Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowym użytkownikiem forum aczkolwiek czytam je regularnie już gdzieś od pół roku :)

Chciałbym zasięgnąć Waszej pomocy odnośnie wyjazdu na Internship a dokładnie na Professional Career Training.

Jestem po studiach informatycznych o specjalizacji Sieci komputerowe i rok temu obroniłem tytuł Inżyniera. Wolałem zacząć zdobywać potrzebną praktykę więc już na magistra nie poszedłem. Czy ten tytuł inżyniera będzie tam miał znaczenie lepsze niż licencjat? Czy lepiej miec mgr w USA?

Pracuję obecnie w firmie informatycznej i wykonuję pracę wyuczoną na studiach czyli obłsuga sieci, serwerów itd. Jestem generalnie zadowolony bo robię to co lubię ale zachciało mi się uciec do USA. We wrześniu minie rok mojego zatrudnienia.

I tu pojawia się pierwsze pytanie: Dlaczego polecane tu na forum BTC (stany.pl) wymaga do wyjazdu na PCT 2 lat doświadczenia w zawodzie mimo, że przepisy o Internship/PCT zakładają 1 rok doświadczenia? Czy istnieje możliwość negocjacji z nimi tego czasu? Czy lepiej jechać z inną firmą?

2 pytanie: Czy koszt pokazany na ich stronie czyli "900 PLN + 2999 USD" można jakoś rozłożyć na raty lub odwlec w czasie? Chodzi oczywiście o opłatę 2999USD bo z tego co widzę to płatność jest z góry a wcale nie mam pewności, że w Stanach to zarobię. Z tego co czytam oszuści się zdarzają i ktoś tu pisał, że na W&T nie pracował gwarantowanych 40h/tydzień a tylko 20. Boję się tego

3 pytanie Czy duże są szanse na to, że ewentualny praktykodawca po zakończeniu programu załatwi mi wizę H1B? Nie ukrywam, że chciałbym tam zostać na stałe.

4 pytanie Chciałbym jechać z dziewczyną i zrobić jej wize j2. Czy jeśli weźmiemy ślub cywilny to będzie to podstawa do jej wyjazdu ze mną? I jak już tam będzie i tuż po przyjeździe będzie się ubiegać o pozwolenie na pracę to czy to się dostaje po 3 miesiącach na 100% czy są szanse odmowy. Jakie są szanse na otrzymania pozwolenia jeśli jestem tu legalnie?

5 i ostatnie pytanie Bardzo chciałbym znaleźć praktykodawcę w okolicach Ft. Lauderdale lub Hallandale na Florydzie gdyż tam jest moja kuzynka i na początek nim nie wdrożyłbym się w to wszystkie i nie znalazł mieszkania mógłbym pomieszkać u niej. Czy istnieje duża szansa, że BTC mi znajdzie tam praktykodawcę i czy znacie jakieś strony gdzie sam mogę tam poszukać praktykodawcy?

Wiem, że dużo tego ale byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pytanie Czy duże są szanse na to, że ewentualny praktykodawca po zakończeniu programu załatwi mi wizę H1B? Nie ukrywam, że chciałbym tam zostać na stałe.

To zależy tylko od ciebie. Jak się sprawdzisz i pracodawca stwierdzi, że opłaca mu się zasponsorować wizę pracowniczą, to pewnie ci to zaproponuje. Jak będziesz się opierniczał albo nie będziesz lepszy od pierwszego lepszego absolwenta amerykańskiej uczelni, którego można zatrudnić z ulicy, to pewnie ci tego nie zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Co to znaczy czy trzeba mieć szczęście? Albo czy to jest często praktykowane? Coś niejasno napisałem? Moim zdaniem jest to bardzo proste. Jeśli pracodawca ma ze stażysty pożytek i opłaca mu się wydać dodatkową kasę na sponsorowanie wizy, to zaproponuje pracę. Jeśli bardziej będzie mu się opłacało pożegnać się ze stażystą i zatrudnić na jego miejsce kogoś innego, to nie zaproponuje. Nie widzę tutaj żadnego związku ze szczęściem lub jego brakiem, albo z tym czy coś takiego zdarza się często czy rzadko - to zawsze jest sprawa indywidualna. Znam osoby, które po stażu na J-1 zostały w danej firmie i znam też takie, które nie zostały. Jak jesteś dobry w tym co robisz i będziesz się starał w czasie stażu to jest duża szansa na propozycję pracy, ale to wszystko zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Spytaj jakiegos jasnowidza, nikt Ci tu na te pytanie nie jest w stanie odpowiedziec.

4. Cywilny jest podstawa do J-2, nie masz 100% pewnosci ze Twoja zona/dziewczyna ja dostanie - widzialem przypadki gdzie odmowiono EADu dla posiadacza J-2.

5. Musisz pytac Btc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...