Jump to content

Ile Dni Od Ds160 Do Rozmowy Z Konsulem


Recommended Posts

Witajcie.

Czy jeśli złożę formularz ds160 16 sierpnia to czy będę mógł prosić o rozmowę dokładnie miesiąc później (16.09)

Jaki jest minimalny czas jaki musi upłynąć od złożenia wniosku do rozmowy? Chodzi mi o jakąś średnią. Na stronie ambasady pisze chyba, że teoretycznie następnego dnia roboczego, ale jeśli mają bardzo dużo podań to czas się wydłuża....

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, żeby czas się wydłużył aż o miesiąc.

Czas oczekiwania od momentu wypełnienia wniosku i umówienia się na rozmowę (bo bez tego ani rusz) to raptem kilka dni.

Ale jeśli będą mogli zapisać Cię na rozmowę aż za miesiąc, to pewnie to zrobią, jeśli poprosisz :)

Link to comment
Share on other sites

Super :)

Ślicznie dziękuję (szczerze mówiąc bałem się, że tan czas będzie znacznie dłuższy niż miesiąc.)

Chcę złożyć podanie po 16 sierpnia (z wiadomych przyczyn) a rozmowę chciałbym 25 września, ponieważ wówczas przyjeżdża mój wujek...

...i tu mały offtop....

wujek ma obywatelstwo USA i chce mnie zabrać do siebie w celach czysto turystycznych. Jak napisałem wyżej, przyjeżdza we wrześniu i obiecał że pójdzie ze mną na rozmowę. Jest przekonany, że jego obecność i stawiennictwo za mną u konsula spowoduje na 100% przyznanie mi wizy. Czy spotkaliście się już z takim przypadkiem? Czy rzeczywiście mogę być spokojny o wizę, tak jak twierdzi wujek?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Pójść z Tobą na rozmowę nie będzie mógł.

Ale w ambasadzie jest sekcja dla obywateli amerykańskich i tam będzie mógł pójść.

Czy coś wskóra? Ciężko powiedzieć.

Bo to Ty tym, co napisałeś we wniosku i tym, co powiesz na rozmowie z konsulem masz udowodnić, że do Polski wrócisz.

http://polish.poland...ne-pytania.html

Czy obywatel amerykański może być obecny podczas rozmowy z konsulem?

O: Obywatele amerykańscy nie powinni być obecni podczas rozmowy z konsulem. Mogą oni poczekać na swoja rodzinę lub znajomych w Sekcji Obywateli Amerykańskich.

Jeśli na rozmowę chcesz umówić się we wrześniu, to wniosek o wizę możesz również wypełnić we wrześniu. Nie ma sensu robić to z miesięcznym wyprzedzeniem ;)

Czy wyjechać planujesz też już we wrześniu? Uczysz się? Pracujesz?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze :) Baaardzo dziękuję za takie profesjonalne odpowiedzi :)

Pracuję, mam mieszkanie, samochód, motocykl. Nie będę tego poruszał bo temat o rozmowie z konsulem już widziałem na tym forum, więc doczytam i się przygotuję :)

Wujek mówi z ogromnym przekonaniem, że jego obecność w konsulacie rozwiąże wszystkie problemy, a jednak się dowiaduję, że niekoniecznie....

Wujek będziew Polsce od 19 września do 2 października i najchętniej wyjechał bym razem z nim czyli 2.10. ale to dopiero się okaże jak się będą kształtować ceny biletów w tym okresie-może trzeba będzie czekać np do listopada.

Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Wujek mówi z przekonaniem, bo nie zna się na tym.

Na tej samej zasadzie, jak rodzina wysyła Polakom starajacym się o wizę zaproszenia, bo to też gwarantuje otrzymanie wizy.

Nic nie gwarantuje otrzymania wizy.

Gdyby były jakieś konkretne wytyczne, które wystarczałoby spełnić, żeby dostać wizę, to by nie było odmow, bo staraliby się tylko ci, którzy by te warunki spełnili.

Link to comment
Share on other sites

To jest typowe zachowanie szczerze mówiąc - na VJ jest masa postów pod tytułem "how can I invite mother/brother/sister/blabla..." . Z jakiegoś niewiadomego powodu Ci którzy otrzymali obywatelstwo lub GC uważają że ten fakt powoduje że ambasada natychmiast przyzna wizy turystyczne tym którym oni będą chcieli żeby przyznała...

Następna seria postów to ta o tym jak ich członek rodzinny mający przyjechać na ślub / urodziny dziecka / inny istotny event został wysłany na drzewo i czy przypadkiem senator / kongreman pomoże...

Zabawne dość ;-)

Link to comment
Share on other sites

bo tak czasami rozumuja ludzie i nic na to sie nie poradzi

Jesli obywatel mialby tak pomoc to dlaczego nadal sa odmowy,i jest ich w 2011 kolo 11 %,..przeciez prawie kazdy ma kogos z obywatelstwem USA-bliska-dalsza osobe..

I teraz Wujek moze isc,Ty pujdziesz po wize i mozesz ja otrzymac a Wujek bedzie sadzic ze to jego wstawiennictwo bylo a to poprostu dobrze wypadles na rozmowie ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...