Skocz do zawartości

Wyjazd Na Stałe Do Usa ( Niemieckie Obywatelstwo )


DawidA

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że jedzenie, picie też trzeba brać pod uwagę (zresztą co za odkrycie :P ) tylko chodziło mi o rozłożenie akcentów. Zresztą to indywidualna kwestia.

Co więcej mają do zaoferowania USA wobec Europy? Różnorodność przez duże R.

Przy takich decyzjach jak wybór miejsca zamieszkania, wpływ ma tak dużo indywidualnych czynników, że ciężko przypuszczać aby każdy poszedł w tę samą stronę. Ale z czystej ciekawości zapytam, dlaczego uważasz ofertę jaką ma do zaoferowania Europa za równoważną z ofertą USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

ja mieszkam w niemcach jesli chodzi o jakies sprawy socjalne to daja tu pieniadze na wszysko na mieszkanie na meble do mieszkanie bezplatna opieka lekarska na wyskoim poziomie, nawet zasilek na psa jak ktos jest bezrobotny, pensje moze nie sa za wysokie w porownaniu do uk . fakt urodzenia dziecka w niemczech nie daje prawa to niemieckiego paszportu, to okresla prawo krwi a nie prawo ziemi jak w usa. obywatelstwo ma sie po rodzicach nie po miejscu urodzenia.nawet jak masz tam jakiegos przodka niemieckiego to nie daja od razu tylko kilka lat sie czasami czeka ale co i jak to teraz nie wiem najlepiej zadzwon do konsulatu w opolu i powiedz ze chcesz deutsche pass bo lubisz czekolade z okienkiem z orzechami z niemiec albo ze uzywasz niemiecka chemie i ze niemiecki persil jest uber alles, wzglednie za masz owczarka niemieckiego ---> powinni dac, tylko im tam nie hajluj w konsulacie bo tego panie tam nie lubia,jak im setna osoba z rzedu przed nosem reka wymachuje , ja kupilem sobie jakies stare zdjecia na rynku jakiegos goscia w mundurze i ze swastyka napisalem ze to moj dziadek i takie zdjecie u niego w szafie znalazlem to dali od razu bez czekania, jak by sie pytali o papiery dziadka to powiedz ze spalil bo sie bal polakow, tych papierow i tak tam nikt nie sprawdza bo i po co.najlepiej to w opolu tam spory przemial tego maja.

co do polskiego paszportu to jak ci wbija pobyt 6 miesieczny z wiza to moze cos zalatwisz w amerykanskiej immigration a z niemieckim na 3 mcy bez mozliwosci przedluzenia to kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zadzwon do konsulatu w opolu i powiedz ze chcesz deutsche pass bo lubisz czekolade z okienkiem z orzechami z niemiec albo ze uzywasz niemiecka chemie i ze niemiecki persil jest uber alles, wzglednie za masz owczarka niemieckiego ---> powinni dac, tylko im tam nie hajluj w konsulacie bo tego panie tam nie lubia,jak im setna osoba z rzedu przed nosem reka wymachuje , ja kupilem sobie jakies stare zdjecia na rynku jakiegos goscia w mundurze i ze swastyka napisalem ze to moj dziadek i takie zdjecie u niego w szafie znalazlem to dali od razu bez czekania, jak by sie pytali o papiery dziadka to powiedz ze spalil bo sie bal polakow, tych papierow i tak tam nikt nie sprawdza bo i po co.najlepiej to w opolu tam spory przemial tego maja.

Ale przyznaj, ze to jest piekne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...