Skocz do zawartości

Laptop - Przełącznik


patia_86

Rekomendowane odpowiedzi

A co to ma za związek z baterią? Ja kupiłem mój pizdryk w sklepie elektrycznym za 8zł :D Ale jest coś fajniejszego niż taki pizdryk: przedłużacz z polskimi gniazdkami ale amerykańską wtyczką! :D Nie wiem tylko, czy można taki kupić (można zrobić).

chodzi mi o to ze jak laduje sie laptop na ladowarce z takim przelacznikiem to mi bateria dlugo nie trzyma i trzeba doladowowac czesciej. Tak samo mialam z ladowaniem baterii do aparatu i prostownica do wlosow nie nagrzewala sie tak bardzo jak powinna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowa - jak zasilacz jest dwunapieciowy to baterie naladuje dokladnie tak samo jak z 220V - sama bateria jest i tak niskim napieciem ladowana - po to jest transformator w zasilaczu,

no to widocznie sie na tym nie znam :P wzielam pierwszy lepszy z Saturna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze jak laduje sie laptop na ladowarce z takim przelacznikiem to mi bateria dlugo nie trzyma i trzeba doladowowac czesciej. Tak samo mialam z ladowaniem baterii do aparatu i prostownica do wlosow nie nagrzewala sie tak bardzo jak powinna...

Prostownica to jasna sprawa, bo to zwykła grzałka. Ale komp i telefon powinny ładować się dokładnie tak samo jak z 230V albo wcale. Może Ci się wydaje, że było inaczej, bo na wyjeździe po proasu używałaś sprzętu trochę inaczej i szybciej wyładowywałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PRZEWAŻNIE tak jest. Ale starsze ładowarki mogą mieć w środku zwykły transformator i wtedy nie będą działać na 110V (ale przynajmniej nie staną w ogniu :P ). Sam chyba mam gdzieś taką ładowarkę do Nokii. Więc lepiej uważać z takim pisaniem "każdy laptop będzie działał".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...