie jak Czechy, Niemcy, Francja mogą sobie tam tez podrozowac ile chcą i mieszkać. Teraz rzeczywiscie potrafie ocenić jak to naprawde wyglada, a wydawało sie to tez dosyc za piękne, bo dajmy przykład przecietny Polak moze wziąć fikcyjny slub z np. niemką i po 3 latach dostac obywatelstwo i zamieszkac sobie Stanach Zjednoczonych. Z jednej strony szkoda ze tak ciezko jest sie dostac ale z drugiej strony bardziej przyciąga do tego pięknego kraju jak jest tak niedostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Kraje takie jak Czechy czy Niemcy i wszystkie inne kraje, które są włączone do ruchu bezwizowego z USA, mają zniesione TYLKO wizy turystyczne. Osoby, które mówią Ci, że obywatele tych krajów mogą sobie podróżować do Stanów ile chcą i zamieszkać sobie w USA na stałe (wykorzystując do tego właśnie ruch bezwizowy), wprowadzają Cię w błąd.

Oczywiście, że dużo osób jest niedoinformowanych, dlatego są tak wielkie naciski na to, żeby znieśli nam wizy. Bo wszystkim się wydaje, że jak zniosą nam wizy, to wszyscy będziemy mogli sobie od razu wyemigrować do USA.

A to kompletnie nie na tym polega.

Ruch bezwizowy z USA polega na tym, że możesz sobie pojechać TURYSTYCZNIE na maksymalnie 90 dni. Po tym czasie musisz wrócić do kraju. Oczywiście możesz pojechać na kolejne 90 dni, ale przy kolejnym takim wlocie urzędnik może Cię zatrzymać, bo kogo stać, żeby być sobie turystą w innym kraju przez tak długi czas?

Poczytaj sobie o ruchu bezwizowym i wtedy zrozumiesz, o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma za bardzo sposobu by przecietny Kowalski wyprowadził sie do Stanów, nie żeniąc sie z amerykanką nie? Ale wiem ze duzo osob wyprowadza sie do USA, mieszkają tam, prawo jazdy robią itp.... i nie mają zadnych specjalnych zdolnosci ani nic i żony mają polki. Moze to ta mniejsza część osob ktorym sie udaje wyemigrowac do Stanów Zjednoczonych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjeżdżają i zostają nielegalnie.

Tego Ci nikt nie zabroni, jeśli bycie nielegalem Cię pociąga.

Ja myślę, że przeciętny Kowalski w Ameryce nie jest potrzebny i ma niewielkie szanse na emigrację. Jedyna jego szansa to małżeństwo z obywatelką. I to już od niej zależy, czy zaimponuje jej taki przeciętny Kowalski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie ślubu to pierwszy krok do egalizacji ewentualnego nielegalnego pobytu.

Potem trzeba udowodnić, że małżeństwo zostało zawarte w dobrej wierze (bona fide), a nie dla papierów/legalizacji pobytu.

Poczytaj sobie na necie, na czym to wszystko polega.

Tu na forum też mamy wątki dotyczące wiz małżeńskich/narzeczeńskich/legalizacji pobytu.

Podobnie jest na forum VJ, jeśli znasz angielski.

Służb specjalnych raczej nikt nie wzywa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Witam,

piszę na tym forum pierwszy raz i wybaczcie jeśli w złym temacie .

Mam pytanie dotyczące wiz imigracyjnych do stanów .

Czy wiza imigracyjna i Green Card to jest to samo jeśli chodzi o legalną pracę ?.

Mam 18 lat i mam zamiar jechać do USA do pracy lecz wyczytałem że jeśli nie pracuję ani nie studiuję w polsce to nie mam szans .

A więc moje pytanie brzmi , jeśli namówię osobę dorosłą ( mamę ) by złożyła wniosek o loterię wizową i ją wygra to wtedy jako rodzina mogę jechać do stanów ?Czytałem że jeśli dana osoba z rodziny ( Ojciec, Mama) wygra Zieloną kartę to dziecki przed 21 rokiem życia może jechać razem z nimi, czy to muszą być jakieś specjalne pozwolenia lub inne rodzaje wiz (rodzinne) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza imigracyjna owocuje zieloną kartą, kiedy już wyleci się do Stanów i otrzyma ją do ręki.

Sama chęć wyjazdu do USA do pracy nie ma znaczenia, jeśli nie ma się podstaw do takiego wyjazdu (brak pracy czy studiów w Polsce nie jest taką podstawą).

Jeśli Ty masz ukończone 12 lat nauki to sam możesz wystartować w loterii. Rodzice nie mogą zrobić tego za Ciebie.

Jeśli nie, to oni mogą brać udział w loterii i w przypadku wygranej możecie wylecieć do Stanów całą rodziną.

Z tym, że wcześniej będziecie musieli jeszcze spełnić pewne wymagania, ale o tym poczytasz na forum.

No, ale przede wszystkim najpierw będziecie musieli wylosować zieloną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując osoba która składa o wizę imigracyjną w moim przypadku mama zalicza mnie na podaniu do dzieci które nie ukończyły 21roku życia , po szczęśliwym wylosowaniu musi się zgłosić na rozmowę ( w języku angielskim dla lepszego "wyniku"? ) tam musi przejść rozmowę pozytywnie jeśli ja mam dostać wizę .

W jakim jeszcze wypadku wiza może być przyznana jedynie mamie a mi nie ?

Czy ja też muszę być obecny na rozmowię jako osoba pełnoletnia ?

"Jeśli Ty masz ukończone 12 lat nauki to sam możesz wystartować w loterii" Jestem w klasie maturalnej ( 3 LO) zaczęty 12 rok nauki czyli jeszcze nie mogę składać sam podania ponieważ nie zostanie przyjęte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...