Skocz do zawartości

Blagam Pomozcie- Szczepienia K1


Maja..

Rekomendowane odpowiedzi

Yay! Zdecydowanie taki wątek powinien być, bo to, co w Krakowie na Łazarza wyprawiają to, nieporozumienie!

Mam nadzieję, że wszystko w porządku i możesz składać papiery o GC teraz!

Można prosić o jakieś szczegóły? Planujemy z żoną wybrać się właśnie na Łazarza, aby zrobić badania do GC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Do Dejmos:

Opis moich problemow w moim poscie z 15 pazdiernika w tym watku, i pozniej. Moje nieciekawe przygody z przychodnia na Lazarza, to jedno, ale widac ze inni tez mieli male przejscia z lamtejszymi lekarzami, albo nei bylo zadowoleni z obslugi. Nie moge mowic o innych lekarzach ale na pewno nie radze isc do Dr R, bo moja sytuacja wyraznie wskazuje ze on nie do konca jest poinformowany o tym co kandydat musi i moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm, też tam byłam, kopii nie dostałam (a zapomniałam poprosić o nią), jednak po rozmowie telefonicznej przysłali mi ksero.

O jaką kopię chodzi? Vaccination Report? Osoby z loterii również powinny coś takiego otrzymać od lekarza czy chodzi tylko o wizę K-1? Jeżeli chodzi o loterię to wszędzie jest napisane tylko o zaklejonej kopercie, którą należy zabrać na rozmowę z konsulem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Witam,

przejżałam temat podobny http://forum.usa.info.pl/topic/20788-szczepienia/?hl=szczepienia byłam równiez na VJ ale tak naprawde to nie wiem co mam zrobić teraz. Moja sytuacja wygląda tak :

nie posiadam karty szczepień, dokumenty zagineły w trakcie zmiany szkoły x-lat temu, do tej pory nie potrzebowałam niczego z tej karty szczepien jedyne co mie męczyło to czy miałam szczepienie na różyczkę kiedy zaszłam w ciążę....no i teraz mam problem ponieważ nie posiadam żadnej karty szczepien ani dokumentów nic co by poświadczyło że takowe miałam. Na po przedniej stronie był link mówiący jakie szczepienia są potrzebne koniecznie :

świnka,
odra
, różyczka
, Heine-Medina
, tężec,
dyfteryt,
koklusz
, grypa, grypa (wirus typu B),
zapalenie
wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B,
ospa wietrzna,
pneumokokowe zapalenie płuc
, rotawirus,
zakażenie meningokokowe.
Co jeżeli przechodziłam na przykład świnke i odrę ospę? Czy moge dołączyć to do dokumentów ze nie musze sie szczepić? Wiem że nie trzeba mieć complete w tej kwestii ale też nie chce bulić 100000$ za szczepienia na miejscu w USA...tutaj chyba wychodzi taniej. Nie wiem czy udac sie do przychodni zrobić badania na przeciwciała czy poprostu zacząć się szczepić i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile masz lat, ale na 100% nie trzeba się na wszystko szczepić.

świnka,odra, różyczka, ospa wietrzna - lekarz się spyta, czy byłaś na nie chora. jeśli tak, szczepienie jest niepotrzebne.
grypa, grypa B,zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe - mam 26 lat i wszystkie miałam zaznaczone jako "not age appropriate"
błonica, koklusz, tężec - jeśli nie masz dowodu na to, że byłaś szczepiona, to najprawdopodobniej szczepienie będzie wymagane (może to być w postaci jednej potrójnej szczepionki)
Heine-Medina - raczej każdy był na to szczepiony, a poza tym pewnie jest "not age appropriate".
Podsumowując, moim zdaniem czeka Cię max 1-2 szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile masz lat, ale na 100% nie trzeba się na wszystko szczepić.

świnka,odra, różyczka, ospa wietrzna - lekarz się spyta, czy byłaś na nie chora. jeśli tak, szczepienie jest niepotrzebne.
grypa, grypa B,zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe - mam 26 lat i wszystkie miałam zaznaczone jako "not age appropriate"
błonica, koklusz, tężec - jeśli nie masz dowodu na to, że byłaś szczepiona, to najprawdopodobniej szczepienie będzie wymagane (może to być w postaci jednej potrójnej szczepionki)
Heine-Medina - raczej każdy był na to szczepiony, a poza tym pewnie jest "not age appropriate".
Podsumowując, moim zdaniem czeka Cię max 1-2 szczepienia.

Ja mam 31 wiec chyba sie łapie na te powyżej 26 roku, starosc nie radosc. Na inne byłam chora....moja córka w takim razie bedzie musiała zaszczepic na wątrobe i pneumo meningo i rota....tak jak ja no i grypa >.> Dziękuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a miałeś już rozmowe w ambasadzie? Ja mam w środe i troszke sie stresuje...

Co do lekarza to był dośc dziwny i w ogóle badał mnie baaaaaaardzo dokładnie. Musiałam też siągnąć spodnie i położyć sie, po czym doktor "sprawdził czy nie mam powiększonych węzłów w pachwinach" dotykając wnikliwie i śmiejąc sie że mam tam łaskotki. Ech...dobrze ze już za mna ta wizyta :unsure:

Delikatnie mówiąc, przeraziło mnie to co tutaj przeczytałam... Czy możesz podać nazwisko lekarza (wiem z Twojego późniejszego posta, że przyjmował na ul. Hożej), który zrobił Ci takie przenikliwe badania? Chciałabym tego uniknąć, bo mówiąc prosto z mostu, to sobie na za dużo pozwolił.

Czy możecie przestrzec przed konkretnymi lekarzami w Warszawie, albo nawet lepiej, polecić u którego wizyta była szybka i na temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sara, poczytaj sobie na forum, a zwłaszcza ten i ten wątek (w tym drugim opisałam swoje badania w Warszawie).

W stolicy jest dwóch lekarzy do wyboru: kobieta i mężczyzna. Ja po przeczytaniu wypowiedzi na forum doszłam do wniosku, że wolę iść do kobiety ;) Sama wizyta była szybka i na temat (ok. 20min. - wypisała dane z paszportu na formularz, zadała parę pytań, zmierzyła ciśnienie i tyle) ALE weszłam do gabinetu ponad godzinę później niż byłam umówiona (i raczej obsuwa czasowa w tym gabinecie to normalka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...