Skocz do zawartości

Częstotliwość Ubiegania Się O Wizę Turystyczną.


Raidder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar ubiegać się o wizę nieimigracyjną - turystyczną. (B1/B2 jak się nie mylę). W przypadku odrzucenia mojego podania przez konsula mogę np. następnego dnia umówić się na kolejną rozmowę czy muszę odczekać jakiś okres czasu, by móc ponownie ubiegać się o powyższą wizę? Słyszałem, że trzeba niby czekać pół roku między pierwszym, a drugim wnioskiem. Ale nie jestem pewny czy to jest nadal aktualne. Być może coś się zmieniło... Proszę o 100% pewne odpowiedzi :)

Pozdrawiam,

Ridder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby żaden ale dużo zależy od konsula(od jego humoru, kaprysu i osobistego szczęścia ubiegającego się). U jednego bezrobotny samotny człowiek dostanie taką wizę, a u drugiego nawet pracujący - dobrze zarabiający posiadający w PL rodzinę jej nie dostanie, bo nie posiada "wystarczających więźi", które łączyłyby go z krajem. Z resztą 2 lata temu jak ubiegałem się o wizę trafiłem na konsula, który "ścinał" każdego ubiegającego się. Szybka akcja - 5 minutowa rozmowa i odmowa. Wówczas było z 5 takich przypadków pod rząd+ ja 6sty. A u innych rozmowa trwała dłużej i może nie zawsze z pozytywnym wynikiem ale często słychać było "wybuch radości" Dlatego chciałem się dowiedzieć.

Aha. Oczywiście,dziękuję za odpowiedź. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pewnej odpowiedzi nikt Ci nie da.

Kiedyś (być może nadal jest) było na stronie ambasady zalecenie, żeby po raz kolejny starać się o wizę, kiedy zmieni się nasza sytuacja życiowa (np. jeśli wcześniej nie pracowaliśmy, to teraz pracujemy, itp.).

Ale na otrzymanie wizy składa się wiele czynników, o czym sam napisałeś.

Nie ma jasnych wytycznych, które trzeba spełnić, aby otrzymać wizę.

Jak powiedział kzielu - ubiegać się możesz nawet na drugi dzień.

Ale gwarancji, czy ją otrzymasz nikt Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze jak przyjdziesz na drugi dzien, to jakiekokolwiek konsula nie trafisz, on dosc dokladnie bedzie widzial ze byles wczoraj... Czysta desperacja i prawie pewna odmowa. Teoretycznie musi sie cos w Twojej sytuacji zmienic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidder a jak bylo przed tymi osobami i za Toba jak byles

tak samo nikt wizy nie otrzymal

ja mialem cos podobnego ale potem juz wizy byly wydawane a balem sie isc do tego Konsula ale okazalo sie to nie potrzebne ;)

Kiedys jak i teraz mozesz isc na 2 dzien na rozmowie i bywa tak ze ktos wize otrzymuje ale i tak nalezy miec ulozone w glowie co sie chce powiedziec,po co sie leci ..co sie tak naprawde zmienilo od 1 razu jak byles po wize..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...