Skocz do zawartości

Wycieczka Do Usa Sierpień, Kilka Pytań.


draco1701

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

( nie radzę przekraczać prędkości ! ,bardzo szybko Cię namierzą ).

W większości stanów na autostradach obowiązuje niepisana zasada "nine you're fine, ten you're mine". Czyli policja zatrzymuje przy przekroczeniu prędkości o 10 mph i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem Avis, Alamo, Budget, Dollar, Traveljigsaw i rzeczywiście były notki o tym, że jeśli się jest poniżej 25 roku życia to płaci się o wiele więcej za wypożyczenie samochod jednak w Enterprise takiej notki nie było, a wszelkie ubezpieczenia są do uzgodnienia na miejscu, jedynie GPS, foteliki dla dzieci i coś tam jeszcze było w opcjach do zaznaczenia - z tych opcji nie korzystałem, GPS będę miał w telefonie.

Droga na pewno będzie nużąca, to spory kawał drogi ale jakoś sobie poradzę :D sporo podróżuję samochodem :) jednak te rygorystyczne ograniczenia prędkości na pewno mi się nie spodobają :D Wyczytałem w internecie, że rzeczywiście państwo tam trzyma pod wodzą kierowców. To całe USA to jedno wielkie więzienie gdzie rząd ma kontrolę nad wszystkim, zero wolności :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w internecie, że rzeczywiście państwo tam trzyma pod wodzą kierowców. To całe USA to jedno wielkie więzienie gdzie rząd ma kontrolę nad wszystkim, zero wolności :P

Widzisz, większość Amerykanów jest wychowywana w duchu poszanowania prawa. Nikogo nie dziwi ani nie oburza, że państwo egzekwuje przestrzeganie prawa i karze osoby, które je łamią. Jeśli ktoś uważa, że prawo jest złe, to zakłada organizację "obywatele przeciwko prawu XYZ" i wkracza na drogę prawną i polityczną w celu jego zmiany. W Polsce policja łapie prominentnego polityka na przekroczeniu prędkości o 60km/h, a on zasłania się immunitetem i jeszcze bagatelizuje sprawę mówiąc, że "nic takiego złego nie zrobił". W USA ktoś taki przepraszałby tygodniami, a i tak pewnie byłby skończony jako polityk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inaczej interpretuje słowo "wolność" . Właśnie często się zdarza ,że wiele osób uważa iż skoro Policja wyłapuje osoby łamiące prawo to ograniczane jest jego prawo do wolności.Chodzi tu nie tylko o egzekwowanie prawa drogowego ale również o egzekwowanie prawa ogólnie. Niektórym bardzo przeszkadza ,że nie mogą robić co chcą i być "wolnymi " w ich poczynaniach. Zdecydowanie Ameryka to nie dla takich osób ,tutaj inaczej jak w Polsce Policja czuwa nad dyscypliną obywateli do przestrzegania prawa. Dla mnie "wolność" jest wtedy kiedy bezpiecznie idę ulicą i żaden pijany lub naćpany młodzieniec mnie nie napadnie. A już z pewnością nie spotkasz nikogo stojącego przed sklepem i chlającego wino z gwinta jak to się często zdarza w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga na pewno będzie nużąca, to spory kawał drogi ale jakoś sobie poradzę :D sporo podróżuję samochodem :) jednak te rygorystyczne ograniczenia prędkości na pewno mi się nie spodobają :D

Mi tam się podoba. Każdy jedzie z taką samą prędkością i jest trochę spokoju na autostradzie. Nie jak w Niemczech, gdzie ktoś może tak zapierniczać że przy wyprzedzaniu Ci podmuch wiatru oderwie lusterko. Wiadomo, każdy chce czasem pocisnąć i się wkurza, że nie może szybciej jechać jak droga pusta ale ja chyba wolę jednak rygorystyczną kontrolę prędkości i sensowne ograniczenia, niż to co jest w Polsce ("na tym zakręcie lepiej postawmy 40 bo i tak każdy będzie jechał 60"...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tu się nie zgodzę. Wolę Autobahn od Interstate :P Ograniczenia prędkości są niekiedy drażniące. Tym bardziej, że na prostej, kilku-pasmowej drodze, chciałoby się te 70-80 pojechać, a tu np. speed limit 45 :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wszędzie się uzależniają od alkoholu czy narkotyków, w USA w niektórych stanach można pić alkohol gdy jest schowany w papierowej torbie [http://jun-cdn.com/sites/default/files/imagecache/superphoto/10699130.jpg [People gather to drink from an bottle in a brown paper bag at Marine Park (Manchatan) ] Polska to postkomunistyczny kraj i więcej się tutaj pije, za to w USA z pewnością więcej się ćpa, http://www.pudelek.pl/artykul/40596/zombie_w_miami_narkoman_zjadl_twarz_bezdomnego/ Każdy chce się czuć bezpiecznie na ulicy, to nie podlega dyskusji, w USA policja jest bardzo rygorystyczna. Wolność dla mnie to to, że nie muszę się obawiać że mój telefon jest na podsłuchu(podobno 20% telefonów jest na podsłuchu) mogę mówić to co mi się podoba - nie ogranicza mnie państwo http://www.joemonster.org/filmy/40951/Jak_sie_ma_wolnosc_slowa_w_USA_ , FBI chce mieć podsłuch każdego użytkownika internetu, chce wiedzieć co przegląda w internecie z kim rozmawia, wszystko.. To całe ACTA do europy też przyszło z USA. Gdy starałem się o wizę musiałem oddać odcisk palca, widnieję już w ich bazie danych co mi się nie podoba. Pracuję w Niemczech i podróżuję dużo tamtymi autostradami, faktycznie te podmuchu wiatru wyprzedzających samochodów czasem są silne ale w czym to przeszkadza.. A to, że w wielu miejscach nie ma ograniczenia prędkości wcale nie zwiększa ilości wypadków. Za to jak w Niemczech jest ograniczenie do 100km/h to max jadę 120km/h fotoradary.. a jak w Polsce jest ograniczenie 110km/h (brak pasa awaryjnego) to śmiało 160km/h jadę. Piszesz, że na kilku pasmowej autostradzie jest ograniczenie do 45 m/h i trzeba tego przestrzegać to krew człowieka zalewa, na pewno urodzonego na wolności takiego jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy starałem się o wizę musiałem oddać odcisk palca, widnieję już w ich bazie danych co mi się nie podoba.

No popatrz, a ja musiałam oddać odciski 10 palców...

Mogłeś nie oddawać odcisków i nie starać się o wizę. Przecież nie ma przymusu, że trzeba posiadać wizę do USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...