Skocz do zawartości

Slub Na Wizie Studenckiej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przebywam w usa na wizie studenckiej juz 1,5 roku. Okolo rok temu wzialem slub cywilny z rezydentka. Czy jesli zlozymy teraz wniosek o zielona karte dla mnie, bede mogl zrezygnowac ze szkoly, dostac szanse na prawo jazdy albo work permit?

Co bedzie szybsze: czekac az moja zona zostanie obywatelka (dostala green card 2 lata temu), czy starac sie juz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślub z rezydentką nic Ci daje.

Jeśli zrezygnujesz ze szkoły, Twoja wiza straci ważność i będziesz nielegalnie, a co się z tym wiąże - możesz zostać deportowany (jeśli będziesz np. uczestnikiem w stłuczce i sprawdzą Twój status).

Sponsorowanie w kategorii F2A (małżonkowie stałych rezydentów) trwa jakieś dwa lata.

Nie wiem, ile zostało jej jeszcze do obywatelstwa. 3 lata?

Tylko ślub z obywatelem/obywatelką niejako 'daruje' nielegalną pracę, czy przesiedzianą wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub z rezydentka nie daje Ci absolutnie nic dopoki Twoja priority date nie bedzie aktualna - jezekli zrezygnujesz w tej chwili ze szkoly to bedziesz przebywal nielegalnie i to wykluczy mozliwosc otrzymania zielonej karty dopoki zona nie zostanie obywatelem - wyglada na to ze zostaly jej 3 lata wiec wciaz szybciej powinno byc jako rezydent - to jest ta sama petycja ktora sie wysyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ślub z rezydentką nic Ci daje.

Jeśli zrezygnujesz ze szkoły, Twoja wiza straci ważność i będziesz nielegalnie, a co się z tym wiąże - możesz zostać deportowany (jeśli będziesz np. uczestnikiem w stłuczce i sprawdzą Twój status).

Sponsorowanie w kategorii F2A (małżonkowie stałych rezydentów) trwa jakieś dwa lata.

Nie wiem, ile zostało jej jeszcze do obywatelstwa. 3 lata?

Tylko ślub z obywatelem/obywatelką niejako 'daruje' nielegalną pracę, czy przesiedzianą wizę.

Czy mozna zostać w Ameryce na stałe , lub zelagalizowac swój pobyt biorąc ślub z obywatelem amerykańskim . Jeżeli mamy wize turystyczna , jak to jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mozna zostać w Ameryce na stałe , lub zelagalizowac swój pobyt biorąc ślub z obywatelem amerykańskim . Jeżeli mamy wize turystyczna , jak to jest ??

Oczywiscie, ze TAK.

Slub z obywatelem majac jakakolwiek wize (lub tez juz nie majac zadnego statusu-pobyt nielegalny) daje ci zielona karte, czyli legalny pobyt staly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze TAK.

Slub z obywatelem majac jakakolwiek wize (lub tez juz nie majac zadnego statusu-pobyt nielegalny) daje ci zielona karte, czyli legalny pobyt staly.

Primrose - upewnij że na pewno wszystko wiesz zanim użyjesz słowa jakąkolwiek. Są wizy z którym adjustment of status jest niemożliwy - jak C/D na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...