Skocz do zawartości

Wybory Prezydenckie 2012-2016


anita25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 377
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W USA normalnie sie nie rozmawia w pracy czy na przyjeciach kto na kogo bedzie glosowal.

Też to zauważyłam. Generalnie mam wrażenie, że nie rozmawia się o "trudnych" tematach - polityce, religii, itd., przynajmniej nie tak często, jak to się robi w Polsce, gdzie takie dyskusje są na porządku dziennym. Akurat dzisiaj rozmawiałam z Amerykanką, która parę lat temu spędziła kilka miesięcy w naszym kraju. Była zaskoczona, że ludzie chcieli z nią rozmawiać chociażby o holokauście. Nie wiem skąd się to bierze - inna mentalność? Większe skupienie na własnym życiu niż na tym, co dzieje się dookoła? Nie zauważyłam, żeby nadchodzące wybory były tu jakoś szczególnie przeżywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłam. Generalnie mam wrażenie, że nie rozmawia się o "trudnych" tematach - polityce, religii, itd., przynajmniej nie tak często, jak to się robi w Polsce, gdzie takie dyskusje są na porządku dziennym. Akurat dzisiaj rozmawiałam z Amerykanką, która parę lat temu spędziła kilka miesięcy w naszym kraju. Była zaskoczona, że ludzie chcieli z nią rozmawiać chociażby o holokauście. Nie wiem skąd się to bierze - inna mentalność? Większe skupienie na własnym życiu niż na tym, co dzieje się dookoła? Nie zauważyłam, żeby nadchodzące wybory były tu jakoś szczególnie przeżywane.

To moze wynikac z malego zaufania. Z osobami ktore znam srednio nie pogada sie na takie tematy ale z osobami ktore sie czuja komfortowo w twoim towarzystwie owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim kregu Amerykanow, wszyscy gadaja o polityce. I o religii, historii, ksiazkach, filmach, muzyce... i sporcie :) Rozmowy o najnowszych nowinach w kampanii to na porzadku dziennym. Wiec to bardzo zalezy od twojego towarzystwa.

U mnie tez.Jedynie nie gadamy o tym kto ile zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana wiekszosc socjalistycznych pogladow jest chorych z zalozenia. Placenie na nierobow jest niesprawiedliwe spolecznie, ale to nie miejsce na takie dyskusje ;-)

Dodatkowo Obama gra na imigrantow za pomoca ogloszonego ostatnio deferred arrivals. Slabe to jest strasznie...

Nie masz burgundowego pojęcia o socjalnych poglądach, ale to nie miejsce na takie dyskusje ;-)

Kampania w USA (i powoli wszędzie indziej) jest tylko środkiem do celu (wygranej).

Poprzednia Obamy była tak dobra, że aż dostał Pokojową Nagrodę Nobla mimo, że był w tym czasie uwikłany w dwie wojny przeciwko narodom uznawanym przez ONZ.. :lol: :lol: :lol:

W Polsce obiecywano już raz gruszki na wierzbie. W USA to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ziomal, kto nie jeździ za pieniądze podatników w którymkolwiek kraju. Pokaż mi jednego uczciwego poliytka. I nie zarzucaj innym propagandy wrzucając przy tym linki z Fox News.

Poza tym jak nie umiesz docenić faktów, to sorry. W artykule który wrzuciła krowa prawie nie ma żadnego komentarza politycznego, są suche fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ziomal, kto nie jeździ za pieniądze podatników w którymkolwiek kraju. Pokaż mi jednego uczciwego poliytka. I nie zarzucaj innym propagandy wrzucając przy tym linki z Fox News.

Poza tym jak nie umiesz docenić faktów, to sorry. W artykule który wrzuciła krowa prawie nie ma żadnego komentarza politycznego, są suche fakty.

Czytales wogole jej link czy tak sobie zgadujesz?

"Uratowal od likwidacji milion miejsc pracy.." (moze od razu 43 miliony?)

"Umozliwil szybki rozwoj alternatywnych zrodel emergii w przyszlosci.." (wrozenie z fusow)

"Zamrozil place w Bialym Domu" - (nie wspomniano, ze tylko powyzej $100K rocznie, i tylko na jeden rok)

itp

To sa twoim zdaniem fakty?

Co do fox, juz sie wypowiedzialem. Tak CNN, ABC czy FOX realizuja polityke swoich mocodawcow i nie ma tu zadnej roznicy.

Generalnie probowalem krowie pokazac jej idolke w innym swietle.

ps. ziomal? My sie znamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...