Jump to content

Green Card


Martuśka_008

Recommended Posts

Witam. Mam pytanko, otóż. Posiadam Zieloną Karte od roku. W tym roku w Sierpniu biore ślub. Mój przyszły mąz niema ani obywatelstwa Amerykańskiego ani Zielonej Karty. Starał się o wize turystyczną 2 razy ale niestety niedostał. Czy po ślubie ze mną coś się zmieni i jest szansa że będzie mógł jechać ze mną, nie koniecznie na stałe?

Link to comment
Share on other sites

Nie bedzie, jego szanse na wize turystyczne zmaleja. Bedziesz musiala wystapic z petycja (musi byc mezem) I-130 i po jakis 3-latach oczekiwania dostanie zielona karte i bedzie mogl do Ciebie dolaczyc. Przebywac w US bedzie mogl tylko i wylacznie jezeli bedzie mial jakas inna wize (turystyczna, studencka) i zeby dostac GC za trzy lata bedzie musial caly czas utrzymac legalny status.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie dostał wizy turystycznej? Weź pod uwagę, że jeżeli coś przeskrobał istnieje możliwość, że wiza imigracyjna też nie zostanie mu przyznana.

BTW, rozumiem Cię. Jestem w podobnej sytuacji (mój mąż ma GC). Życzę powodzenia:)

Link to comment
Share on other sites

Nie dostal bo pewnie nie przekonal konsula ze nie chce zostac usa nielegalnie. Nie trzeba nic przeskrobac aby nie dostac wizy turystycznej.

Ja 2 razy nie dostalem wizy turystycznej a GC dostalem bez klopotu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Posiadam Zieloną Karte od roku.

Też bym chciał ją otrzymać jednak na ten moment się jeszcze uczę w Technikum. Może kiedyś się uda ją otrzymać, zostałaś wylosowana w Loterii ? :) Jak tak to gratuluje przepraszam że nie na temat oraz mam nadzieje że twoje zmartwienie zniknie ;) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...