Skocz do zawartości

Wiza Do Stanów Zjednoczonych- Zaproszenie Od Obywatela


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jak Ci napisałem próbuj ale walizek zbyt wcześnie nie pakuj.Lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym.Przeanalizuj na chłodno swoją sytuację.Spróbuj wejść w rolę konsula który jest urzędnikiem mającym za zadanie wyeliminowanie osób które mają inne intencje niż wyjazd turystyczny.

Wyobraź sobie ,że jesteś konsulem i przychodzi do Ciebie chłopak 22 letni po maturze ,nie studiujący ,nie pracujący ,nie posiadający jeszcze rodziny i mówi ,że chce jechać do USA na 3 miesiące zwiedzać . Zaufałbyś mu ? Dałbyś mu wizę ? Czy byś podejrzewał ,że może on jechać do pracy a nawet może zostać na stałe ?

No sam chyba widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem jak to jest.

Jak moge byc z Wami szczery to chciałbym na stałe w koncu zostać w USA, ale oczywiscie legalnie, czyli jakbym dostał wize np. na 3 miesiące to wrocilbym na czas a pozniej starał sie o wize na 10 lat- taki przykład.

Plan mam taki by tam zamiszkać. Poza tym tez jest plus ze nie jade do konca tam zwiedzać tylko powiem ze odwiedzić bliskiego przyjaciela ktory pokaze mi np. miasto itp itd. wiem ze bedzie ciezko ale jestem optymistą i mysle ze jakos to pojdzie .

Kiedys czytałem we wiadomosciach ze do konca roku mają znieść wizy dla Polakow, ale rozumiem ze to tylko taka pogloska była i pewnie nie zniosą tych wiz, w sumie jak zbyt duzo Polaków w Stanach to tez chyba nie dobrze, a teraz chociaz wize trzeba to przynajmniej nie ma jakiś karanych huliganów jak w UK..

Czy bym zaufal takiej osobie będąc konsulatem? Nie wiem wlasnie, ciezko powiedziec, zalezy chyba jak to wszystko przedstawie, dlugo taka rozmowa trwa? o cos jeszcze pytają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrobic minimum rozeznania na temat imigracji do US. Nie masz w tej chwili zadnej mozliwosci zeby tego dokonac, nie mozesz sie starac o wize na 10 lat bo nic takiego nie istnieje.

Mozesz (najprosciej rzecz ujmujac) wyjechac na podstawie sponsorowania rodzinnego, sponsorowania rodzinnego lub loterii wizowej.

Zniesienie wiz obejmie tylko wizy turystyczne / biznesowe i wtedy wyjechac bedzie mozna maksymalnie na 90 dni bez zadnej mozliwosci przedluzenia, oczywiscie bez mozliwosci pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Pojedziesz na 3 miesiące ,wrócisz na czas ale nie jest powiedziane nigdzie ,że później np.po roku gdy ponownie przyjedziesz zostaniesz wpuszczony. Nie ma czegoś takiego jak wizy 10 letnie . 10 letnia promesa gwarantuje Ci tylko wejście na pokład samolotu lecącego do USA i nic więcej .Wizę dostajesz lub nie zawsze na lotnisku w USA. Zalegalizować pobyt praktycznie możesz tylko poprzez loterię wizową albo małżeństwo z obywatelką USA. Jeśli będziesz nielegalnie w USA to loteria wizowa też już nie będzie Cię dotyczyła. Zniesienie wiz ( gdyby nastąpiło) też nic nie da .Selekcja będzie odbywała się na lotniskach w USA i będą powroty.Ci co nie kwalifikują się do wjazdu do USA i tak nie wjadą - nawet po zniesieniu wiz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz jakiś plan na te 3 miesiące?

Czy tylko tak sobie wymyśliłeś, że polecisz na trzy miesiące...

Standardowo pobyt jednorazowy to 6 miesięcy. Ale to nie znaczy, że tyle należy być.

We wniosku wpiszesz, że chcesz pojechać na 3 miesiące. Ale co powiesz na rozmowie z konsulem, że co będziesz tam robił przez tak długi okres czasu? Wiza turystyczna służy do zwiedzania. Co chcesz zwiedzić i co zobaczyć? Musisz mieć jakiś plan na swój pobyt.

Co do zostania obywatelem po ślubie z obywatelką, to jest taka możliwość po 3 latach bycia rezydentem, czyli po 3 latach od dostania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mialam szkoly ani pracy jak wyjezdzalam do usa...ale sie zabezpieczylam tym ze przed wyjazdem zapisalam sie na pierwsze lepsze studium czy jakas taka marna szkolka policealna...zaplacilam 100zl wpisowego i mialam papier do ambasady ze jestem w szkole. wypadalo to akurat po wakacjach wiec mialam czas do wrzesnia aby zaczac szkole. Dostalam wize, do PL juz nie wrocilam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz dostać max. wizę na 6 miesięcy albo na krócej ( nawet na tydzień). Jeśli będziesz zbyt często usiłował podróżować do USA to możesz zostać zawrócony z lotniska w USA albo bywa często ,że mogą jeszcze na lotnisku w Warszawie Cię uprzedzić ,że Twój wjazd nie jest wskazany ( służby amerykańskie dysponują listą pasażerów zanim samolot wystartuje z Warszawy). Sam byłem świadkiem jak w Warszawie tuż przed wejściem do samolotu wywoływali pasażerów bo przyszedł sygnał z USA ,że dany pasażer może nie zostać wpuszczony.

Jeśli chodzi o ślub to najpierw przechodzicie z żoną procedurę aby udowodnić ,że małżeństwo nie jest fikcyjne ( dla papierów) .Jak przejdziesz pozytywnie to dostajesz GC ( zieloną kartę ) a po 3 latach możesz aplikować o obywatelstwo.

Pamiętaj ,że kobiety w USA nie chętnie wychodzą za mąż za nie legalnych w obawie czy oby miłość ich narzeczonych na pewno nie jest skierowana do nich samych a nie do ich niebieskich paszportów :)

A bycie nielegalnym w Stanach to życie jak życie w dużym więzieniu z bardzo wieloma ograniczeniami i ciągłym strachu,bez żadnych praw, bez nadziei na legalizację ( bo dzisiaj szans na to nie ma i nie zanosi się na żadne amnestie) .Zastanów się dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem wszystko

a z tym slubem to jakbym sie ozenił to po jakim czasie zostałbym obywatelem?

wlasnie o to chodzi ze jakbym byl 3 miesiace to wrocilbym na czas bo na to patrzą wlasnie podobno i wtedy wiekszą szanse mialbym aby dostac na dluzej

Cały czas nie rozumiesz, że nie ma czegoś takiego jak 'na dłużej'. To nie jest tak, że konsul sobie siedzi i mówi: oo, pan tu ładnie wrócił, to teraz pykniemy panu wizę na 2 lata'. Wiza o którą możesz się starać to wiza turystyczna która nie daje Ci żadnej legalnej możliwości pracy i pobytu. Żeby starać się o wizę pracowniczą/imigracyjną, trzeba mieć bardzo silne podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...