Skocz do zawartości

Czy Wszystkie Kraje Świata Mają Wizy Do Usa ?


karlos23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chodzi mi o to czy wszystkie kraje świata mają wizy emigracyjne ? Bo np. Tacy anglicy mogą wjeżdżać do usa bez wiz . Ja np jestem anglikiem i chcę polecieć do usa na wakacje i lecę bez wizy . Ale ten co wpuszcza do usa na lotnisku to skąd może wiedzieć , że np nie jadę tam do pracy ?

Wiem , że trochę zakręciłem , ale strasznie zaciekawił mnie ten temat i proszę o odpowiedzi .

PS. Jeśli zła kategoria to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Visa Waiver Program bo zupelnie nie rozumiesz na czym polega ruch bezwizowy. Dotyczy tylko i wylacznie wyjazdow turystycznych i biznesowych (czyli odpowiednik wiz B-1 / B-2) przy maksymalnym (niemozliwym do przedluzenia) czasie pobytu 90 dni (na wizie maks 6 miesiecy i mozna probowac przedluzyc) i na lotnisku w US stoi sie w tej samej kolejce i odpowiada na te same pytania co Polak z wiza.

Anglik do pracy wize potrzebuje tak samo jak Polak, Rosjanin i obywatel Wybrzeza Kosci Sloniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlos23 chyba pyta o to, czy poza ruchem wizowym i bezwizowym występuje coś takiego jak brak wiz dla danego kraju. Tak jak w Europie, jedziesz kiedy chcesz, na ile chcesz i robisz co chcesz, prawie jak obywatel.

A wracając do tego co wpuszcza na lotnisku, on nie wie czy jedziesz do pracy na czarno czy turystycznie i dlatego zadaje durne pytania starając sie to ustalić. Wpuszczenie do USA nie oznaccza automatycznie, że możesz pracować. Żeby pracować legalnie potrzebne jest pozwolenie, które anglik też musi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puerto Rico jest terytorium usa z tym ze maja jakas tam autonomie (sam tego nie rozumiem , bo albo sie jest albo nie) pewnie po to zeby podatkow nie placic, niby maja flage i jezyk hiszpanski ale i tak prawie kazdy portoryk jest byl lub bedzie w usa choc by po to by pobyc sobie na socjalu , zreszta ich dzielnice wygladaja jak ich wyspa z ta roznica ze tu im zielone na konto przelewaja z socjalu a tam nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...