Skocz do zawartości

Kilka Pytań Odnośnie Wyjazdu Do Usa


kacimbolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy temat zamieszczony na tym forum.

Chciałbym spytać jakie mam opcje na wyjazd i legalny pobyt w USA ( na stałe, podjęcie pracy, studiów).

W polsce skończyłem technikum hotelarsko turystyczne, po czym wyjechałem do UK.

Nieukrywam, że był to tylko przystanek na mojej drodze aby odłożyć troche pieniędzy.

Moje pytania są następujące :

- Jakie musze spełnać warunki żeby zacząć studia w USA

- Czy jestes jakas szansa aby podjac legalna prace na terenia Stanów?

Mam troche oszczędności - jakies 25 tys $. Czy wystarczyloby to na sfinansowanie jakichs studiów, oczywiscie chcialbym wtedy tez znalezc jakas dorywcza prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię na forum.

Według mnie - na dzień dzisiejszy - szans na legalną emigrację nie masz żadnych.

Gdybyś użył opcji "szukaj" lub poczytał strony ambasady USA, to wiedziałbyś, jakie warunki musisz spełnić, aby studiować w USA.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html

I przede wszystkim dowiedziałbyś się, że wiza studencka nie jest wizą imigracyjną.

I nie można na niej pracować. Znaczy można, ale w zakresie 20 godzin tygodniowo, zwykle na kampusie, więc z tego utrzymać się nie da. I domyślam się, że nie o taką pracę Ci chodziło.

Zapraszam też do lektury działu poświęconego nieimigracyjnym wizom studenckim w USA:

http://forum.usa.info.pl/forum/45-studia-i-nauka-w-usa-wizy-f-1-m-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te $25 tyś . to śmieszna kwota na rozpoczęcie studiów.Jak będziesz miał $250 tyś .to możesz zacząć myśleć.Jeszcze trzeba się utrzymać w okresie studiów ,opłacić mieszkanie itd. Każdy bez żadnego problemu może studiować w USA pod warunkiem ,że ma odpowiednie pieniądze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...