Skocz do zawartości

Plany Na Przyszłość


Noobishh

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o wize pracowniczą bo żeby się uczyć tam na miejscu to potrzebne mi będą pewnie jakieś pieniądze na życie a same się niestety nie zarobią :P

Właśnie chodzi mi to czy np. w podaniu o prace trzeba będzie uwzględnić czy taki certyfikat się posiada czy po prostu się wykazać znajomością języka ?

"pokończyć różne kurs" -Masz na myśli kursy językowe? Jeżeli tak to czy coś takiego jest konieczne przed przystąpieniem do takiego testu na dany certyfikat? Powiedzmy, że chciałbym się starać o wizę do Kanady to posiadanie takiego certyfikatu lub ukończonych jakiś kursów pomoże w uzyskaniu wizy ?

Zapoznałem się z tym http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/apply-who.asp

Oczywiście zamierzam sobie tutaj coś przepracować aby na taki wyjazd zarobić.

Co do zatrudnienia to nie widzę tego jakoś... W internecie jest sporo ofert pracy, ale jest to internet a jako, że chciałbym się z pracodawcą umówić to nawet nie jest to w 100% pewne. jak wy to widzicie? w sensie czy jechać i na miejscu starać się o pracę ?

Wiem, że myślę trochę w przyszłość, ale jak ktoś mieszka jeszcze w Polsce to ma odpowiedź dlaczego mam taki tok myślenia a nie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

O wizę pracowniczą występuje pracodawca, a nie Ty.

To pracodawca musi udowodnić, że na rynku lokalnym nie ma nikogo, kto mógłby wykonywać pracę, jaka jest mu potrzebna, a jaką możesz wykonać Ty.

Jest to proces długotrwały i kosztowny.

Nie mam na myśli kursów językowych, tylko zawodowych. Aby wykonywac niektóre zawody trzeba mieć uprawnienia na tamtym rynku, a nie naszym.

Oczywiście ja mówię o wizie pracowniczej do USA a nie do Kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jakbym się chciał w USA czy w Kanadzie podjąć takich kursów do danego zawodu to muszę okazać papiery dot. skończonych szkół w Polsce ?

Co do wiz w USA to już się orientuje, a do Kanady podobno łatwiej się dostać tylko o co konkretnie się tam starać aby legalnie pracować ?

Sporo sobie myślałem o tym dzisiejszego ranka i tak wstępnie sobie myślę, aby za 4-5 lat spróbować szczęścia w Kanadzie i między czasie zagrać sobie w loterii wizowej do USA -Może mi się poszczęści, a może nawet spodoba się w Kanadzie -Mój wuja pojechał tylko w celu studiów a poznał tam dziewczyne która jest teraz jego żoną i wychowują 2 dzieci :) Wracjąć do wykształcenia to oczywiście sobie tutaj skończyć kierunek muszę, bo między czasie muszę zarobić na wyjazd, a jak będzie na rynku pracy za 5 lat to zobaczymy -może w ogóle zupełnie co innego trzeba będzie wybrac. Wtedy powiedzmy, że potrzebowaliby elektryków to muszę od podstaw keirunek wyrabiać? jak w stanach nazywa się taka szkoła dla ludzi powiedzmy w wieku 24 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o SW do Kanady to tutaj musisz miec zdany test i chyba wiesz jaki masz zdac aby cos myslec o pobycie stalym w tym programie wizowym

To samo z wiza pracownicza do Kanady,jak bedzie napisane w ofercie pracy ze osoba ma znac dobrze jezyk to wtedy Ambasada moze Cie wyslac na taki test .

z wiza pracownicza do Kanady ,tak samo musisz znalesc pracodawce aby cos myslec o tym..

co innego wyjazd na IEC -praca wakacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm podobno łatwiej do Kanady, ale teraz to wychodzi na to, że też szanse marne bo musiałbym być jakimś chemikiem czy Bóg wie kim żeby takiej osoby nie było w Kanadzie czy usa...Na początek powiedzmy jakaś nudna praca typu jakiś kurier czy sprzedawca a to w kanadzie każdy przecież potrafi. Może mi tu ktoś wytłumaczyć dlaczego określa się szanse dostania się do kanady jako łatwiejsze ? (nawiązując do USA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz wize pracownicza ze stalym pobytem

Kolejna sprawa to od paru miesiecy aby dostac sie do Kanady na pobyt staly z programu skilled worker musisz miec pracodawce a nie ze miales wykaz zawodow ktore mogly Ci ulatwic wyjazd na stale do Kanady..

Z terenu juz Kanady -jak juz jestes mozesz przejsc na pobyt staly, np z Programu PNP..

I teraz czy cos jest latwiej,nie musisz byc chemikiem ,mozesz byc murarzem i dostaniesz wize pracownicza do Kanady jak znajdzie sie taki pracodawca co bedzie takiej osoby szukac,po pewnym czasie -mozesz dostac staly pobyt--to pisze w duzym skrocie bo nalezy zobaczyc co dana Prowincja ma do zaoferowania dla danych osob i zawodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, czytam o różnych tematach i wszystko mi sie troszkę zaczyna kręcić. Zorientowałem się w tym programie IEC i jest to ciekawa sprawa, ale ilość miejsc jest niesamowicie ograniczona... Powiedzmy, że sobie przystąpiłem do tego programu to tak samo muszę mieć zapewnioną prace przed wyjazdem ? Jeszcze sobie jutro o tym dokładnie poczytam i tym razem zaczerpnę wiedzy z aktualnego źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak poczytasz to zobaczysz ze sa 3 programy,,do 2 znich masz miec oferte a do tego praca wakacyjna nie musisz miec oferty pracy

I to jest wyjscie dobre

Tak jest to ograniczone ale blizej pazdziernika a nawet listopada bedzie cos podane na stronie Ambasady oraz na forum czy mozna skladac papiery oraz jaki bedzie limit miejsc,od sierpnia 2009 roku ten limit jest podnoszony i w 2012 -1 raz tak sie zdarzylo ze zabraklo miejsc przed koncem roku .

Mysle ze w przyszlym roku bedzie podobnie .wiec radze na poczatku roku cos juz dzialac,pamietaj ze masz potem 1 rok aby wyjechac do Kanady.

Z tego programu mozna potem myslec o wizie pracowniczej juz na terenie Kanady..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...