Skocz do zawartości

Plany Na Przyszłość


Noobishh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Co do wizy to sporo się dowiedziałem, ale za bardzo się w to nie zagłębiam bo wyjazd planuje za kilka lat

A widzisz... gdybyś akurat zgłębił ten temat to rozwiałbyś niektóre ze swoich wątpliwości. Zanim zada się pytanie powinno się najpierw poczytać o np. wizie pracowniczej, a nie powtarzać czegoś co się słyszało od kolegi, który np. była w Stanach 10 lat temau, bo od tamtego czasu sporo się pozmieniało. Na stronie Ambasady jest o tej wizie informacja, należałoby się z nią zapoznać (bo treść jest krótka i prosta) -> LINK po przeczytaniu najlepiej śledzić ewentualne zmiany z roku na rok i być na bieżąco.

Tak ja mowili poprzednicy - może zmienić się absolutnie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na zrealizowanie swoich planów masz tylko poprzez małżeństwo z obywatelką USA które otworzy Ci drzwi do legalnego pobytu lub wylosowanie GC w loterii wizowej co jest bardzo trudne gdyż loteria to loteria. I nie bierz sobie do serca wpisów ,że za 6 czy 16 lat coś się zmieni i Ameryka otworzy swoje granice aby każdy mógł zamieszkać legalnie .To są zwyczajne bajki. Dobrze ,że rozumiesz choć to iż bycie nielegalnym to bycie nikim i taki wyjazd nie ma sensu.

Ewentualne zdobycie cudem wizy pracowniczej też nie daje Ci szans na legalne zamieszkanie w USA .

Moja rada jest taka . Zmień plany na bardziej realistyczne czyli zwyczajnie poszukaj na mapie innego kraju ( w UE ) w którym mógłbyś mieszkać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że zmiany muszą być na lepsze, wręcz przeciwnie. Nie spodziewam sie zniesienia wiz dla Polski i mówię o turtystycznych, bo o innych to w ogóle mowy nie ma. Cudów nie będzie... choć znam takich, którzy kiepsko orientują się w temacie i ciągle gadają "bo jak zniosą wizy to polecę odwiedzic USA"... dream on, dream on...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom tego, że zmiany mogą być lepsze lub gorsze. Przeczytalem sobie trochę o Kanadzie i łatwiej tam o wize, ale jak to będzie w przyszłości to już los pokaże. Zastanawiam się czy warto kończyć jakąś szkołę językową tu w Polsce? Nie chodzi mi o podszkolenie tylko jakiś dokument o znajomości -pomoże mi to jeżeli wiąże przyszłość z Kanadą czy USA ? Chodzi o to, że język znał całkiem nieźle w mowie i słuchaniu, z pisaniem są drobne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadom tego, że zmiany mogą być lepsze lub gorsze. Przeczytalem sobie trochę o Kanadzie i łatwiej tam o wize, ale jak to będzie w przyszłości to już los pokaże. Zastanawiam się czy warto kończyć jakąś szkołę językową tu w Polsce? Nie chodzi mi o podszkolenie tylko jakiś dokument o znajomości -pomoże mi to jeżeli wiąże przyszłość z Kanadą czy USA ? Chodzi o to, że język znał całkiem nieźle w mowie i słuchaniu, z pisaniem są drobne problemy.

Dokument - nie bardzo (chyba ze do jakiejs szkoly ktora tego wymaga). Praktyczna znajomosc jezyka - znacznie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okey. Znam sporo ludzi którzy sobie w Anglii pracują bez takiego certyfikatu z dobrą znajomością języka i dobrze się im wiedzie. Ale nawet gdybym chciał pomysleć o czymś poważniejszym to warto taki certyfikat posiadać np o znajomości 3 języków (Polski, Niemiecki i Angielski) Może się to kiedyś w przyszłości przydać. Jak wygląda sprawa dokumentów dot. wykształcenia za granicą ? W podaniu o wize trzeba podać tego typu dokumenty a jak z pracą ? Trzeba tam szkołe w danym kierunku skończyć czy można okazać dokumenty z Polskiej szkoły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...