Skocz do zawartości

Bezdomni W Usa


tronkis

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post na tym forum, więc pozdrawiam wszystkich użytkowników oraz czytających!

Swoje pytanie kieruję do osób, które mieszkają w USA bądź mają pojęcie w temacie. Jak to jest z problemem bezdomności w USA? Skąd tak duża ilość osób bez dachu nad głową w tym kraju.

Z jednej strony rozumiem, że system kapitalistyczny implikuje bezdomność wśród ludzi którym nie chce się pracować (chyba, że są milionerami), którzy popadają w nałogi, konflikt z prawem, przebywają tam nielegalnie etc. i to uważam za coś sprawiedliwego. Jednak z drugiej strony czy to są jedyne przyczyny tego zjawiska? Bo skąd na przykład wysoka reprezentacja weteranów wojennych wśród bezdomnych?

W których częściach USA jesto największy problem? Słyszałem, że Los Angeles jest miastem z największą liczbą bezdomnych (rozumiem, że to z powodu klimatu, który przyciąga wszystkich bezdomnych z USA) ale na tej liście są m.in Hawaje z kilkunastotysięczną armią ludzi bez dachu nad głową. To trochę przerażające i ciągle mało zrozumiałe dla mnie, więc jak to wygląda na prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś więcej? Pisząc tego posta wyobrażałem sobie mniej więcej przyczyny tego zjawiska, jednak nie rozumiem skali bezdomności w USA. Jest ogromna. Może ktoś opisać to z perspektywy mieszkańca USA?

Wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz - niewatpliwie problem jest, ale w miejscach gdzie on jest widoczny zasadniczo nie bywam...

Wspominalem kiedys o reportazu z 60 minutes na CBSie o rodzinie ktora zyla w vanie na parkingu Walmarta. Dosc interesujacy byl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może powiedzieć coś więcej? Pisząc tego posta wyobrażałem sobie mniej więcej przyczyny tego zjawiska, jednak nie rozumiem skali bezdomności w USA. Jest ogromna. Może ktoś opisać to z perspektywy mieszkańca USA?

Jak chcesz trochę liczb z rozbiciem na stany to znajdziesz np tutaj

http://www.hudhre.info/documents/2010HomelessAssessmentReport.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA jest dosyc latwo stracic miejsce zamieszkania: nie zaplacisz za czynsz przez 2 miesiace, to wlasciciel moze cie "wyprosic." Zwlaszcza teraz, podczas kryzysu, slyszy sie sporo o ludziach ktorzy stracili prace, skonczylo im sie bezrobocie, i konczy sie na mieszkaniu w samochodzie (jezeli sie go oczywiscie ma.) W czasie kiedy gospodarka sie rozwija i sa prace wiekszosc bezdomnych to ludzie albo z nalogami, albo z problemami psychologicznymi. I oczywiscie bezdomni grodmadza sie w okolicach gdzie pogoda/spoleczenstwo sprzyja. To jest jeden powod dlaczego jest tak duzo bezdomnych naprzyklad w San Francisco - bo mieszkancy ich toleruja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominalem kiedys o reportazu z 60 minutes na CBSie o rodzinie ktora zyla w vanie na parkingu Walmarta. Dosc interesujacy byl.

Widziałem podobny reportaż o parze, która mieszka od lat w jakimś kanale w Las Vegas. Mieli w miarę normalnie wyglądające mieszkanie urządzone w tym kanale: łóżko, krzesła, szafki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykladzie mojego miasta:

Bezdomni to czesto osoby z problemami zdrowia psychicznego,alkoholicy lub przestepcy seksualni ktorych nikt nie chce zatrudnic i nie ma dla nich miejsca w szpitalu psychiatrycznym( u mnie w psychiatryku sa takie kryteria ze przestepcow seksualnych nie przyjmuja)

Przytulki dla bezdomnych sa czesto przeludnione i tez maja swoje kryteria przyjecia(nie mozna byc pijanym np) .I czesto tez sa platne,u mnie w miescie noc w przytulku to $5 dla bezrobotnego to tez sporo,a alkoholik woli wydac na tanie wino i przespac sie w parku

Latwo stracic mieszkanie,nie ma ze sie dogadasz,tutaj jest tak ze jak nie zaplacisz to jestes wywalony z mieszkania

Co do weteranow to wydaje mi sie ze to jest b skomplikowana sytuacja bo z jednej strony powinni miec latwiej z dostepem pomocy od panstwa,moze nie sa swiadomi mozliwosci?I pewnie maja problemy z dostosowaniem sie do nowej rzeczywistosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...