Skocz do zawartości

Wyjazd Na Stałe Do Usa ( Niemieckie Obywatelstwo )


DawidA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

WItam,

Urodziłem się w niemczech, przez co mam niemieckie obywatelstwo, rodzinę również tam mam, więc kwestia zameldowania się tam oraz wyrobienia niemieckich dokumentów ( dowodu os. oraz paszportu ) nie jest problemem. Razem z moją nażeczoną ( polką ) chcemy wyjechać na stałe do USA, mam rodzinę w Canadzie nie wiem czy byłoby to jak kolwiek pomocne w tej sprawie. Chciałbym się dowiedzieć co krok po kroku jako niemiecki obywatel ( mogłbym wziąść cywilny ślub w niemczech aby moja narzeczona również otrzymała obywatelstwo ) musze zrobić aby starać się o kartę stałego pobytu ? Wiem że 3 m-c mogę być w USA bez wizy, proszę was o informacje na ten temat. Mamy pracę zapewnioną w LA, chodzi o to co mamy zrobić, bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Pytanie ad.otrzymania przez żonę niemieckiego obywatelstwa musisz chyba skierować do innego forum .

Jeśli chodzi o wyjazd na stałe do USA to rozumiem ,że chcesz wyjechać legalnie bo chyba nie planujesz wyjeżdżać z niemieckim paszportem nielegalnie ? Czy w Niemczech jest już aż tak źle ?

Nielegalnie w USA nie będziesz miał niczego prawa do legalnej pracy,prawa jazdy ,karty kredytowej ,żadnej pomocy socjalnej ,w przyszłości zero emerytury.Jak stracisz pracę ( tą nielegalną) -zero zasiłku .Będziesz po prostu nikim .

W Niemczech to wszystko masz i wiem ,że na przyzwoitym poziomie.

A wyjazd legalny to pozostaje małżeństwo z amerykanką albo liczenie na nieduże szanse w loterii wizowej . Loteria to loteria.

Załatwienie wizy pracowniczej niczego nie zmienia .Czasami nie myl pojęć bo Ty piszesz ,że chcesz wyjechać na stałe do USA a możesz otrzymać porady o wizie pracowniczej . Wiza pracownicza nie da Ci prawa do osiedlenia się na stałe w USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten watek ( z reszta co drugi dzien pojawia sie nowy/identyczny) i zastanawia mnie ta praca w LA. Co to za praca? Zacznijmy od tego - czy w ogole masz chociaz cien szansy na terminowa wize pracownicza. Jezeli jest to praca typu Construction itp. To tracisz swoj i nasz czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak, sly. Znam 3 rodziny amerykansko-europejskie ktore po wielu latach wrocily do Europy. Czesto to jest zwiazane z rodzeniem dzieci: w Europie dostep do opieki lekarskiej jest latwiejszy, warunki sa znacznie lepsze dla matek, szkoly publiczne sa dobre wlasciwie wszedzie i studia gratis. W Europie jest latwiej polaczyc prace z zyciem rodzinnym. W USA to jest coraz trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...