Jump to content

Szczepienia


anka11

Recommended Posts

Witam ponownie :)

W końcu doczekałam się terminu rozmowy z konsulem, teraz muszę zrobić badania. Chciałabym zrobić jak najwięcej szczepień, jednak chyba mi się to nie uda, gdyż w czwartek jadę do Krakowa i tam tylko w jednej przychodni mogą mnie zaszczepić- na tężec. Reszta szczepień akurat tam nie jest wymagana. W innej przychodni koniecznie muszę przynieść zaświadczenie o szczepieniu na tężec, błonicę i MMR, że byłam szczepiona w przeciągu ost. 10 lat (a nie byłam na wszystko), jednak u mnie w mieście robią mi problemy i żądają skierowań i nie zdążę ich zrobić.

No i tu rodzi mi się pytanie, czy to szczepienie na tężec wystarczy? Na mojej karcie szczepień jest różyczka i odra, na świnkę nie byłam szczepiona.

Jak to u Was wyglądało?

Jakie koszty wchodzą w grę, jeśli kartę szczepień będę kompletować dopiero w USA?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 24
  • Created
  • Last Reply

W moim przypadku wszystko zostało załatwione podczas jednej wizyty u lekarza wyznaczonego przez ambasadę (Warszawa). Najpierw wywiad lekarski, badanie ogólne i wypełnianie formularzy, a potem spacer do gabinetu obok i szczepienia, których brakowało. Ze względu na koszty nie polecam załatwiania tego w USA - we wcześniejszym wątku była mowa o tym, że dziewczyna chciała się tylko zaszczepić, a musiała najpierw przejść normalną wizytę i oczywiście za nią zapłacić, inaczej nie chcieli jej zrobić szczepienia. Finansowo zupełnie się nie opłaca - no chyba, że nie musisz przejmować się kosztami.

Link to comment
Share on other sites

O żesz...

Nie dam rady zaszczepić się na wszystko, czego w Stanach będą ode mnie wymagać :( Już mnie głowa boli od liczenia, ile pieniędzy to wszystko pochłania...

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Lista szczepień w formularzu jest bardzo długa - jest np. kilka takich, których u nas - przynajmniej za czasów naszego dzieciństwa - się nie stosowało. W tych rubrykach lekarka wpisała mi, że się nie kwalifikuję ze względu na wiek. Dlaczego nie dasz rady się zaszczepić, nie możesz załatwić tego od razu podczas wizyty u "ambasadowego" lekarza tak jak ja? Ja zostałam zaszczepiona na tężec oraz na odrę/świnkę/różyczkę.

Link to comment
Share on other sites

Pytałam się podczas rozmowy telefonicznej i babeczka w rejestracji powiedziała mi, że tam tylko na tężec szczepią i MMR nie jest wymagane :unsure:. No ale zobaczymy na miejscu, może co innego wyjdzie podczas rozmowy z lekarzem ^_^

Link to comment
Share on other sites

Weź wszystko, co masz - książeczkę zdrowia i kartę szczepień, ja wzięłam nawet takie luźne kartki z czasów liceum, na których były terminy kolejnych szczepionek. Lekarka poskładała to wszystko do kupy i na tej podstawie wypełniła formularz oraz zdecydowała, że potrzebuję dwóch dodatkowych szczepień. Pamiętaj, żeby wziąć kopię tego formularza dla siebie! To bardzo ważne, bo był tu na forum przypadek, że przychodnia nie wydała dziewczynie takiej kopii podczas wizyty, a ona będzie Ci potrzebna do dokumentów na zieloną kartę.

Link to comment
Share on other sites

Ja robilem szczepienia jakies 2 tyg temu. Na blonice i tezec i druga na swinke odre i rozyczke. Zrobilem je w sanepidzie we Wroclawiu akurat (koszt ok.150 zl) Musialem zrobic tylko dwie. Na badaniach w Krakowie bylem w tamten czwartek (w Krakowie). Napisalem mini przewodnik tutaj na forum :) W razie pytan - Pisz, bo mam stosunkowo swieze informacje :)

PS. Wczoraj dostalem zielona karte :) , wiec final z puenta 100% pozytyw :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...